Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е S класа, и има ли почва у нас?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е S класа, и има ли почва у нас?

    Според мен най-добрия избор си остава S500 казвам го от собствен опит от 2000г до 2005 съм карал както w220 така и предния модел и двете бяха S500 изключително безпроблемен мотор и скорости , за 150000км им сменихме само амортисорите от зад компресора на ерматика, а повярвате карането беше доста сериозно , разхода при скорост от160 на магистрала не минава 14.5л
    Михаил Войнов 0988814423

    Коментар


    • От: Що е S класа, и има ли почва у нас?

      Някой колега бьрка 140 сьс 126 май,или аз бьркам в броя на вьзглавниците и системите за сигурност.А кьде сьм видял 5000 лева на година............вьв форума на Мерцедес,там ги гледам кое колко кляка освен това което аз и семейството ми кара.
      Дали е 500 или 420 разлика няма,ако е 99 модел имат допьлнителна зьбчатка за веригата,вьншно моторите са еднакви,вьтре е друга бира ма как да е.Редовия шестак след смяна на гарнитура на главата / с метална,от новия модел /кара доста над половин милион километра без проблеми та и той не е за хвьрляне.

      Вени,напипах го Брат,97 лЕто,95 000,като нова,осмак с ремонт на скоростите.Айде още един влиза в семейството.Снимки като ги наредя,тьрся голям паркинг обаче.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Що е S класа, и има ли почва у нас?

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Вени,напипах го Брат,97 лЕто,95 000,като нова,осмак с ремонт на скоростите.Айде още един влиза в семейството.
        Давай снимки, да има какво да сънувам.

        Честито да казвам ли?

        Коментар


        • От: Що е S класа, и има ли почва у нас?

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Някой колега бьрка 140 сьс 126 май,или аз бьркам в броя на вьзглавниците и системите за сигурност.А кьде сьм видял 5000 лева на година............вьв форума на Мерцедес,там ги гледам кое колко кляка освен това което аз и семейството ми кара.
          Дали е 500 или 420 разлика няма,ако е 99 модел имат допьлнителна зьбчатка за веригата,вьншно моторите са еднакви,вьтре е друга бира ма как да е.Редовия шестак след смяна на гарнитура на главата / с метална,от новия модел /кара доста над половин милион километра без проблеми та и той не е за хвьрляне.

          Вени,напипах го Брат,97 лЕто,95 000,като нова,осмак с ремонт на скоростите.Айде още един влиза в семейството.Снимки като ги наредя,тьрся голям паркинг обаче.

          абе, не ги бъркам, ама няма значение, всеки си има мнение и си кара това, което му доставя удоволствие, а иначе впечатленията ми за поддръжката не се дължат на информация от по форумите, а са лични, ама и това няма значение, пък и не знам да ли 140 - ката има BAS примерно

          Коментар


          • От: Що е S класа, и има ли почва у нас?

            Е аз не смея да взема 220,12 цилиндьра как да е,но 220 модел тц.

            За БАСа ти познай дали го има.Познай и на коя база е правен Майбаха - жокерче - не е 220 че много кекава.

            Дайте да опьнем темата как си трябва - не се сравнява 1992 година шестаче 140 модела с 2004 осмак 220 щото едното струва 2,а другото 20.Дайте да сравняваме близки години,98-99 примерно с 2002.Е те тогава си говорим кой модел какво,защо и как.Нека изброим леките проблеми на 113 моторите,на новите скорости,на окачването,на електриката,на компа.............на 220 и после да тьрсим слабите страни в един осмак 98-99.Ако намерим 92 да речем ми оставете една страничка за писане,че списька е дьльг.




            Вени,почти сме за честито.Снимки още няма - мнооооого тьмно лилаво/черен металик,черен вьтре с 18 АМГ.Запазен колкото моя осмак / не се облизвай /.Днес му звьня да го целува за довиждане.
            Последно редактирано от BENZBOSS; 24-09-10, 17:24. Причина: За Вени
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Що е S класа, и има ли почва у нас?

              това според мен няма да е меродавно и коректно да се сравнява 98 год. на 140, която е от последните и 99 - 2001 год. на 220, която е от първите,
              коректно е да се сравнява модел 91 на 140 с модел 99-2000 на 220 и модел 98 на 140 с модел 2005 на 220, иначе 7G троника наистина е проблемен, струва 30000 лв и е консуматив на всичко отгоре, не го признава гаранцията, обаче пет степенната кутия на 220 я слагат и на SLR и на 65 AMG, защо ли ?
              отделно от това нормално е в по нова кола да има повече дефекти по простата причина, че по новата има повече компютри системи, възли и т.н., няма как да се строши нещо, което просто не съществува в 140, а е нормално да се развали там където го има - в 220 - ката,
              примерно за амортесьорите - еми как искаш да се прецакат в 140 - ката като са си съвсем обикновенни, като на всяка друга кола, а на 220 - ката са на въздух, регулират се в твърдостта и височина, да ама каква е разликата във возията и стабилността между двете, щом си карал знаеш, е нормално е на 100 000 да се подменят, и на ендна запорожка климатика и няма никога да се развали, щото просто го няма, но това прави запорожката по здрава, надежна и евтина кола за поддръжка нали, за да си коректен би трябвало да сравняваш два детайла от двата модела, които са равностойни и с еднакви механики и технологии иначе сравнението е като между Правец 8 С и сегашен лаптоп с 5 Mhz процесор и 10 Ram
              Навремето когато излезна 220 - ката всички собственици на 140 - ката минаха на 220 и постоянно говореха колко добра е била предишната ( първите седмици ), но никой не се върна на 140 - ката
              Последно редактирано от broker111; 24-09-10, 22:28.

              Коментар


              • От: Що е S класа, и има ли почва у нас?

                Първоначално публикуван от broker111 Преглед на мнение
                това според мен няма да е меродавно и коректно да се сравнява 98 год. на 140, която е от последните и 99 - 2001 год. на 220, която е от първите,
                коректно е да се сравнява модел 91 на 140 с модел 99-2000 на 220 и модел 98 на 140 с модел 2005 на 220, иначе 7G троника наистина е проблемен, струва 30000 лв и е консуматив на всичко отгоре, не го признава гаранцията, обаче пет степенната кутия на 220 я слагат и на SLR и на 65 AMG, защо ли ?
                И по каква логика ще сравняваме коли произведени с 10 години разлика а не коли с 1-2 годинки разлка? Че модела търпи развой е ясно, Че първите години след W140 Мерцедес се излагат зверски със следващия си S класа- дано ви е ясно.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • От: Що е S класа, и има ли почва у нас?

                  мислех, че сравняваме модели, а не коли с две години разлика
                  по тая логика, според която в последните модели всички грешки на първите са отстранени, щото иначе сравняваш модел на 140 98 год., в който са отстранени всички недостатъци за седем години назад и модел 99 на 220, който излиза за първи път, с нови технологии и т.н., непробвани май е малко смешничко, дай по тая логика да сравняваме 140 91 год., с механичен километраж, салон от плат, 4 скорости ( тука вече незнам дали става въпрос за S класа или за рено ) с 220 - ка 2005 год. с всевъзможни екстри, за които собственика на 91 год. не е и мечтал даже
                  140 - ката е хубава, спор няма, но е отживелица от миналият век, само който е употребявал и двете знае разликата

                  Коментар


                  • От: Що е S класа, и има ли почва у нас?

                    Първоначално публикуван от broker111 Преглед на мнение
                    мислех, че сравняваме модели, а не коли с две години разлика
                    по тая логика, според която в последните модели всички грешки на първите са отстранени, щото иначе сравняваш модел на 140 98 год., в който са отстранени всички недостатъци за седем години назад и модел 99 на 220, който излиза за първи път, с нови технологии и т.н., непробвани май е малко смешничко, дай по тая логика да сравняваме 140 91 год., с механичен километраж, салон от плат, 4 скорости ( тука вече незнам дали става въпрос за S класа или за рено ) с 220 - ка 2005 год. с всевъзможни екстри, за които собственика на 91 год. не е и мечтал даже
                    140 - ката е хубава, спор няма, но е отживелица от миналият век, само който е употребявал и двете знае разликата
                    Аз не говоря за отстранени проблемчета по модела. Говоря за скопяване на модела с цел намаляване разходи по производство. Брой клапаните на W140 S500 и на W220 S500. Първите W220 са крачка назад в сравнение с коли произведени по по-стара технология. Причината- някой иска с трици маймуни да хваща. Пластмасови фарове... Резил!
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • От: Що е S класа, и има ли почва у нас?

                      Значи искаш да сравняваме кола за 2500$ срещу кола за 20 000?Или като излезеш на пазара с 10 000 кое е по-добро за парите си?

                      Амовете не се сменят на 100 000,а малко по-често,но там има и помпа ма как да е.Тук смятам,че гворим кое си заслужава парите,а не кое е най-доброто ако не си ги знаеш.Слагам си рьката на сьрцето или кьдето кажеш,имам ли пари,МНОГО пари последния модел па ако ще по 3000 на месец да давам за него.Ако стискам едни 10 000 и не ми се дават други 10 000 за 2 години каране ще си взема кола с тях,а няма да се пробвам дали,как,защо и кое кога ще клекне срещу сумата от 4725.23 лева.

                      Лично мнение,то стана ясно,че сьм беден и нямам пари за последния модел,За предния обаче се намират ма не ми стиска.Излиза,че сьм и шубе..............


                      Брат,бащата е с новия,идваме да те вземем.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Що е S класа, и има ли почва у нас?

                        заслужават си парите и двете, и 140 - ката, и 220 - ката

                        Коментар


                        • От: Що е S класа, и има ли почва у нас?

                          Пластмасовите фарове са в графата бзопастност а не пестеж. По-безопасни са запешеходците евентуално, понеже подлежат на деформация.

                          Коментар


                          • От: Що е S класа, и има ли почва у нас?

                            Една малка молба към всички знаещи и разбиращи моделите на мерцедес: тъй като не ми се рови по други форуми моля някой зд сложи снимки на отделните модели, заедно с най-основни технически данни и години през които се е произвеждал модела. А също и разлики /ако има/ във версиите за не европейските версии. Така ще се получи много готина и полезна тема.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • От: Що е S класа, и има ли почва у нас?

                              Това ще е дьлго.Ако все пак те йване мерака за ровене по форуми мога да ти препорьчам един с историята на моделите както и характеристиките им.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • Re: Що е S класа, и има ли почва у нас?

                                Може да се започне от уикипедиата
                                "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X