Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

    Днес го пастирах. Дядо Владо опреви мигача, че нещо пластинките на фасунката са от говнолин и сдават екипа за втори път. Купена е от Дару кар, а металните пластинки вътре, които контактуват с крушката са поцинковани. Животът им е около 2-3 месеца.

    Коментар


    • #32
      До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

      От днес съм с нови дискове и накладки - отпред. Старите дискове бяха останали 6-7 мм. Майстора ги изкара като парчета на пъзел. Ама като се забави доставката от Падок. Добре, че не стана някой сакътлък.
      Дискавъри 300 тди ръчка
      Витара тди автомат
      XT660R

      Коментар


      • #33
        До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

        Вчера си поправих грешката от миналата седмица. Смених го за десетина минути. Вече по-отдалече ще заобикалям дърветата!





        Коментар


        • #34
          До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

          Браво бре. Аз таков нещо не се хващам да правя. Много са ми крехки тия джамове. Изкарал си късмет, че не е мръднала рамката.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #35
            До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

            Ремонта ми се оказа доста тежък. 3 дена работа в търсене на теч, по охладителната система, вкрайна сметка го намерих откъде беше-радиатор. С времето пластмасата около перката се беше свила, излязла от скобите си и опирала в радиатора, от вибрациите леко наранила една от тръбичките, шуртеше като тънки иглички когато го тествах по мой си начин. На времето си бях купил алуминиеви електроди просто така ако ми потрябват за нещо, опитах да направя заварка на тръбичката, не стана а на по-голяма площт се справях. Крайното решение беше с измислените лепила от типа покси-сопол и това използвах. Теста на радиатора беше на 4 атмосфери налягане на водата, директно от крана на водопровдане течеше, покарах малко вдигнах нужната температура не забелязах теч, но всичко с времето си. На перката има нещо си там не знам какво всичко е клеясало и ми се струва, че се върти постояно бързо.

            На радиатора имам някаква тръбичка която е запушена а маркучето отива към масления охладител, явно радиатора е от някой друг модел на ЛР,не мисля че ми трябва чак толкова този охладител на маслото. Яд ме е че не погленах схемата днес щях да си избоча дупката с дрелка след дъжд с качулкаа чак сега много ме е яд, като знам колко е нагъчкано всичко и няма как.....всичко е тясно

            Смених и О-пръстените на охладителя на обратната нафта, беше лесно. Ако ги сменях без да съм махнал всичко отпред нямаше да е така. Махнах само една скоба от въпросното място и издърпах барабар с маркуча работа за 15 мин(монтаж-демонтаж)

            Карам го полвин година не ми е напраил проблем за това масло и перката. Какво може да се случи?

            Коментар


            • #36
              До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

              По него нищо, но за него те това.
              Прикачени файлове
              Land Rover Discovery:
              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

              Коментар


              • #37
                До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                По него нищо, но за него те това.
                Чудесно изглежда! Що е то? Комплект за теглене на някой закъсал? Защото за ЛР такъв комплект е непотребен.

                Коментар


                • #38
                  До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                  Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                  Чудесно изглежда! Що е то? Комплект за теглене на някой закъсал? Защото за ЛР такъв комплект е непотребен.
                  За коланите ограничавщи хода.
                  Land Rover Discovery:
                  - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                  Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                    Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                    За коланите ограничавщи хода.
                    Все ще има 1 да зададе някой тъп въпрос. Добре, че са модераторите.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                      Днес сменявах гумичките на помпата на съединителя на Range Pover Р38 . Гумичките от Москвич 412 на съединителя са абсолютно същите !
                      Успех в ремонтите !!!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                        А снимките къде са?
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                          Понеже си цапа задното стъкло, смених перото на задната чистачка (старото половината липсваше) и му сложих калобрани. Някой беше написал, че стават от лада, даже дупките съвпадали - е не беше точно така, или пък не съм уцелил модела, но ги сложих. Остатъците от старите бяха с някакви нитове - трябваше си ножовка. Болтовете са 6x16 - добре че някакви английско говорящи бяха писали по въпроса та се подготвих предварително. Утре ще ги пробвам, валя доста и ще има кал достатъчно.
                          Премерих и нагревателя на задното стъкло, защото не работи, но си е читав, явно проблема е някъде по веригата, ама това друг път.
                          Прикачени файлове
                          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                          Коментар


                          • #43
                            До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                            Първоначално публикуван от bobo_ele Преглед на мнение
                            Днес сменявах гумичките на помпата на съединителя на Range Pover Р38 . Гумичките от Москвич 412 на съединителя са абсолютно същите !
                            Успех в ремонтите !!!
                            И аз се занимавам от вчера с това, че ми потъна педала / добре, че потеглях а не стана в движение/. Като си взема помпата с новите гумички ще кача снимки.
                            Range Rover P38 2.5DT
                            Audi A4 1.8T quattro
                            [B]"Ако нищо друго не ти свърши работа - прочети инструкциите."[/B]

                            Коментар


                            • #44
                              До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                              Купих му водна помпа. Следващата седмица идвам да го вкарвам в пътя.
                              Някой може ли да ми каже какъв е размера на болтовете захващащи ролката към вала на помпата? Става въпрос за 3.5V8EFI двигател, но предполагам, че на 200 тди са същите. На мен ми приличат на М6, обаче тук нямам с какво да измеря стъпката.
                              Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                                Привет!
                                Аз се опитах да сменя маслото и филтъра в автомат. скоростна кутия, но... Резултатът тук:

                                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=14071
                                LR Disco I 300tdi
                                Nissan Pathfinder
                                Honda VF 750
                                Suzuki GSXR 750

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X