Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата Гранд Витара - за или против газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Новата Гранд Витара - за или против газ

    Ммммм да,но аз пък им казах да си гледат работата.
    А тези дизели, с перфектен двигател на Рено, който още като нов имаше по 5-6 см. луфт в скоростния лост при подаване и отнемане на газта, не ги препоръчвам на никой. Това си е лично мое мнение!

    Коментар


    • #17
      До: Новата Гранд Витара - за или против газ

      По-старата Гранд Витара е със същия 4 цилиндров бензин като на новата , разлика имат в трансмисията и електрониката. Дебитомера е при въздушния филтър и при най-малкия гърмеж умира . Без дебитомер този мотор на бензин е много зле като работа ,а ако добавиш и автомат става . Иначе този мотор е много здрав и бих казал дуракоустойчив .
      Нещата с V6 стоят малко по-добре - дебитомера е при клапата и държи и на гърмежи . Казвам го от личен опит . Карам с газова от два месеца на BRC 100 KW с " плочка " и до като го донагласихе гърмеше ,но без поражения - отваряше филтъра и обръщаше клапата . Разхода ми е 12-17 с гуми 265 / 70 / 17 АТ и на Витиня излизам 130 на дирекна ,ако я карам до 100 / 110 ще падне осезаемо защото разликата в натискането на педала е огромна .

      П.С. Колата ми е автоматик .
      0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

      Коментар


      • #18
        До: Новата Гранд Витара - за или против газ

        Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
        По-старата Гранд Витара е със същия 4 цилиндров бензин като на новата , разлика имат в трансмисията и електрониката. Дебитомера е при въздушния филтър и при най-малкия гърмеж умира . Без дебитомер този мотор на бензин е много зле като работа ,а ако добавиш и автомат става . Иначе този мотор е много здрав и бих казал дуракоустойчив .
        Нещата с V6 стоят малко по-добре - дебитомера е при клапата и държи и на гърмежи . Казвам го от личен опит . Карам с газова от два месеца на BRC 100 KW с " плочка " и до като го донагласихе гърмеше ,но без поражения - отваряше филтъра и обръщаше клапата . Разхода ми е 12-17 с гуми 265 / 70 / 17 АТ и на Витиня излизам 130 на дирекна ,ако я карам до 100 / 110 ще падне осезаемо защото разликата в натискането на педала е огромна .

        П.С. Колата ми е автоматик .
        Понеже бързо отлетяхте, както по време на състезанието така и след него, да не би да сте карали на газ
        Не можахме дори да ви честитим победата, но да се надяваме следващия път да не бързате толкова много.

        Коментар


        • #19
          До: Новата Гранд Витара - за или против газ

          Първоначално публикуван от MIK Преглед на мнение
          Значи около 2002 стават да са със газови уредби така ли да разбирам.
          Не искам да те подвеждам,но аз съм със същия двигател и вече 50000 км. карам на газ,но с газов инжекцион,ако това има значение....Съдейки по мненията на колегите,сигурно трябва да очаквам всеки момент да ми изгорят клапаните Дано да не са прави..
          SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

          Коментар


          • #20
            До: Новата Гранд Витара - за или против газ

            А относно гърмежите на газ оправи си кабелите и свещите или най добре ги смени .Тогава ще забравиш и гърмене и клапата .

            Коментар


            • #21
              До: Новата Гранд Витара - за или против газ

              А благодаря ти за мнението ,били ми казал витарата ти коя година е и с какъв двигател .Вайдов благодаря ти пак.

              Коментар


              • #22
                До: Новата Гранд Витара - за или против газ

                Първоначално публикуван от MIK Преглед на мнение
                А благодаря ти за мнението ,били ми казал витарата ти коя година е и с какъв двигател .Вайдов благодаря ти пак.
                Данните,които те интересуват са ми в подписа.. Още веднъж ти казвам: не искам да те подвеждам!?!Нека например Иван Попов си каже тежката дума,а именно,дали проблем при газификация на този двг. е дебитомера и гърмежите(понеже мойта никога не е гърмяла),или наистина има слаби клапани , които "изгарят" след определен пробег на газ !?!Ако някой знае точните километри, след които клапаните изгарят , нека сподели тази ценна информация с нас,все пак нали трябва да знаем,какво ни чака....!
                SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                Коментар


                • #23
                  До: Новата Гранд Витара - за или против газ

                  Карай на газ,но очаквай проблеми!!!!Евтиното понякога излиза по-скъпо!?!
                  Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники

                  Коментар


                  • #24
                    До: Новата Гранд Витара - за или против газ

                    Първоначално публикуван от overworld65 Преглед на мнение
                    Карай на газ,но очаквай проблеми!!!!Евтиното понякога излиза по-скъпо!?!
                    Извинявай Колега,но това не е конкретен и изчерпателен отговор
                    SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                    Коментар


                    • #25
                      До: Новата Гранд Витара - за или против газ

                      Фене, аз съм страничен наблюдател, брат ми и шефът му си купиха Витари от магазина, след два дни им сложиха газови инжекции. Миркат им признават гаранцията на колите, в краина сметка да са станали цигулки и да са стояли в калъф, те са за да ни служат, и на моита Хонда и предстои сащото упражнение.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Новата Гранд Витара - за или против газ

                        Аз сложих газов инжекцион ЛОВАТО.До сега нямам никакви проблеми.Разходът е 14.5 градско зимата,със зимни гуми.Важно е да ти я монтират правилно.Всичко е до майстора.
                        Grand Vitara 2.0 16V (J20A)

                        Коментар


                        • #27
                          До: Новата Гранд Витара - за или против газ

                          Първоначално публикуван от Dido XT600 Преглед на мнение
                          Фене, аз съм страничен наблюдател, брат ми и шефът му си купиха Витари от магазина, след два дни им сложиха газови инжекции. Миркат им признават гаранцията на колите, в краина сметка да са станали цигулки и да са стояли в калъф, те са за да ни служат, и на моита Хонда и предстои сащото упражнение.
                          Дидо, това с гаранцията не ми е ясно, бих искал да попитем, къде са слагани въпросните газови?

                          Коментар


                          • #28
                            До: Новата Гранд Витара - за или против газ

                            Аз сам от Русе, при покупката на автомобилите, брат ми и шефът му изрично попитаха как стои въпроса за газафицирането на автомобилите, от Миркат им отговориха, че ако се сложи в оторизиран сервиз няма проблеми, закупени са от представителството на Миркат в Русе и тука им сложиха газинжекциите, и аз ще направя сащото с Хонда ЦР-В. Гаранциите им важат на брат ми колата става на 2год. а на шефа мина гаранцията защото колата е над 100 000км и никакви грижи до сега, дано сам ти помогнал, не си жалете колите, те са нещо преходно, и така трябва да баде.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Новата Гранд Витара - за или против газ

                              Проблем с гърмене има ако е с "плочка", тоест газта се подава в въздушния колектор някъде преди дроселовата клапа. Ако се използва газов инжекцион проблем с гърмежи няма, газта си отива по всеки цилиндър.
                              Относно клапаните и японските коли много неща са изписани, аз лично си карам ЦР-В то на газ, а кви работи пише за него. Вече съм си избил уредбата и съм на път да си избия и една оборудвана глава така, че съм спокоен.
                              Относно мнения като "карайте на газ и чакайте проблеми" бих казал "не карайте и няма да имате никакви проблеми".
                              Върти ми се в главата, че ако искаш да си сложиш газ на колата си решил да я скъсаш от каране, а караш ли по много ще имаш повече проблеми с колата отколкото ако не я караш.
                              Хубаво е да се направи читаво защото все пак си е промяна на двигателя и може да доведе до проблеми ако не е настроено и колата не работи добре. Моето уви работи като часовник и никаква разлика не виждам между газта и бензина /освен в цената/.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Новата Гранд Витара - за или против газ

                                Прав е човека с горния пост,ако е газов инжекцион няма проблем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X