Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фотографията през нощта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Фотографията през нощта

    Липсата на статив наистина е голям проблем, но пък импровизациите водят до много забавни моменти

    Ето една от Италия



    Redair, тези приказни къщи къде са?
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-07-15, 07:40.

    Коментар


    • #17
      До: Фотографията през нощта

      Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
      Относно звездно небе, ти трябва небе без облаци, да си далеч от града ( най-добре е на планина и на високо ), статив и апарат с възможност за ръчно управление на скоростта ( най-добре огледално рефлексен )

      Тази снимка на пример съм я снимал на я. Широка Поляна с Canon 350 D, 18мм, 3.5 бленда, скорост 1/30, ISO 1600, ръчен фокус - до безкрайност и статив. Това е една миниатюрна част от нашата галактика или по известна като млечният път
      Абе за облаците се сетих,ама за извън града не. ISO1600 ми се струва прекалено много и се отразява в качеството на снимката(освен ако това не е било целта) Изчистеността на снимката значително ще се подобри ако се намали ISO-то и се увеличи времето на скоростта.
      Y61

      Коментар


      • #18
        До: Фотографията през нощта

        Саше, поздравления за темата.
        Страхотни снимки .

        Ето няколко и от мен.

























        Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-07-15, 07:39.
        www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
        0898777327

        Коментар


        • #19
          До: Фотографията през нощта

          Първоначално публикуван от viki terzieva Преглед на мнение
          Липсата на статив наистина е голям проблем, но пък импровизациите водят до много забавни моменти
          Вики,не се оправдавай,че нямаш статив Имаш си и то много стабилен,има-няма 110 кг

          Коментар


          • #20
            До: Фотографията през нощта

            Мите, на следващата разходка ще трябва да ми поразкажеш някои неща за снимането
            Y61

            Коментар


            • #21
              До: Фотографията през нощта

              Много хубава тема! И на мен нощните снимки са ми слабост, ама напоследък съм позанемарил щракането

              Ето една нощна разходчица из Виена /и аз барабар Петко с мъжете /























              Коментар


              • #22
                До: Фотографията през нощта

                Първоначално публикуван от Сашко
                ISO1600 ми се струва прекалено много и се отразява в качеството на снимката(освен ако това не е било целта) Изчистеността на снимката значително ще се подобри ако се намали ISO-то и се увеличи времето на скоростта.
                Това е така... когато снимах млечният път нямах дистанционно и нямаше как да снимам ръчно с повече от 1/30 защото дори и на статив пак мърда. С дистанционно, ниско ISO и експонация от 10 и повече секунди стават чудеса

                Само да се се прекалява с многото секунди защото прегрява матрицата...

                Тази е с ISO 100
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от redair; 13-03-10, 08:55.
                LZ1RED

                Коментар


                • #23
                  До: Фотографията през нощта

                  Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                  Това е така... когато снимах млечният път нямах дистанционно и нямаше как да снимам ръчно с повече от 1/30 защото дори и на статив пак мърда. С дистанционно, ниско ISO и експонация от 10 и повече секунди стават чудеса

                  Само да се се прекалява с многото секунди защото прегрява матрицата...
                  На самоснимачка бре и държиш нещо пред обектива, за да избегнеш първоначалния подскок при сработването на затвора, сетне махаш нещото и ето ти аПЦелютно неподвижно снимане.

                  А за прекаляването със секундите съм напълно съгласен. Цялата снимка се изпъстря с малки бели точици - става ужасно!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Фотографията през нощта

                    Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
                    На самоснимачка бре и държиш нещо пред обектива, за да избегнеш първоначалния подскок при сработването на затвора, сетне махаш нещото и ето ти аПЦелютно неподвижно снимане.

                    А за прекаляването със секундите съм напълно съгласен. Цялата снимка се изпъстря с малки бели точици - става ужасно!
                    Пробвал съм и стават мазаници....
                    най-добре е с дистанционно в ибей са по 10 $
                    LZ1RED

                    Коментар


                    • #25
                      До: Фотографията през нощта

                      Димитър Желязков, благодаря за нощната разходка из няколко столици. Не съм виждала подобна нощна колекция - невероятна е
                      Но личните ми пристрастия май клонят към истанбулските снимки

                      Коментар


                      • #26
                        До: Фотографията през нощта

                        Без думи...страхотни снимки браво на фотографите,и специални овации за Velio,като си пуснах клипчето от ю туб и започнах да гледам мълниите направо настръхнах,нема такъв кев.Браво. Гледах едно филмче по Дискавъри за мълниите,това което вижда човешкото око и се заснема с обикновени фото апарати е след като мълнията удари земята и се връща на горе а над облаците тя е в пъти по-голяма.Поздрави на всички,чакам още снимки.
                        0885602543- Стефан

                        Коментар


                        • #27
                          До: Фотографията през нощта

                          Последните две ни напомнят, че все пак сме офроуд форум, нали. Трябва да си направиме нощна разходка с много снимки
                          Y61

                          Коментар


                          • #28
                            До: Фотографията през нощта

                            Една снимка в София (пускал съм я в друга тема)




                            и още няколко - от последното ми пътешествие

                            Копенхаген




                            Стокхолм




                            Полярният кръг - Лапландия - селото на Дядо Коледа (Рованиеми - Финландия)




                            Полярната Катедрала в Тромсо (Норвегия)





                            Тези последните снимки (и още много) са побликувани в този Пътепис.

                            .....
                            Последно редактирано от niki p; 13-03-10, 13:24.
                            http://www.nakladkibg.com
                            накладки, спирачни дискове, съединители

                            088 8613380

                            Коментар


                            • #29
                              До: Фотографията през нощта

                              http://http://media.snimka.bg/4015/014285410.jpg

                              един огнен чадър....

                              Коментар


                              • #30
                                До: Фотографията през нощта

                                Първоначално публикуван от viki terzieva Преглед на мнение
                                Димитър Желязков, благодаря за нощната разходка из няколко столици. Не съм виждала подобна нощна колекция - невероятна е
                                Благодаря за добрата оценка .
                                Тези снимки са от обиколка на почти цяла европа, за която подготвям пътеписа и скоро ще го публикувам.

                                Но личните ми пристрастия май клонят към истанбулските снимки
                                Имам много снимки от Истанбул, но почти всички са снимани през деня. Ето още три оттам, които за съжаление не са много качествени.





                                www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                                0898777327

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X