Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Pajero 1 или друг джип???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Pajero 1 или друг джип???

    Здравейте,
    чета форума от доста време много сте зарибяващи и стигнах до заключението, че ми трябва джип заради хобито ми (палатки, риболов, кампинги и тн..) бях малко и на оффроад иии мн ме накефи и колкото повече чета форума толкова повече гледам джипове... Поради ограничени финанси (5000лв) съм изправен пред труден избор предвид и нуждата ми. Спрял съм се на паджеро 1. Джипа ми трябва за всекидневно градско (София, дупки, кал, сняг абе напрао си е оффроад потроших сумати коли), лек оффроад (не само черни патища) до не толкова лек зависи от лудването ми и най-важното да не ми пука откаде съм минал къде съм задрал или одраскал нещо и тн... следствие оффроада...
    Въпроса ми е каква е разликата между паджеро 1 и паджеро 2 освен супер селекта по-скоро здравина и безпроблемност дали паджеро 1 е достатачно надежден (2.6и или 3.0в6) за нуждата ми, а не да го правя всеки месец... или да скачам на Патрол или ТЛК (ще ми го карат от германия та може и да се включа в цената или малко отгоре) проблем остава карането по асфалта...? Бях се спрял и на нисан патрол както и на ТЛК пак тези години 86-91 но те май са за по-тежка експлоатация и не стават за асфалт, но все пак питам дали избора им няма да баде по-добър гледах и фронтера и самурай и киа спортидж, витара всичките къса база, но май паджеро 1 е по-добър избор дали е така? И май колебанията се спират главно на избора Паджеро 1 vs Витара или да скачам в дълбокото (Патрол,ТЛК)

    Моля ако се повтаря темата дайте линк понеже не намирам обстойна тема за паджеро 1 плюсове минуси и сравнения, а тази тема да я заключи модератора. Благодаря предварително за отделеното време за решаване на моите терзания...

  • #2
    До: Pajero 1 или друг джип???

    Първоначално публикуван от cro Преглед на мнение
    Здравейте,
    чета форума от доста време много сте зарибяващи и стигнах до заключението, че ми трябва джип заради хобито ми (палатки, риболов, кампинги и тн..) бях малко и на оффроад иии мн ме накефи и колкото повече чета форума толкова повече гледам джипове... Поради ограничени финанси (5000лв) съм изправен пред труден избор предвид и нуждата ми. Спрял съм се на паджеро 1. Джипа ми трябва за всекидневно градско (София, дупки, кал, сняг абе напрао си е оффроад потроших сумати коли), лек оффроад (не само черни патища) до не толкова лек зависи от лудването ми и най-важното да не ми пука откаде съм минал къде съм задрал или одраскал нещо и тн... следствие оффроада...
    Въпроса ми е каква е разликата между паджеро 1 и паджеро 2 освен супер селекта по-скоро здравина и безпроблемност дали паджеро 1 е достатачно надежден (2.6и или 3.0в6) за нуждата ми, а не да го правя всеки месец... или да скачам на Патрол или ТЛК (ще ми го карат от германия та може и да се включа в цената или малко отгоре) проблем остава карането по асфалта...? Бях се спрял и на нисан патрол както и на ТЛК пак тези години 86-91 но те май са за по-тежка експлоатация и не стават за асфалт, но все пак питам дали избора им няма да баде по-добър гледах и фронтера и самурай и киа спортидж, витара всичките къса база, но май паджеро 1 е по-добър избор дали е така? И май колебанията се спират главно на избора Паджеро 1 vs Витара или да скачам в дълбокото (Патрол,ТЛК)

    Моля ако се повтаря темата дайте линк понеже не намирам обстойна тема за паджеро 1 плюсове минуси и сравнения, а тази тема да я заключи модератора. Благодаря предварително за отделеното време за решаване на моите терзания...
    Аз бих ти казал, че за тези пари а щом можеш да добавиш и малко отгоре може да се намери и pajero 2. Ако купуваш pajero обаче много внимателно огледай рамата! Особено я огледай където пресича задния мост. Гният доста, а германските .....
    GSM: 0898 554713
    Уебсайт: BULEXTREME.com

    Коментар


    • #3
      До: Pajero 1 или друг джип???

      Предимството на Супер Селект (и на всеки друг Фул-тайм) е, че през зимата не се налага да ръчкаш постоянно малкия лост, там където почва или свършва снега. (Макар че, мое лично мнение, трябва бая-бая "ралиджийски" да караш, за да счупиш хубава парт-тайм раздатка, дори и да я караш по асфалт с включен преден мост).
      По отношение на Паджеро 1 - силно се съмнявам, че ще ти е лесно, да намериш екземпляр в добро състояние, особено пък в Германия. А дори и да успееш - бягай много надалеч от 2.6 мотора.
      Дали по-тежките (условно казано, понеже и Паджерото хич не е леко ) машини стават "за асфалт" - зависи от желанията ти: по принцип не са много джипките, които харесват скорости над 120-130 км/ч. (дори и да не е вредно за конкретния мотор, комфорта в повечето джипове при такава скорост никак не е на висота, а изключенията доста надвишават посочения бюджет).
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #4
        До: Pajero 1 или друг джип???

        Точно това е кофтито бюджета е такъв, че да не мога да взема хубаво паджеро 2 (пък и ще ми е жал да го навирам в калта и храстите...) а и гледам някоя бойна машинка да не ми пука за нея ма да има добро що годе поведение на асфалт. Иначе като за първа джипка мисля, че не е добре да скачам направо на Патрол или ТЛК с оглед асфалта... но като се знам най-много после да се проклинам... та са май се въртя около Витара или Паджеро 1. 2,5тд ми се види малко - значи 3.0 да гледам. Ако не давайте други предложения най-главното е НЕ искам паркетник, а нещо по оффроад ориентирано

        Коментар


        • #5
          До: Pajero 1 или друг джип???

          Абе те отначало почти всички са паркетници, от теб зависи колко ще става за офроуд след това А за ферозка какво ще кажеш за тези пари можеш да я вземеш в много добро състояние, пък и пари за гуми ще ти останат. Само дето е малко малка за палатки и т.н.
          Y61

          Коментар


          • #6
            До: Pajero 1 или друг джип???

            Първоначално публикуван от cro Преглед на мнение
            Точно това е кофтито бюджета е такъв, че да не мога да взема хубаво паджеро 2 (пък и ще ми е жал да го навирам в калта и храстите...) а и гледам някоя бойна машинка да не ми пука за нея ма да има добро що годе поведение на асфалт. Иначе като за първа джипка мисля, че не е добре да скачам направо на Патрол или ТЛК с оглед асфалта... но като се знам най-много после да се проклинам... та са май се въртя около Витара или Паджеро 1. 2,5тд ми се види малко - значи 3.0 да гледам. Ако не давайте други предложения най-главното е НЕ искам паркетник, а нещо по оффроад ориентирано
            Аз съм привърженик на P2, и според мен грешиш ,че неможе да се намери добро за 5000 и малко.
            Все пак аз визирам Английски с десен волан, но ако това не е проблем мился ,че имаш добър шанс за добра машина.

            Колегата е прав ,че P1, в добро състояние си е чист късмет, но това важи за всяка кола дори нова да е.

            Ти си решаваш и ако мен питаш послушай себе си какво искаш. Тук ще видиш много мнения за почти всички марки затова само от теб зависи.

            Пожелавам ти късмет!

            Коментар


            • #7
              До: Pajero 1 или друг джип???

              Трета година вече карам паджеро 1.Не е лоша колицата. С 2.3 тд мотора проблем няма,освен че е малко слабичък. Става за возене по асфалт,ама от 120 повече не му е добре.
              Лошото е,че такива екземпляри читави вече много няма.Нещо по-новичко търси.

              Коментар


              • #8
                До: Pajero 1 или друг джип???

                Ей много ви мерси за отговорите и за мненията карам Митсубиши Спейс рънър затова са и симпатиите към митсубиши Да разбирам ли, че паджеро 1 е здраво колкото 2 т.е. нямат разлика в окачване и здравина в що годе тежки условия. Спрях се на 1 понеже е по-леко, за састояние не говорим понеже ще е ефтино и ще се мине през сервиз тенекии и ще се побарне малко с остатака от парите такава ми беше мисълта но понеже няма много инфо за модела дали е здрав има ли блокажи спрямо другите джипове добър избор ли е и тн... реших да питам отбора на знаещите . Ферозата чета, че частите са кът и някакси не ме кефи... по ми харесва витара. Може ли да се направи нещо като мини класация : витара<паджеро<патрол за оффроад способности и здравина и за поведение на асфалт патрол<витара<паджеро (сведох нещата до тези три джипа) моля поправете ме ако греша в класациите
                Последно редактирано от cro; 12-03-10, 17:52.

                Коментар


                • #9
                  До: Pajero 1 или друг джип???

                  Първоначално публикуван от cro Преглед на мнение
                  Ей много ви мерси за отговорите и за мненията карам Митсубиши Спейс рънър затова са и симпатиите към митсубиши Да разбирам ли, че паджеро 1 е здраво колкото 2 т.е. нямат разлика в окачване и здравина в що годе тежки условия. Спрях се на 1 понеже е по-леко, за састояние не говорим понеже ще е ефтино и ще се мине през сервиз тенекии и ще се побарне малко с остатака от парите такава ми беше мисълта но понеже няма много инфо за модела дали е здрав има ли блокажи спрямо другите джипове добър избор ли е и тн... реших да питам отбора на знаещите . Ферозата чета, че частите са кът и някакси не ме кефи... по ми харесва витара. Може ли да се направи нещо като мини класация : витара<паджеро<патрол за оффроад способности и здравина и за поведение на асфалт патрол<витара<паджеро (сведох нещата до тези три джипа) моля поправете ме ако греша в класациите
                  Според мен , за да има такава класация някой трябва да е притежавал и трите марки и модели, да ги е карал и на асфалт и на офф.,което малко ме съмнява.
                  Всеки си има придимства и недостатъци, затова остава според мен да избереш по красота

                  За P2 има доста голям избор за тунинговане, ако ти се дават пари.
                  От гуми до шнорхели, фланци, булбарове и какво ли не, и все още са достъпни.

                  Късмет в избора

                  Коментар


                  • #10
                    До: Pajero 1 или друг джип???

                    Първоначално публикуван от cro Преглед на мнение
                    ...
                    Въпроса ми е каква е разликата между паджеро 1 и паджеро 2 освен супер селекта по-скоро здравина и безпроблемност дали паджеро 1 е достатачно надежден...
                    Паджеро 1 отзад е на ресьори.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Pajero 1 или друг джип???

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Паджеро 1 отзад е на ресьори.

                      Моето е на ресори,но по-късните са на пружини.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Pajero 1 или друг джип???

                        Колега вобще няма какво да се чудиш знае се коя е марката МИЦУБИШИ не си навивай на пръста витара и не знам си какви,за тоя багаж п2 дълга база ,за тия пари от Германия каква и марка да ти докарат ще има кърпене
                        Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Pajero 1 или друг джип???

                          Мдаа щом паджеро е по-добро от витара нещата са яснииии.... исками се да е П2 обаче като гледам мога да си позволя само 2.5тд, а ми се струва доста компромисно...(за него има доста писано по форума, с една дума ме отказахте от тоя двигател) затова исках да разбера повече за П1 и дали си заслужава... но явно ще трябва да събера още парички за П2 или патрол.... вижте все пак какво гледам избора е сведен до тези варианти естествено благодарение на форума

                          http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...g=&tabNumber=2

                          http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...g=&tabNumber=2

                          http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...g=&tabNumber=2

                          http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...g=&tabNumber=2

                          Коментар


                          • #14
                            До: Pajero 1 или друг джип???

                            Първоначално публикуван от cro Преглед на мнение
                            Мдаа щом паджеро е по-добро от витара нещата са яснииии.... исками се да е П2 обаче като гледам мога да си позволя само 2.5тд, а ми се струва доста компромисно...(за него има доста писано по форума, с една дума ме отказахте от тоя двигател) затова исках да разбера повече за П1 и дали си заслужава... но явно ще трябва да събера още парички за П2 или патрол.... вижте все пак какво гледам избора е сведен до тези варианти естествено благодарение на форума

                            http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...g=&tabNumber=2

                            http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...g=&tabNumber=2

                            http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...g=&tabNumber=2

                            http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...g=&tabNumber=2
                            Колега ти немски знаеш ли ако знаеш швабите пишат с какви проблеми е даден автомобил много не се лъжи по цената в Германия защото цената там 5600+ докарване800лв+обсужване500лв+кърпене 500лв+боя 7-800лв+регистрация+ застраховка+винетка,е сега виж каде ще ти излезе сметката. На снимка е едно на живо друго.
                            Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Pajero 1 или друг джип???

                              Тея неща са ясни като се взима кола се оставя към 1500лв + за останалите разходи. Явно паджеро 1 не е оферта ще изчакам да събера още пари за П2 или Патрол. Благодаря за насоките и вразумяването ама много ми се кара оффроад и се бързам

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X