Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
    Купих си теглич и се хванах да го монтирам.
    Като го гледам как виси като...съм намислил да го скъся - топката на средните отвори, преместих страничните опори нагоре и ще отрежа 50мм отдолу. Дано да не пречи вече толкова.
    [ATTACH=CONFIG]404655[/ATTACH]
    Сменях каре на кардана и тъй като нямах прахозащитния семеринг, нито маншон под ръка, го тунинговах с неопренов чорап от предница на мотор
    [ATTACH=CONFIG]404656[/ATTACH]
    Ванка, тази котва с колкото и да я изрежиж пак ще успява да ти пречи.По-добре намери начин да го направиш по-лесно разглобяем!Относно маншона,сигурен ли си,че тази материя няма да задържа влага?

    Коментар


    • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

      Като се развърти тоя ми ти кардан, всичката вода изхвърча като от пране в центрофуга
      А за котвата - не съм много по хард карането, надявам се поорязан да не пречи. Ако оре често, ще го тунинговам да се сваля.

      Коментар


      • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

        На мен пък ми е трудно паленето при минусови температури на 300 двигател.

        Ревизирах токовете и стартера. Май остава да е за реглаж на клапани. Има ли някой сканирана страничка с реглажа?

        Или някъде описана процедура, с хлабините за входящи и изходящи клапани?
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
          ......... надявам се поорязан да не пречи. Ако оре често, ще го тунинговам да се сваля.
          Аз пък точно затова си го държа /същия модел теглич/. Той ми е бушон, червена лампичка, а и конструкцията му частично пази резервоара.
          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

          Коментар


          • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

            Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
            На мен пък ми е трудно паленето при минусови температури на 300 двигател.

            Ревизирах токовете и стартера .....
            Погледни също и връзките около бушоните дето са при двигателя ... става голяма гняс и не дава добър контакт
            LR Disco II, Td5

            Коментар


            • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

              Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
              На мен пък ми е трудно паленето при минусови температури на 300 двигател.

              Ревизирах токовете и стартера. Май остава да е за реглаж на клапани. Има ли някой сканирана страничка с реглажа?

              Или някъде описана процедура, с хлабините за входящи и изходящи клапани?
              На моето 300тди се оказа, че не работи нито една подгряваща свещ. Че и още не съм ги сменил

              За клапаните ако става дума за същия мотор - 0,02 е луфта на всичките осем. Погледни или най-добре си смъкни качените ръководства http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=311.

              Коментар


              • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                Ето тук съм описал как се регулират клапаните: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=133672
                При 300 ТДИ е същата процедура и хлабини.

                За клапаните ако става дума за същия мотор - 0,02 е луфта на всичките осем
                Ако това е в мм, няма дълго да работи тая глава

                Коментар


                • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                  Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение

                  Ако това е в мм, няма дълго да работи тая глава
                  Грешка, разбира се

                  "Изтърколила" ми се е една нула в повече

                  Коментар


                  • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                    На моето 300тди се оказа, че не работи нито една подгряваща свещ. Че и още не съм ги сменил

                    За клапаните ако става дума за същия мотор - 0,02 е луфта на всичките осем. Погледни или най-добре си смъкни качените ръководства http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=311.
                    Правилно е че и осемте клапана са с еднакво разстояние но е 0,2 мм(20 стотни)мм а не 0,02 (2 стотни)мм.
                    0885719173-Красимир

                    Коментар


                    • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                      Благодаря Ви.
                      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                      Коментар


                      • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                        От както взех Диското преди месец все не ми остава време да се справя с отвратителните течове на моторно масло. Имаше сериозни петна от масло на асфалта.
                        След посъветване с колега, свалих корите на двигателя и на перката на радиатора и се разкри грозна гледка - всичко омазано. Първоначалната диагноза бе за евентуален теч от вакум помпата и прекръстване от моя страна за какви суме ще става въпрос.

                        Измих отгоре и отдолу на пароструйката и отворих за оглед. С LED фенерчето започнах огледа - нищо.... Запалих и пак оглед - и еврика и капка по капка от металната тръбичка - недозатегната гайка. Очевидно италианския механик е мислил за спагети като е правил ремонта, защото изключвам варианта да се е саморазхлабила...




                        Сега стискам палци само това да е било.... Ще наблюдавам няколко дни.
                        Прикачени файлове
                        Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                        LZ2РSD

                        Коментар


                        • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                          На свинско място естествено. Ти голям късметлия ще излезеш. Я нахвърляй 6 числа на лични.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                            За 6 числя - няма проблеми - но за 6/42 или 6/49?


                            Апропо. Да ти кажа вчера като се бутах отдолу с пароструйката установих, че вероятно няма да постигна нищо с премахването/повдигането на степенките. Всъщност те са на едно ниво с най-ниската част на шасито - има напречна греда, която е на същата височина, както и всичките му компресори и гърнета. Очевидно, че по този оригинален оптичен тунинг все пак е мислено малко..
                            Отивам твърдо на вариант с лифт +2" и проба за по-високи гуми.
                            Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                            LZ2РSD

                            Коментар


                            • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                              Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                              За 6 числя - няма проблеми - но за 6/42 или 6/49?


                              Апропо. Да ти кажа вчера като се бутах отдолу с пароструйката установих, че вероятно няма да постигна нищо с премахването/повдигането на степенките. Всъщност те са на едно ниво с най-ниската част на шасито - има напречна греда, която е на същата височина, както и всичките му компресори и гърнета. Очевидно, че по този оригинален оптичен тунинг все пак е мислено малко..
                              Отивам твърдо на вариант с лифт +2" и проба за по-високи гуми.
                              За степенките не си прав, ама като се видим ще ти обяснявам, че ме мързи. Гуми имам и с джанти без джанти.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                                Днес монтирах управление на лебетката от кабината. Като си сам върши работа. Хареса ми как се получи.
                                Георги 00356/ 77777016 Малта
                                Lаnd Rover 110 /Series II‎

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X