Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan X-trail 2,2 DCi/136hp (2006) или Suzuki Grand Vitara 2HDi/110hp (2005) ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nissan X-trail 2,2 DCi/136hp (2006) или Suzuki Grand Vitara 2HDi/110hp (2005) ???

    Ще си купувам автомобил и търся мнения за тези 2-та от хора които действително имат опит с тях. Имах възможност да ги покарам макар и за кратко. Нисана определено върви по-добре, което не е само заради по-мощния мотор, но и заради 6 степенната скоростна кутия. Нисана е по-голям и комфортен, но вози по-твърдо от старата Гранд Витара. За двигателя 2,2 DCi/136hp обаче чух доста негативни мнения, най-вече заради проблеми с турбото... Аз такива скъпоструващи проблеми не искам Старата Гранд Витара 2HDi/110hp ми направи много добро впечатление като возия (за разлика от новата Гранд Витара), има си рама и ръчнен блокаж на скоростите... Това е по-малка колица, но за нея съм чувал само хубави работи. Чакам за мнения по въпроса.

  • #2
    До: Nissan X-trail 2,2 DCi/136hp (2006) или Suzuki Grand Vitara 2HDi/110hp (2005) ???

    Здравей, аз съм горд собственик на Нисан Х трейл 136 к.с. вече имам 30.000 км. с него и нямам проблеми. Имам приятел, който вече 60000 км. си шофира безгрижно За да направиш правилния избор трябва да прецениш за какво ще си ползваш джипката. Нисана е по-подходящ за ежедневно шофиране и дълъг път, а вероятно и разхода на гориво е по-нисък. Сузукито е на цял мост отзад и рама, което зависи от това за какво ще го ползваш може да е предимство или недостатък, но това естествено е за сметка на комфорта и стабилността на дълъг път, имал съм лендкруйзер на шаси и цял мост и сравнявам с Х трейла. За проблем с турбото съм чувал за модела, който е 114 к.с. разпитвал съм познати майстори и не бих казал, че са проблемни, но винаги има изключения, всички коли се развалят естествено Моя съвет е да вземеш поддържана машина на колкото се може по-малко километри и най-вече това което ти е на сърцето, за да си доволен. Успех с търсенето !!!

    Коментар


    • #3
      До: Nissan X-trail 2,2 DCi/136hp (2006) или Suzuki Grand Vitara 2HDi/110hp (2005) ???

      Че друска,друска.Виж при новата версия возията е съвсем друга.Много корава машинка,ако е бензин можеш да и разкатаеш мамата само ако и хакнеш газово или я треснеш сериозно,обаче дизела си има подводни камъни.Значи точно 114 коньовия мотор е по безпроблемен.Този със 136-те добичета прави някои проблеми по електрониката управляваща мотора.Турбото и то създава някои ядове,но е Гарет и не е проблем да се отремонтира или смени.Най вече проблемите са в променливата геометрия.Не е голяма болка.Но има един много кофти проблем тоз мотор-пука интеркулери.Не подлежат на ремонт.Т.е. подлежат разбира се но даваш едни пари и след месец си на изходна позиция.Втора употреба са същите или по-зле,а за нов преди година искаха 4800 лв./Не е грешка-четири хиляди и осемстотин български лева/.

      Коментар


      • #4
        До: Nissan X-trail 2,2 DCi/136hp (2006) или Suzuki Grand Vitara 2HDi/110hp (2005) ???

        Да аз четох разни чужди сайтове и ревюта конкретно за Нисан Х-Трейл 2005/2006 2DCi 136hp и имаше хора които в рамките на гаранционния период (2год.) са сменяли 3 пъти турбина и 2 пъти интеркулер... Дизелов нисан май няма да си купя

        Коментар


        • #5
          До: Nissan X-trail 2,2 DCi/136hp (2006) или Suzuki Grand Vitara 2HDi/110hp (2005) ???

          Е аз съм с навара 2,5dci и вече 75000 нищо не е пипано.Само смяна масло и накладки /с дискове че е по тежка/

          Коментар


          • #6
            До: Nissan X-trail 2,2 DCi/136hp (2006) или Suzuki Grand Vitara 2HDi/110hp (2005) ???

            Колеги, с цялото ми уважение, но вие го изкарахте най-големия боклук. Точно тук не мога да се съглася. Това, че някой е счупил или сменил нещо съвсем не означава, че се случва задължително с всички представители на Х трейл. Със сигурност такива фрапиращи случки, като смяна на 2 турбини за 2 години се случват и с много други автомобили, но това не може да се нарече правило, а по скоро изключение, което зависи от различни фактори. Що се отнася до интеркулер за 4800 лв , сигурно има някаква причина, а е друг въпроса, че при това наличие на автоморги със сигурност проблема може да се отстрани ДОСТА по-безболезнено има катастрофирали автомобили на много малко километри. Друг е въпроса, че по форумите хората пишат когато имат проблем с нещо по автомобила си и със сигурност масово темите са за проблеми, форумите не са мерило за здравината на даден модел. Аз лично имам Х трейл от около година с навъртяни около 20.000 км. и също както колегата NissanDCI съм страшно доволен от автомобила. И още веднъж да повторя, че няма автомобил който да не се разваля. И понеже темата е за сравнение между 2 автомобила, искам да добавя, че всичко е на късмет при колите ! Успех с търсенето и дано попаднеш на точната машинка.
            Последно редактирано от Avantgarde; 09-03-10, 19:21.

            Коментар


            • #7
              До: Nissan X-trail 2,2 DCi/136hp (2006) или Suzuki Grand Vitara 2HDi/110hp (2005) ???

              Nissan X-trail със сигурност не е лош автомобил, но конкретният дизелов мотор споменат горе 2,2 CDi 136hp (година на производство 2005-2006) наистина създава проблеми и нека колегите не го сравняват с други дизелови мотори на Nissan 2,5 CDi, или 2 CDi. Това просто са други двигатели.

              Коментар


              • #8
                До: Nissan X-trail 2,2 DCi/136hp (2006) или Suzuki Grand Vitara 2HDi/110hp (2005) ???

                Не си ни разбрал правилно.Тъй като аз имам два пъти повече километри от посочените от теб с въпросния автомобил съм последния човек,който би казал,че колата е чуплива.Дори обратно, казал съм и повтарям,че машината е изключително здрава.Типичен японски автомобил.За дизелите трябва да се обърне внимание на това което съм описал,като аз несъм си го измислил или чел по форумите.Това съм го чел в авторитетни издания и съм се сблъскал с някои от тези проблеми.За част от тях съм си плащал за отстраняването /защото са били на моя автомобил/,за другите съм имал наблюдения на други машини.Дори и в сервиз на Нисан да питаш ще видиш,че бе е така.За мен това е по-добрият избор от витара за ежедневен автомобил,без забежки извън пътя.

                Коментар


                • #9
                  До: Nissan X-trail 2,2 DCi/136hp (2006) или Suzuki Grand Vitara 2HDi/110hp (2005) ???

                  Това е така с абсолютно всички съвременни автомобили. Всеки модел и марка си има слабости без изключение, което е чист късмет дали ще се прояви или не. Все пак ако една кола е пазена и гледане процента да се прояви проблем е значително по-малък и на база това което чувам, чета и виждам с очите си мога да кажа, че Х трейл е по-скоро здрав и надежден автомобил отколото проблемен.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Nissan X-trail 2,2 DCi/136hp (2006) или Suzuki Grand Vitara 2HDi/110hp (2005) ???

                    Понеже става дума за Нисан, помисли си и за Кашкай.
                    Моя вече е на 71000 км. никакъв проблем не ми е създавал.
                    Бензинов е, и с ръчните скорости.
                    Доколкото знам, окачването е като Х-траяла.
                    А и цените май чувствително паднаха !

                    Коментар


                    • #11
                      До: Nissan X-trail 2,2 DCi/136hp (2006) или Suzuki Grand Vitara 2HDi/110hp (2005) ???

                      Според мен Х-трейла си заслужава повече, 2,2Д двигателят е добър.
                      Ако се интересуваш и от бензини мога да ти предложа един 2,0 автоматик на около 90к км.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Nissan X-trail 2,2 DCi/136hp (2006) или Suzuki Grand Vitara 2HDi/110hp (2005) ???

                        Колко е реалният разход на дизела в София и извънградско, на 100-200км. Или до морето .
                        Ако може и за 114 к.с. и за 136 к.с.

                        Интеркулера гледам , че върви около 220лв без отстъпка, което ако е така е добра цена.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X