Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
    Преди време сменях на Дифендър стария 2,5ТD с 300 TDI. Клиента си купи нова помпа за хидравликата от Дару. Докато правих проби каква съм я свършил навих към 20 км. Колата стигна почти до Казанлък и помпата хвърли лагерите. А де. Ролки купувам от магазин за лагери, ама ме познават.
    Тя самата ролка си е ОК - разпаднал се е корпусът в който се държи пружината.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

      Аз си купих нов кормилен вал от Дару, за една седмица се появи луфт в каретата. А уж оттам купувах по-качествените части...

      Коментар


      • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

        Качих всичко обратно На алтернатора му беше гръмнала диодната плочка (очаквано), но освен това му пренавиха и статора, понеже беше почнал да се пече. Причината - кал, трева и т.н., наследство от предишния собственик... Добре че не извадиха и препечени жаби от вътре .

        За протокола - ето какво представлява старият обтегач:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6112.jpg
Прегледи:1
Размер:788.0 КБ
ID:5601043

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6114.jpg
Прегледи:1
Размер:107.4 КБ
ID:5601044

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6115.jpg
Прегледи:1
Размер:733.4 КБ
ID:5601046

        На около 50000 км е и преживя скъсването на демпферната шайба, което може да е, а може и да не е (беше преди доста време) първопричина за скапването му. Поне се разбра, че причината за гадния звук при гасене на двигателя е била в него - сега се гаси съвсем тихо.

        Вече зареждаме на 14.4 волта - досега не вдигаше повече от 13.4, а последните няколко месеца не съм я и мерил

        Като време - сглобяването ми отне малко повече от два часа (без зор и с няколко фас-паузи).
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

          Преди дни се заех да отстраня проблема с провисналата врата на моето диско 300 тди и нещата мисля, че се получиха много добре. Ето и някои от стъпките. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 031.jpg
Прегледи:1
Размер:150.3 КБ
ID:5604007Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 032.jpg
Прегледи:1
Размер:123.5 КБ
ID:5604008не можах да откача буксите и срязах кабелите, но после ги запоих обратно. След това пантите и беш при стругаря Ники.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 033.jpg
Прегледи:1
Размер:131.6 КБ
ID:5604009Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 034.jpg
Прегледи:1
Размер:136.3 КБ
ID:5604010Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 035.jpg
Прегледи:2
Размер:191.4 КБ
ID:5604011голям бой падна и нагряване с резака до червено докато излязат щифтовете от пантите на парчета. После нови бронзови втулки и щифтове на струг. Райбероване на пантите. И връщане по местата.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 036.jpg
Прегледи:2
Размер:142.9 КБ
ID:5604012Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 037.jpg
Прегледи:2
Размер:132.8 КБ
ID:5604013 остана само намеря същите нитове за долните панти, с които се нитова към долната врата.
          Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

          Коментар


          • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

            Първоначално публикуван от martin_gr Преглед на мнение
            Преди дни се заех да отстраня проблема с провисналата врата ...
            Мислил ли е някой по въпроса за модифициране на отварянето на задната врата? Върти ми се една идея да я направя с двойни панти и да може, като на някои бусове, да се отваря на 270 градуса - т.е. да се обръща настрани към купето. Това обаче означава изработване на изцяло нови панти, а не знам кой би могъл да се справи с такава задача.
            Последно редактирано от stargazer; 13-08-14, 17:08.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

              А гумата? Тези панти ще трябва бая да се разгъват.... не знам къде ще ги побереш.
              Работата е много, а резултата под въпрос, пък и целия смисъл ми се губи?
              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

              Коментар


              • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                А гумата? Тези панти ще трябва бая да се разгъват.... не знам къде ще ги побереш.
                Работата е много, а резултата под въпрос, пък и целия смисъл ми се губи?
                Гумата на swing стойка от другата страна или на падаща назад. И без това оригиналната стойка е изгнила и за малко да я загубя някъде...
                Смисълът е в по-удобно разполагане на бивака. В момента, ако откача ограничителя, вратата може да се отвори на около 150 градуса. Ако пантите се удължат с около 2 см, ще се отваря спокойно на 180, което пак е по-добре, ама и аз като Мечо Пух - "Колкото повече - толкова повече!"
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                  Най-голям смисъл има във задна врата тип Рейндж. И багажника става използваем, може да пренасяш големи товари, служи като масичка и т.н. Ако се комбинира със стойка за гумата, дето се отваря и ляга на вратите - чуденка.
                  Ще е голяма промяна по Диското, ма си заслужава.
                  Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                  Коментар


                  • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                    Колеги някой може ли да ми даде схема как се сменя жилото на ръчната спирачка на РР Класик 1991г.

                    Коментар


                    • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                      Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                      Най-голям смисъл има във задна врата тип Рейндж. И багажника става използваем, може да пренасяш големи товари, служи като масичка и т.н. Ако се комбинира със стойка за гумата, дето се отваря и ляга на вратите - чуденка.
                      Ще е голяма промяна по Диското, ма си заслужава.
                      Знам, ама е квази-невъзъможно. Вратата на диското стига плътно до бронята и дори и да се среже, долната част пак трябва да се отваря настрани - иначе няма къде да иде надолу. Гадовете са я направили така на тройката (и бая други умни неща по купето са направили, ама и почти толкова други са осрали), ама врата от тройка няма как да пасне - по-широка и по-ниска е. Днеска зяпах как е направено това, което искам на един бус - не е невъзможно, но ще падне бая игра.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                        Не бая днес а от няколко дни си правя шнорхел след използване на информация от темите на колегите . Реших че за диското 75мм тръба ще е идеална( с по 4х5мм стена). Заваряването на тиган на PE тръбите стана учудващо добре за мен. Най трудно ми бешеда намеря HDPE гофрирана, защото където имаше с вътрешен диаметър 75мм даваха само на по 50м. Общо всичко излезе към 70 лева като материал.


                        От самото начало:
                        3м тръба от която към 50см отидоха за проби как точно стават заварките->
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140912_174116.jpg
Прегледи:1
Размер:70.9 КБ
ID:5611840
                        малко от гофрираната, която от вътре е гладка (почти)
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140918_113320.jpg
Прегледи:1
Размер:84.0 КБ
ID:5611842 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140918_113332.jpg
Прегледи:1
Размер:63.8 КБ
ID:5611844

                        В стар тефлонов тиганец


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140918_175422.jpg
Прегледи:1
Размер:127.2 КБ
ID:5611845
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140918_175641.jpg
Прегледи:1
Размер:98.1 КБ
ID:5611846

                        напасване

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140919_185150.jpg
Прегледи:1
Размер:71.6 КБ
ID:5611848

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140919_185502.jpg
Прегледи:1
Размер:89.9 КБ
ID:5611849

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140919_194307.jpg
Прегледи:1
Размер:85.3 КБ
ID:5611850

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140920_151003.jpg
Прегледи:1
Размер:128.3 КБ
ID:5611851Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140920_151532.jpg
Прегледи:1
Размер:111.6 КБ
ID:5611852Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140920_152147.jpg
Прегледи:1
Размер:86.6 КБ
ID:5611853Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140920_155010.jpg
Прегледи:1
Размер:135.3 КБ
ID:5611854

                        Финално се получи така:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140920_155104.jpg
Прегледи:1
Размер:61.5 КБ
ID:5611856 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140920_161442.jpg
Прегледи:1
Размер:185.5 КБ
ID:5611855

                        Ще се нуждае от още търкане на пластмасата, но първо ще видя клоните как го дерат и дали има смисъл да доизглаждам заварките. Само се чудя сега в дъжд трябва да е назад главата на шнорхела май?



                        П.П. Също така отрязах и една ламарина 2мм за запушване на ЕГР-а и го запуших, и се надявам да не цапа вече всмукателния колектор.
                        Последно редактирано от bestbg; 20-09-14, 20:59.
                        LR Discovery 300Tdi 1996
                        Subaru Outback 2.5 1998
                        Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                        Коментар


                        • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                          Нов - оригинален от Ук - около 200 лв .

                          Коментар


                          • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                            Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                            Нов - оригинален от Ук - около 200 лв .
                            Много бъркаш сафари за 300ТДИ няма под тази цена http://www.paddockspares.com/da3020-...8-non-abs.html

                            229.80GBP + 18GBP доставка са доста далече от 200 лева

                            За тези пари може да си закупите само евтина имитация то Ибей която е доста далече като качество от оригинала.....

                            Коментар


                            • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                              Не бъркам - под оригинален нямам в предвид сафари , а такъв който е направен за модела фабрично . И това дето колегата е сътворил да не ти прилича на сафари? .Ето ти линк който показва цената на това за което говоря , и е в десетки пъти по добър от всичко съчинено в домашни условия . Цената си сметни сам . http://www.ebay.co.uk/itm/Land-Rover...item1c468018af

                              Коментар


                              • Този тип е през целият калник, а мен не ме кефи. На мантек шнорхела е като този. Сега остава да си върши работата. На мантек е 140 паунда. Всичко над 100 лева е над 2 пъти по скъпо така че....

                                Оказа се че е 200 паунда... което е над въпросните 70 лв на които спойките (заварки) ги пробвах и не се чупят.. мисля че тигана си свърши за последно много добра работа.

                                http://www.paddockspares.com/pm1149-...ry-300tdi.html
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 22-09-14, 12:37.
                                LR Discovery 300Tdi 1996
                                Subaru Outback 2.5 1998
                                Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X