Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата Гранд Витара - за или против газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новата Гранд Витара - за или против газ

    Здравейте,
    Преди около 2 години купих чисто нова Гранд Витара, 2 литра, автоматик, 140 конски сили. Доста се минах, трябваше да взема 2,4.
    Бих искал да попитам дали някой е монтирал на подобна, газов инжекцион? Колата не се кара много, но на градско направо не се издържа, среден разход от 18 -20 литра на 100 км. Е вярно, че градското е в София и предимно на малки разстояния, но все пак.
    Както повечето сигурно са се убедили нещата са напълно различни с чуждо гориво. В Гърция ми дава на смесено каране 9,5, но влезем ли в БГ и получили дозата качествени горива - олеле, малеле.
    От Сузуки ме убеждават, че аз съм в грешка, на каква грешка когато след като напълня резервоара и мина 100 км. на следващото допълване влизат 18-20 литра?????
    Незнам какво да правя, а ми се иска да си я карам!

  • #2
    До: Новата Гранд Витара - за или против газ

    Първоначално публикуван от mitkata Преглед на мнение
    Здравейте,
    Преди около 2 години купих чисто нова Гранд Витара, 2 литра, автоматик, 140 конски сили. Доста се минах, трябваше да взема 2,4.
    Бих искал да попитам дали някой е монтирал на подобна, газов инжекцион? Колата не се кара много, но на градско направо не се издържа, среден разход от 18 -20 литра на 100 км. Е вярно, че градското е в София и предимно на малки разстояния, но все пак.
    Както повечето сигурно са се убедили нещата са напълно различни с чуждо гориво. В Гърция ми дава на смесено каране 9,5, но влезем ли в БГ и получили дозата качествени горива - олеле, малеле.
    От Сузуки ме убеждават, че аз съм в грешка, на каква грешка когато след като напълня резервоара и мина 100 км. на следващото допълване влизат 18-20 литра?????
    Незнам какво да правя, а ми се иска да си я карам!
    ГАзта няма да ти помогне - пали на бензин и докато загрее е на бензин, за кратки разстояния ще си караш на бензин ... Разхода определено не ти е нормален, имам ауди а8 4.2 бензин и то харчи толкова ...
    Грандоман WJ 3.1 QD

    Коментар


    • #3
      До: Новата Гранд Витара - за или против газ

      Аз съм правил такава,но 2007г клиента е много доволен.Незнам дали кара само градско?
      Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
      АСК Ален Мак

      Коментар


      • #4
        До: Новата Гранд Витара - за или против газ

        Aз имам същата колега и градско дава около 17л/100км в София. Относно газта, прочети в Сузуки форума там имаше дискусия относно газификацията на новата витара. Аз също я водих на специалист газаджия да я газифицира. Даде ми цена около 1800 лв с българска уредба с италиански компоненти, но каза , че клапаните им били слаби и бързо прегаряли, та трябвало допълнително смазване с лубрикант. Абе много не беше навит да я работи.Та и аз се чудя сега какво да я правя.
        AUDI Q5, 2TDI

        Коментар


        • #5
          До: Новата Гранд Витара - за или против газ

          Колеги какви са тия разходи от вас бре.Витарките са си с нормални гуми и да харчат толкова много.Моята е 1.6 ама е с много по големи гуми от вашите и харчи толко сигурни ли сте че всичко е наред
          Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
          Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

          Коментар


          • #6
            До: Новата Гранд Витара - за или против газ

            Да, проблемът е в модела и годината.
            Много е интересно, защото другите ми две Витари са си напълно нормални като разход- 1,6 моно, 1992 година и 1,6 16 винтила,1997 година, не повече от 12 на 100 газ в София
            Като години има разлика и най-странното е че повечето марки се стремят към икономия, а при нас??????

            Коментар


            • #7
              До: Новата Гранд Витара - за или против газ

              Този автоматик градско е малко лаком . Газ не ти препоръчвам, дори и най-добрия газов инжекцион за този двигатил -НЕ ,пък и автоматик .
              0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

              Коментар


              • #8
                До: Новата Гранд Витара - за или против газ

                Благодаря за мненията,
                Май е по-добре да я сменя с нещо, което да гори по-малко.
                Да видим каква цена мога да й взема.

                Коментар


                • #9
                  До: Новата Гранд Витара - за или против газ

                  Аз я имам същата на извън градско ми слиза на 8 -8.5 а на градско с едно зареждане-50 -52 л докато светне лампата 450-480 км..Моята е с ръчна скорсти.На 75 000 км е.Като каза бензина зареждав в софия и на сръбско унгарската граница-580 км ми светва лампата.На връщане зареждам там и на 650 км ми светва лампата.Забравих да кажа ,че е с 16 цола гуми.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Новата Гранд Витара - за или против газ

                    Първоначално публикуван от mitkata Преглед на мнение
                    Да, проблемът е в модела и годината.
                    Много е интересно, защото другите ми две Витари са си напълно нормални като разход- 1,6 моно, 1992 година и 1,6 16 винтила,1997 година, не повече от 12 на 100 газ в София
                    Като години има разлика и най-странното е че повечето марки се стремят към икономия, а при нас??????
                    Аз съм с 1.6 моно и градско зимата е над 16л, като я карам на къси разстояния. Лятото около 11л. Гумите са 235/75/15. Взел съм под внимание разликата в размера на гумите. Няма газова уредба.
                    Колега с А6 2000 140к.с не може да я смъкне под 15градско, аз съм със същата но 2.5 дизел и над 10л не мога да кача дори зимата в града.

                    п.п. Забелязвам в тая тема се пишат горе долу реални разходи на гориво. Много рядко срещана аномалия

                    Коментар


                    • #11
                      До: Новата Гранд Витара - за или против газ

                      Абе хора ,аз от месец съм се насочил към гранд витара 2002 година и почти намерих ,но исках да опозная марката.мисля да сменя окачване лебедка и тем подобни вкл и газова уредба и да я ползвам само за експедиции над 100 км.Вие тук направо ме омотахте .Сега се чудя като не са подходящи за газови уредби ще мисля за дизел .

                      Коментар


                      • #12
                        До: Новата Гранд Витара - за или против газ

                        става дума за ГВ след 2005 година.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Новата Гранд Витара - за или против газ

                          Да, добре е да се казват пеалните разходи, за да могат и останалите да са наясно за какво става въпрос.
                          Смехът продължава, вчера от Сузуки ми казаха, че в момента могат да я изкупят за 20 000 лева???
                          Колата е на 18 000 км, купена от тях, лизингова, но и те както всички останали дилъри на коли в БГ. са много силни на обещания в началото и много зле в края.
                          Ще я мъча на бензин и това е.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Новата Гранд Витара - за или против газ

                            Значи около 2002 стават да са със газови уредби така ли да разбирам.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Новата Гранд Витара - за или против газ

                              Първоначално публикуван от mitkata Преглед на мнение
                              Да, добре е да се казват пеалните разходи, за да могат и останалите да са наясно за какво става въпрос.
                              Смехът продължава, вчера от Сузуки ми казаха, че в момента могат да я изкупят за 20 000 лева???
                              Колата е на 18 000 км, купена от тях, лизингова, но и те както всички останали дилъри на коли в БГ. са много силни на обещания в началото и много зле в края.
                              Ще я мъча на бензин и това е.
                              Дори много са ти казали:
                              http://www.mobile.bg/21263931836133189
                              http://www.mobile.bg/21268476430715864
                              http://www.mobile.bg/21259742997542795

                              Все пак и те трябва да я продадат после и да имат печалба ...
                              Грандоман WJ 3.1 QD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X