Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

    Така наречените от теб "Шашкъни" се увеличават... а и моето лично виждане е че който има силова броня я ползва по предназначение в гората... а на пътя си е съвсем примерен. Това че има "шашкънчета" който се правят на 'Шашкъни" не ни слага под един ЗнаМенател.(за протокола в момента и аз съм със стандартните за модела брони но не за дълго)
    Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
    КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

    Коментар


    • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

      П38., 96 г., ляв волан.
      Днес смених двете предни брави и сега ми работи централното заключване и на тях. Притеснението ми беше, че може и да има разлика в бравите от различните години, че аз съм 96 и буксата е на самата брава, а на новата от 99 излизат кабели и буксата е накрая им и даже са две. Малката е само за черното кабелче за осветлението. Но станаха без никакво усложнение. Приема си 4 цифрения код без грижи. Доволен съм, най-вече за дясната, че ми писна да отключвам ръчно дясната врата за да оключвам багажника.
      Вярно, че само на думи без снимки не е гот. Слагам малко снимки, но не са много детайлни, че даже са и наобратно, но дано да стане ясно за какво иде реч:
      Това е старата брава 96 г., на която буксата от инсталацията и черното кабелче се слагат директно на нея.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140317_141955.jpg
Прегледи:1
Размер:90.6 КБ
ID:5588040

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140317_141824.jpg
Прегледи:1
Размер:151.6 КБ
ID:5588037

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140321_143743.jpg
Прегледи:1
Размер:101.2 КБ
ID:5588041

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140317_141926.jpg
Прегледи:1
Размер:126.6 КБ
ID:5588038

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140317_141945.jpg
Прегледи:1
Размер:92.6 КБ
ID:5588039

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140317_141812.jpg
Прегледи:1
Размер:135.3 КБ
ID:5588036
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-05-14, 20:56. Причина: снимки

      Коментар


      • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

        А това е другата брава - 99 г., от която излизат кабели и на голямата букса има само три.
        Всички кабели (тези от голямата букса на машинката и другите), се събират в една обща голяма букса (на последната снимка), а черното за осветлението отива до една по-малка с един пин (пак на последната снимка зад голямата букса).
        Голямата я закачих директно за оригиналната букса от инсталацията, а към пинчето на малката свързах клемата на черното кабелче. И всичко работи нормално.
        Надявам се да съм се изразил ясно и да съм бил полезен

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140430_140338.jpg
Прегледи:1
Размер:134.4 КБ
ID:5588033

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140430_140350.jpg
Прегледи:1
Размер:121.8 КБ
ID:5588034

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140430_140326.jpg
Прегледи:1
Размер:148.3 КБ
ID:5588032
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-05-14, 20:54. Причина: снимки

        Коментар


        • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

          По случай предстоящото "пълнолетие" на L.R. и ГТП, днес смених "кюнците".
          Старата генерация се реже, за да може да се извади, новата е от две части!
          Сваля се тампона и щангата, за да може да се вкара новата задна част!

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9.jpg
Прегледи:1
Размер:161.6 КБ
ID:5589504

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.jpg
Прегледи:1
Размер:181.5 КБ
ID:5589505

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:96.0 КБ
ID:5589506

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:190.6 КБ
ID:5589507

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13.jpg
Прегледи:1
Размер:120.4 КБ
ID:5589508

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14.jpg
Прегледи:1
Размер:126.3 КБ
ID:5589509

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15.jpg
Прегледи:1
Размер:115.9 КБ
ID:5589510

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16.jpg
Прегледи:1
Размер:120.1 КБ
ID:5589511

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17.jpg
Прегледи:1
Размер:134.6 КБ
ID:5589512

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18.jpg
Прегледи:1
Размер:116.2 КБ
ID:5589513


          Следващата ще е 63мм. и от неръждавейка.
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 26-05-14, 17:20.
          Land Rover Discovery:
          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

          Коментар


          • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

            Най-накрая (срам ме е да кажа колко време) приключих с ремонта по теча на антифриз от задната страна на водната помпа на 300TDIто.Ремонта никак не е сложен ,малко е времеотнемащ особено ако го правиш на полеви условия.Задължителния ключ лула 15 за махане на пистовия ремък,сваляне на всикчи маркучи дето пречат( преди това източване на антифриза),с 10ка гедоре махане на двете шайби(6 болта общо) сваляне на алтернатора без да му се маха елекрическата част,и сваляне на кожуха на помпата.Малко се изложих със снимките защото телефона го бях оставил на сухо( колко дъжд се изипа докато правих ремонта)Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG00209.jpg
Прегледи:2
Размер:117.2 КБ
ID:5595756Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG00210.jpg
Прегледи:2
Размер:111.6 КБ
ID:5595757Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG00233.jpg
Прегледи:2
Размер:101.1 КБ
ID:5595758Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG00234.jpg
Прегледи:2
Размер:124.6 КБ
ID:5595759Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG00235.jpg
Прегледи:2
Размер:98.0 КБ
ID:5595760
            На последната снимка се вижда P-образната гарнитура.Новата от падок дойде метална.Колегата Петракиев както винаги услужливо даден кодовете на частите,гарнитура на водна помпа + тази Р-образна гарнитура + нови болтове.Май имаше готов комплект.Има една особеност като се сглобяват нещата в обратен ред.Това че си сложил горните болтове( последна снимка) задължително трябва да монтираш и тези най отдолу(виждат се отворите пак на последна снимка) без да си почнал затягането ,иначе няма да може да монтираш долните болтове.Тази грешка я допуснах и се наложи да охлабвам болтове за да напасна долните и ме беше страх да не протече пак някоя гарнитура но засега нямам такива наблюдения.Гарнитурите ги мазах както си знам със грес.Винаги така правя и досега не съм имал негативи в това отношение.
            Диско 300TDI
            Scott Purgatory
            0889 84 6161

            Коментар


            • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

              И аз имах теч от тази гарнитура, но при 200тди се сваля капака и кутията на ангренажа. Голямо разглобяване си е.
              И аз се каних цяло лято, но есента запретнах ръкави.
              Оказа се, че гарнитурата, която са ми продали, с правилния парт номер, не става и си отрязах от клингерит. А и онази не ми вдъхваше доверие, прилича на обикновен картон.
              Добре, че се наложи да разглобявам ангренажа, оказа се че ангренажния комплект от Падок е менте и ролките бяха свършили само за 15х км. Смяната беше по книга, със спазване на всички моменти. Сега е с ролки ИНА, надявам се да изкарат колкото си пише, т.е. да не ги сменям повече.

              Коментар


              • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                И аз имах теч от тази гарнитура, но при 200тди се сваля капака и кутията на ангренажа. Голямо разглобяване си е.
                И аз се каних цяло лято, но есента запретнах ръкави.
                Оказа се, че гарнитурата, която са ми продали, с правилния парт номер, не става и си отрязах от клингерит. А и онази не ми вдъхваше доверие, прилича на обикновен картон.
                Добре, че се наложи да разглобявам ангренажа, оказа се че ангренажния комплект от Падок е менте и ролките бяха свършили само за 15х км. Смяната беше по книга, със спазване на всички моменти. Сега е с ролки ИНА, надявам се да изкарат колкото си пише, т.е. да не ги сменям повече.
                Е при 300ТДИ не се сваля ангренажа.А гарнитурата е метална с улей който се сплесква.Иначе аз повече от 2че и 3 години се мотах с ремонта.Малко беше теча и си доливах.
                Бих казал че не е сложен ремонта тук ,като време е един ден макс.Малко е лягане отдолу па отгоре ама като си го направиш сам и е хепи настроението.Ти какво направи с твоето Диско?
                Диско 300TDI
                Scott Purgatory
                0889 84 6161

                Коментар


                • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                  Нищо, карам си го.
                  Оглеждам се в големи гуми и раздатки, а не съм сменил съединителя още.
                  Лятото забравям за него, карам си моторите. На есен ще се сетя.

                  Коментар


                  • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                    На Данчо от С. Загора. На Митьо Вълев май скоро ще и дойде реда. Че напира да ме бие. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00292.jpg
Прегледи:1
Размер:133.7 КБ
ID:5596980
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                      Ето какво сътворих и аз. От близо 10000км като сменям скоростите съм много внимателен със съединителя. Мислих си, че ще трябва диференциал да правя и още какво ли не. Един ден с един приятел го накарах да легне отдолу и леко тръгвах и връщах. Решихме да сменим само шарнира и вчера се примолих на едни познати за крика и започна операцията. Големият болт на шарнира се разви с камък номер 30 и гайковерта.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140707_143452.jpg
Прегледи:1
Размер:168.7 КБ
ID:5597430
                      Болтовете които държат планката към раменете им се развиха гайките, но болтовете не помръдната. Последва взимане на по-голям гайковер и проби в двете посоки и бой от другата страна.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140707_151810.jpg
Прегледи:1
Размер:211.8 КБ
ID:5597431
                      Взе че мръдна 2мм и така около 30 мин: пръскане, въртене напред-назад, бой от където може да разпусне и накрая се развиха и планката с шарнира изпаднаха.Гайката си промени визията, но после я реставрирах
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140707_151815.jpg
Прегледи:1
Размер:101.8 КБ
ID:5597432

                      Тук последва интересното. Поради липса на голяма преса се наложи да резна ушите на старият шарнир (там където се захваща към планката с малките болтчета), така стана удобно да може да се подпре и да се избие. Малко се наложи нагряване и изстудяване, но изпадна сравнително лесно (за толкова клеасало нещо). На снимката се вижда как са резнати ушите за да може да се избие.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140707_165106.jpg
Прегледи:1
Размер:118.8 КБ
ID:5597433

                      После последва монтаж на новия на малката преса и търсене на подходящи дорници за набиването му. Всичко си дойде на място и последва след затягане на всички гайки тест драйв:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140707_162042.jpg
Прегледи:1
Размер:131.8 КБ
ID:5597434


                      Качвам се първа и пускам съединителя - няма лопане, газ през дупките нищо не се чува. Отпускам газта и давам газ - пак няма лопане. Усмивката стана много голяма и съм много доволен как отпаднаха още куп претиснения за други ремонти само със смяната на шарнира на А рамото. Нямам много снимки че действах сам пък и помагах за свалянето на един двигател и бях леко изцапан и не ми се цапаше много телефона. В крайна сметка ако някой се съмнява да смени първо това. Аз си взех от едни варненци шарнира (мисля че и тук се подвизават с части за Ленд Ровър) - преди от тях взимах всичко за субаруто. Шарнира е менте... Allmakes, но за лятото ще свърши работа (тамън ще видя колко време ще изкара за 30лв), пък по-натам може и с оригинален да го сменя. Даже ми се върти в главата за Унибал, но май там много преправяне ще следва (сваляне на мостове бля бля бля... заварки и още куп други неща...) За сега е много добре и мисля с пълна сила да закачам караваната и да се возя.... Поздрави и успешен ден


                      П.П. нещо снимките не седят както трябва за което се извинявам на четящите, но на компютъра си се завъртат сами като ги отворя....
                      LR Discovery 300Tdi 1996
                      Subaru Outback 2.5 1998
                      Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                      Коментар


                      • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                        Исках да си редактирам поста, но явно е минало време и не ми дава. Да добавя следното:

                        Въпросните болтове които държат планката към раменете са инчови болтове. Размера им е ф12.5, дължина около 170мм и резба в края на болта около 35мм. Днес минах и такива болтове има в Евроболт на цена от 9.20/бр, но са с шестогранна глава. Това ако се наложи да се режат, защото моите бяха на косъм пред унищожение, а може и да са много изгнили (тези не бяха и прецених че мога да ги върна).
                        LR Discovery 300Tdi 1996
                        Subaru Outback 2.5 1998
                        Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                        Коментар


                        • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                          Смених тампоните на панхарда от полиуретанови с ОЕМ. Сега ми харесва повече - изчезнаха ударите във волана при най-малката неравност на пътя. Пак си вози като ЛР, а не като Самурай Дано да издържат повече от предните(500км)

                          Коментар


                          • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                            Свалих алтернатора. Докато се наканя да го направя профилактично, вчера взе, че се предаде. В процеса на свалянето с изненада установих, че обтяжната ролка на ремъка е била на косъм да си замине - разпадна се, като развих болта . Аман от неочаквани и нелогични разходи .
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                              Преди време сменях на Дифендър стария 2,5ТD с 300 TDI. Клиента си купи нова помпа за хидравликата от Дару. Докато правих проби каква съм я свършил навих към 20 км. Колата стигна почти до Казанлък и помпата хвърли лагерите. А де. Ролки купувам от магазин за лагери, ама ме познават.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                                Реших тази седмица да монтирам калобрани от пред че ми писна да залягам с водостуйката всеки път като нагазя в калта и я намята по цялота шаси.
                                Ето и какво се плучи за около 1 час работа.
                                Преди това забравих да кажа, че бях звел джипката да изкърпят подкалниците и накарах майстора да ми заработи планки за подкалниците.
                                Иначе необходими материали са една карбонова стелка, наколко 6 мм болта с гайки, и 2 бр шини.
                                Ще кача и снимки , но трабва да ги форматирам че от тел. Нещо не се получи.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:101.8 КБ
ID:5600847

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:267.1 КБ
ID:5600845

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:146.7 КБ
ID:5600846
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-07-14, 13:36. Причина: Още снимки
                                Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X