Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

    Този, дет е външен и за 200 кинта - колко ли разходки в гората ще издържи? Ако го слагате за украшение - става
    Отделно - каква е и тази мания за шнорхели - незнам - аз 5 години не можах да го удавя, а не е като да не съм имал вода на предното стъкло
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

      Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
      Този, дет е външен и за 200 кинта - колко ли разходки в гората ще издържи? Ако го слагате за украшение - става
      Отделно - каква е и тази мания за шнорхели - незнам - аз 5 години не можах да го удавя, а не е като да не съм имал вода на предното стъкло
      Вързало те е , не разчитай на късмета толкова много
      2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
      ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

      Коментар


      • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

        Аз незнам за манията, но няколко пъти хванах да има вода кутията на филтъра, също така и към въздуховода към турбото, така че просто се презапасих, а не да мисля всяка локва която е до мигача(от там си смуче) дали ще глътне от тиняка или няма... така поне знам че даже и да се закопае на ниво преден капак няма да направи воден удар... Пък и преди 2000км мина ремонт на двг и най малко ми се занимава с него ако се случи нещо. Да си смуче от високото и да ми е мирна главата, в това хахаво време не се знае кога ще трябва да газя някъде. Тръбата е доста здрава (пробвах да я сгазя), издържа много и не мърда. Като гледам има доста колеги във форума с такива тръби .... Днес даже установих че тази водопроводна скоба го държи колкото и гадно да изглежда... ако бях дупчил тръбата с нитове на по-големите клони не съм сигурен колко ще държат.
        Последно редактирано от bestbg; 21-09-14, 19:51.
        LR Discovery 300Tdi 1996
        Subaru Outback 2.5 1998
        Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

        Коментар


        • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

          Може и прави да сте - като се замисля, той Класика от другаде смуче въздух, па и капака му е инакъв.
          А дали не е по-добре шнорхела да е в дясно - там не пречи ли на изгледа?
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар


          • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

            Ако е в дясно не знам как ще се прокара всички тези тръби. Гофрираната се оказа и тя доста твърдаи май е с по-малък вътрешен диаметър от 75мм, защото бая трудно влезе в ф75 външно (PE тръбата). На снадките е намазано със силикон и водопроводни скоби 90-70мм ( външно гофрата е 90мм). Гледката... учудващо даже не се вижда шнорхела Днес понеже докато се возих заваля дъжд и реших че като вали срещу мен е по-добре да обърна гъбата назад и.... тогава осъзнах колко въздух смуче това животно след 1800об/мин. Утре ще направя снимки отвътре,но гредата го скрива и не се вижда нищо. Само се чува много когато е обърната назад гъбата.
            LR Discovery 300Tdi 1996
            Subaru Outback 2.5 1998
            Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

            Коментар


            • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

              Ето няколко снимки отвътре.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140922_113520.jpg
Прегледи:1
Размер:156.9 КБ
ID:5612448Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140922_113528.jpg
Прегледи:1
Размер:176.2 КБ
ID:5612451
              LR Discovery 300Tdi 1996
              Subaru Outback 2.5 1998
              Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

              Коментар


              • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                Много добре се е получило.
                И аз отдавна се каня да си направя, ама ме мързииии.
                Утре ще видя какво ме беше питал и ще проверя, че съм забравил какво съм творил.

                Коментар


                • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                  Днес Диското ми сигурно има рожден ден.
                  Получи доста подаръци:

                  Нова перка да му духа като му стане жега
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-10-01_18-14-35_584.jpg
Прегледи:1
Размер:131.9 КБ
ID:5613660

                  Нови обувки;

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-09-13_11-45-42_685.jpg
Прегледи:1
Размер:90.3 КБ
ID:5613661

                  които веднага отиде да изкаля

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-10-01_18-20-57_695.jpg
Прегледи:1
Размер:135.9 КБ
ID:5613662

                  И се напи до гърло

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-10-01_18-42-08_286.jpg
Прегледи:1
Размер:118.4 КБ
ID:5613663

                  Коментар


                  • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                    Покрай теча на антифриз диското мина профилактика и на алтернатора Водната помпа почна да тече от дупчицата в долния край, но реших да се смени и Р гарнитура, защото четох че ако не я сменя ще текне и от там. Понеже нали 3-те болта от водната помпа я държът към блока. Ремонта беше сравнително бърз. Като време отне около 4 часа с цигарите и биричките. Алтернатора се оборудва с нови лагерчета, че много виеха, нови четки и нов колектор. Установих че алтернатора е сменям 2002г с чисто нов и не е пипан от тогава и четките си бяха издълбали каналчета. Алтернатора е A127im Magneti marelli и ремонтният комплект НЕ е този който се среща в ebay за А127 Всичко е по-различно, релето, диодите и колектора.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kolektor.jpg
Прегледи:1
Размер:12.1 КБ
ID:5638523

                    Ето и няколко снимки за помпата. Всичко премина през финната шкурка. Болтовете ги беше хванала корозията, но и те живнаха след шкурката. Реших да добавя и малко "течна" гарнутура, нонеже по старите имаше също слагано, а до сега не беше текло. Надявам се скоро да нямам работа по този възел и антифриза да не го сменям за пореден път

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150131_123424.jpg
Прегледи:1
Размер:158.4 КБ
ID:5638524 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150131_130014.jpg
Прегледи:1
Размер:184.7 КБ
ID:5638525 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150131_130842.jpg
Прегледи:1
Размер:160.8 КБ
ID:5638526 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150131_130023.jpg
Прегледи:1
Размер:138.4 КБ
ID:5638527 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150131_131743.jpg
Прегледи:1
Размер:166.6 КБ
ID:5638528 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150131_143144.jpg
Прегледи:1
Размер:194.2 КБ
ID:5638529


                    Нещо което установих при монтажа на железата. След като сложих Р гарнитурата тя се хваща на 4-те болта (3 на водната и един под обтяжната ролка). Желателно е да се притегнат достатъчно, но не докрай, понеже в долната част на корпуса има 2 болта които я държът към блока(под помпата на хирдавликата) и ако се стегнат първо горните болтове после при долните се получи разминаване.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:boltowe.jpg
Прегледи:1
Размер:170.0 КБ
ID:5638530

                    жълт цвят - въпросните 2 болта които трябва да се подведат преди да се стегнат 4-те горни болта. Зелените кръгчета са на хидравличната помпа, а сините на алтернатора. Останалите 5 болта на водната помпа ги бях притегнал за да може да се монтира в зглобен вид всичко. Най хубавото е че за цялата манипулация са необходими 4 размера инструмент 10мм, 13мм, 12мм и 15мм . Благодарности на Михаил за Р гарнитурата
                    Последно редактирано от bestbg; 02-02-15, 08:18.
                    LR Discovery 300Tdi 1996
                    Subaru Outback 2.5 1998
                    Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                    Коментар


                    • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                      Дано да свърши работа, щото на мен ми е съмнителна. Наблюдавай го, ако почне да тече, капе точно върху предния мост.
                      Каква водна помпа сложи?
                      Не бързай ако искаш да стигнеш
                      __________________________________
                      Discovery II TD5 10P

                      Коментар


                      • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                        Гарнитурата която ми прати беше 1:1 с тази която свалих от там. До сега не течеше от там, а от самата помпа(където има една дупчица).
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pompa.jpg
Прегледи:1
Размер:27.7 КБ
ID:5638572
                        Помпата я бях купувал преди време, когато взех джипката(1г.). Ето точно тази. Дано да е читава. Днес го пълня с антифриз и ще видя какво става че оставих течната гарнитура да си съхне над 24часа, без течност в системата.
                        LR Discovery 300Tdi 1996
                        Subaru Outback 2.5 1998
                        Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                        Коментар


                        • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                          Помпата изглежда да е каквато трябва.
                          Аз пък смених вече предалата се хидравлична помпа на 300тди с такава от тд5
                          Леко има преправяне, но нищо фрапиращо. Лично аз предпочитам оригинална 10 годишна пред нова незнайна марка...
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                            Моята водна помпа е същата, оригиналната ми се видя скъпа. Смених я чисто профилактично.
                            Не бързай ако искаш да стигнеш
                            __________________________________
                            Discovery II TD5 10P

                            Коментар


                            • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                              Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                              Помпата изглежда да е каквато трябва.
                              Аз пък смених вече предалата се хидравлична помпа на 300тди с такава от тд5
                              Леко има преправяне, но нищо фрапиращо. Лично аз предпочитам оригинална 10 годишна пред нова незнайна марка...
                              И кво? Пак стара си сложил. Не се прави така. Преди време бях садил един 300 на Дифендър със стария ТД. Човека си купи нова помпа за хидравликата от Дару кар. И нова шайба. Компромиси никакви не са се правили. Ходих да пробвам каква съм я свършил, карах, давах газ, мъчих го на 7 километров баир със 90 на 5а-няма ядове. Човека си тръгна и на 20 километра от Казанлък помпата се разпадна. Новото си е ново.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                                Ти пък, много е изкарала.
                                Кормилният ми вал от Дару кар още на втория ден имаше същите луфтове в каретата, като стария, който махнах.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X