Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

    Преместено ...ТУК
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 28-04-10, 14:03.
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #47
      До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

      Покрай проблемите със скоростната кутия, които имах, реших, че е крайно време да сменя маслата по трансмисията. Пък и задния семеринг на раздатката пускаше масло и сменихме и него, заедно с накладките на ръчната спирачка.
      Също и предни дискове и накладки и задна кормилна щанга (рециклиране)
      Land Rover FREELANDER 2 td4 S 2013г. Facelift
      0886030780

      Коментар


      • #48
        До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

        Аз пък се боря с монтажа на задни амове. По два
        на колело.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #49
          До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
          Аз пък се боря с монтажа на задни амове. По два
          на колело.
          Това си е по 1 ам на половин колело.
          Драма... и Тормато
          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

          Коментар


          • #50
            До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

            Ами да кажа и аз,
            знам, че много "колеги" не признават тези дейности,
            но аз днес успях да го запаля -> "съживя",
            след 2 седмици борба, неяснота за причината, голямо ядене
            на акумулатори и ни'кво желание за стартиране,
            а това, като цяло си е голямо постижение - работата стана .
            Да направя малки уточнения, след тестовете:
            - Работещи ВеСМ и ЕСU
            - Работеща помпа в резервоара
            - Чист седиментен(горивен) филтър , баси т'ва как се случи н'ям идея...
            - Работеща "умна дюза" - т'ва поне разбираемо(май...),
            'щото все пак е на 2г., 'щеше да ме учуди, ако и т'ва е консуматив(баси..)...
            - Работеща ГНП
            И след всички проби и установяването роблемите:
            - Маркучи за обратната нафта (един изпускащ и един със съмнение)
            - Не работеща една едиствена подгряваща свещ (от шест)
            и ма*ата, след отстраняване(с малко ТНТМ) на тези работи
            и читаФ акумулатор, запали, неговата кожа...
            Огромни благодарности на viki_ssf за помоща, при
            разглабянето на смукатения колектор и тестването на свещите.
            Запитването от мен за Hevac-a в другата тема е за него.
            Снимки от операцията няма, защото душевното ми и вътрешно състояние
            не позволяваше да се отпусна толкова, че да го увековечавам със снимки.
            Важното сега е, че проблема е ясен и инвестициите за неговото решаване,
            не са равни на първоначалните в моята глава.
            Поздрави
            "Bis dat qui cito dat"

            Коментар


            • #51
              До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

              Оле за Влади!
              ОЛЕ!
              Аз смених маслото, филтъра и горивния филтър при дядо Владо. Живо курортче е там! Стегнах и 1 кора и сега трака без дразнещите високи честоти. Защо все още трака - представа нямам.
              Странно наблюдение - вътрешната част /а вероятно и външната/ на спирачния диск е омаслена. Ще се изЯсни положението впоследствие.
              Туйто.

              Коментар


              • #52
                До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                Такъв ни (ви) бил периода на "Ровърите" Преди голямата лятна скитня, за момент в несвяст
                И "Магарето" възкресе ...2.5VМ мотор губи вода за норматив и прегрява 99% ясна диагноза..... в крайна сметка се оказа пропускаща тапа за вода в задната част на блока.......и аутопсията се превърна в реанимация .....това за момент отменя "бензинизацията"

                А от един друг "Скитник" изгоних духа на градинския "масТур електричар"
                Вельо (въпреки че се прави на музикан) откри това
                Ключ "маса" (с червеното) паралелно вързан на основния "-" (със зеленото)
                Аз трябваше да се преборя с бандажирани кабелни снопове в които се криеха "закачки" влизат червена и зелена жица...но в другия крй на колата ги няма ...накъде под пластовете изолирбанд има снадка " с кви`т е имАло" и те са станали оранжева и лилава ....другаде влизат 4 жици....ама излизат 2....като сме заменили няколко релета с "мостчета" не сме забеУезали, че има нормално затворени и нормално отворен контакт на някои...и се е загубил +....ама пък сме кръцнали и го подали директно от алтернатора....абе плавно кабината придоби "работен вид"....
                Прикачени файлове
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #53
                  До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                  Днес цял ден се занимавах с Диското - почистих интеркулера от вътре и отвън, смукателния колектор доколкото можах, ЕГР клапана го затапих преди повече от 2 месеца. Не усетих разлика във вървенето, но затова пък така хубаво се изцапах при почистването на колектора, поне две седмици ще си личи. Понеже дните вече са доста дълги се захванах и с главините - едното колело беше добре, двете имаха съвсем малък луфт, а четвъртото имаше доста сериозен луфт. Смених греста и ги притегнах "на око". Остават диференциалите, но те ще искат квалифицирана намеса. И средства.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    А снимките къде са?
                    И аз като targa-та, да питам.
                    .... а можеше да стане хубава тема.
                    Land Rover Discovery:
                    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                      Аз пък смених водната помпа (не, че беше днес, ама сега се добрах до компютър). След обезвъздушаване каране, обезвъздушаване и т. н. ми се струва, че все пак от някъде губи охладителна течност, но не се вижда да капе. И най-после заведох на баланс на гумите. Това ще е до следващото идване в България.

                      Поздрави на всички, с които не успях да се видя.
                      Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                        Снощи звънка един приятел. Щял да ходи в Букурещ, ама видял, че се клати колелото. Ама яко се клати. Да сме натегнели лагерите малко. Аз пък мразя да ставам рано. Та си легнах късно. По-точно в 2 часа. Лагерите на главината обаче си бяха добре. За ралика от горния шенкелен. Добре че имам рани дреболий. Не ми беше до снимки, ама запазих лагера с черупката. Явно не само Емо обича да си търкаля лагерите без ролки.
                        Прикачени файлове
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                          От последния ден на Гергьовденските празници боря ръжда по камилата(Диско 1). Само че тя е като Котоошу, пък аз - Асако
                          Почнах от едно незначително петънце във вътрешния ъгъл на калника под задните врати и ...пробих с четката дупка После продължих към найлоновите гнусосъбирачки под вратите. Там е още по-тъжно. Като ги откачих от щипките, отдолу отново дупки. Телена четка, вюрт, грунд и боя. Проста, оргахимска сложих. Отгоре повторих профила на прага с алуминиева ламарина, прахово покрита(остана ми от някъде), като подложих яко силикон за да не се опира в стоманения праг. Сложих и гнусосъбирачките, но където пробивах за щипките, мазах пак със силикон.
                          Тая вечер се хванах със задната врата - алуминия по долния ръб се кършеше направо. Залепен е към стоманата с някакво напълно опечено лепило и напрактика са отделени. Ще се наложи утре да отрежа част от алуминия, за да мога да изчистя ръба на вътрешния стоманен профил. После ще лепя нещо върху вече боядисания профил и ще кърпя с алуминиев рифел. Голяма борба падна с нита на номера(сложили са го на възможно най-трудното за откачане място, ма...... им)
                          Искаше ми се да откача цялата задна врата, но не намерих в нея куплунг за откачане на кабелите и се отказах.

                          Цифров апарат нямам и не съм снимал

                          Коментар


                          • #58
                            До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                            На мен пък от известно време, (от както съм си купил колата) не ми работи централното на предна дясна врата. Преди около месец взех че я разколачих и установих, че на мИшинката (както се изразява дедо Владо) и е изгоряло моторчето.
                            Дотук добре, ама тая мИшинка е в комплект с бравата на вратата и .... по моргите наще и искат 200лв, (200 цирки да им излезнат) та гледам в http://www.ebay.co.uk/ има само една за някоя си задна врата беше и си я поръчах (14 паунда), добре че си имам тъща в Англия та ми я донесе барабар с кит за дистанционото (5 паунда), ( и тя плати всичко за любимият си зет).
                            Нататак ясно разглобяване на вдната изкормяне на моторчето монтиране в другата мИшинка и сега голям кеф. Остава само да разбера защо като отключвам и заключвам, не ми светват мигачите, и защо понякога неще да се заключи/отключи пущината с дистанционото, а трябва ключ да ползвам (срам за нашето семейство).
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-05-10, 06:36.
                            Range Rover 2.5 TDS 1997г.
                            И нека Рейнджът бъде с вас...
                            [COLOR=#3b5998]Живота е болест предавана по полов път![/COLOR]

                            Коментар


                            • #59
                              До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                              Вчера ми остана малко лично време и сложих тези арки....Монтажа е елементарен ,напасването малко бави за сам човек ,може би втори чифт ръце ще е голямо улеснение.Започвам да търся големи гуми за големите калници.


                              Въпросите за арките, и повече информация за монтажа ...ТУК
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 20-05-10, 20:22.
                              _[img]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/img]_
                              Disco 200 TDI

                              Коментар


                              • #60
                                От: До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                                Оня ден, благодарение на valdivladi, Lazar и Choko му смених спирачните дискове при дядо Владо. Снимки няма, защото бях завидно оплескан. Важно е да се знае, че болтовете на спирачния апарат са 1/2 инч дванадесетостен (вероятно ще стане и с 13мм дванадесетостен), а за сваляне на диска е нужен 14мм дванадесетостен. Щуцерите на спирачния маркуч се развиват с 11мм ключ.

                                Днес му смениха ангренажния ремък и ролките (лагерите им хъркаха качествено) и прегледаха дюзите (едната пикаела). Сега върви осезаемо по-добре. На връщане, защото "две убавини на едно место нема", както е казал шопа, му откъртих огледалото, но за това съм писал в "Какво счупих...".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X