Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на гуми за Range Rover Р38

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Гуми за Range Rover Р38

    Колеги, от 19 години се занимавам с гуми,ще се радвам да помогна с мнение или техническа информация по тази тема.На конкретния въпрос:оригинална окомплектовка - 235/70R16 и 255/65R16. Най-голям диаметър 735мм.265/70R16 - 777мм.
    Произтичащите разлики:
    1 - разпъване на амортисьорите до горна контролна зона 2, оттук произлиза нестабилност в завой и при по-висока скорост.
    2 - разлика в показанията на спидометър и километраж, при реални 100км скорост ще Ви отчита 94. Има и други, по-несъществени неудобства,които според мен обезсмислят по-високият с два см.просвет. Има си таблица за смятане на допустими за модела гуми в различни цолажи, ако някой се интересува съм на Вашето внимание.

    Съобщение от модератор:
    Моля, напишете си в профила от къде сте.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-03-10, 14:44.

    Коментар


    • #17
      До: Гуми за Range Rover Р38

      Ще бъде хубаво ако качиш тази таблица!
      Range Rover 2.5 TDS 1997г.
      И нека Рейнджът бъде с вас...
      [COLOR=#3b5998]Живота е болест предавана по полов път![/COLOR]

      Коментар


      • #18
        До: Гуми за Range Rover Р38

        Ето:
        http://jeep.avtograd.ru/Tires/index.htm
        [SIGPIC][/SIGPIC]
        DISCO 1-200TDI-бял...

        Коментар


        • #19
          До: Гуми за Range Rover Р38

          Първоначално публикуван от bigfut Преглед на мнение
          Колеги, от 19 години се занимавам с гуми,ще се радвам да помогна с мнение или техническа информация по тази тема.На конкретния въпрос:оригинална окомплектовка - 235/70R16 и 255/65R16. Най-голям диаметър 735мм.265/70R16 - 777мм.
          Произтичащите разлики:
          1 - разпъване на амортисьорите до горна контролна зона 2, оттук произлиза нестабилност в завой и при по-висока скорост.
          2 - разлика в показанията на спидометър и километраж, при реални 100км скорост ще Ви отчита 94. Има и други, по-несъществени неудобства,които според мен обезсмислят по-високият с два см.просвет. Има си таблица за смятане на допустими за модела гуми в различни цолажи, ако някой се интересува съм на Вашето внимание.

          Съобщение от модератор:
          Моля, напишете си в профила от къде сте.
          Моля, за пояснение по т.1, Как влияе по виоката гума на разпъването на амортисьорите и как по широката гума води до нестабилност в завой и конкретно при високи скорости?
          По точка 2 - разликата в скоростомера съм я преглътнал то и без друго с дизловия агрегат не можем да се състезаваме. А за 2 см просвет най малко си мисля, предполагам и при колегите с П38-ци е така все пак сме на въздушни възглавници и можем да се вдигаме най на високо от нашите събратя с Ленд Ровери. И по малко спикани гуми...
          Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

          Коментар


          • #20
            До: Гуми за Range Rover Р38

            Амортисьора има за задача да успокои колебанията на пружината/респективно възглавницата/,но без това да втвърдява окачването.Постига се с клапанната система,монтирана в амортисьора и чрез която се цели маслото да преминава през тях в различни режими на налягане.Самият пълнител,в който се движи стержена/буталото/ не е с еднакъв диаметър-в горният и долен край има стеснени участъци,а в средата пълнителят е най-широк.При монтиране на гуми,посочени от производителя буталото в нормална експлоатация застава в средата на пълнителя/ в по-широката му част/.Там налягането на маслото е най-ниско,самото то преминава най-спокойно около буталото,осигурявайки комфорт на возенето.В критична ситуация,например завой с висока скорост, единият от амортисьорите -вътрешният спрямо дъгата застава в долна контролирана,а срещуположния в горна контролирана зона.Така на практика се овладява клатенето на автомобила.Монтажа на по-високи гуми измества позицията на буталата към горна контролирана зона,а натискайки внезапно спирачка Вие ги вкарвате в зона на комфорт.Респективно при нормална пътна обстановка усещате колата по-твърда.Това имах в предвид със съвета си по-внимателно да се отнасяме към оптичен тунинг,включващ замяна в размери на гумите Ви.Дано не е оспамена темата,предварително се извинявам на модераторите!

            Коментар


            • #21
              До: Гуми за Range Rover Р38

              Съгласен! Но само за коли на които нямат регулируемо окачване... в останалите случай амортесьорите работят по друг начин.
              Range Rover 2.5 TDS 1997г.
              И нека Рейнджът бъде с вас...
              [COLOR=#3b5998]Живота е болест предавана по полов път![/COLOR]

              Коментар


              • #22
                До: Гуми за Range Rover Р38

                Първоначално публикуван от bigfut Преглед на мнение
                ... контролирана,а срещуположния в горна контролирана зона.Така на практика се овладява клатенето на автомобила.Монтажа на по-високи гуми измества позицията на буталата към горна контролирана зона,а натискайки внезапно спирачка Вие ги вкарвате в зона на комфорт.Респективно при нормална пътна обстановка усещате колата по-твърда....
                Чета и все не разбирам как така гумата с по-голям диаметър променя
                позицията на амортесьора - единя му край е закачен към шасито/купето а другия за моста/носача - т.е. това което влияе на позицията му е напрегнатоста на пружината - да не бъркаш пружина с гума?

                За някакво смислено повлияване на пътното поведение от по-големи гуми се сещам само за това, че е изместен/повдигнат центъра на тежеста от което силите действащи върху амортесиорите ще са по-големи но само в завой или на страничен наклон ...
                LR Disco II, Td5

                Коментар


                • #23
                  От: Гуми за Range Rover Р38

                  Да попитам какво трябва да бъде налягането на гумите в размер 235/70/16 и има ли разлика за предни и задни?
                  RR P38
                  LZ3XA

                  Коментар


                  • #24
                    От: Гуми за Range Rover Р38

                    RAVE-то казва:
                    255/65*16 - предни 1.9bar задни 2.6bar
                    255/55*18 - предни 2.0bar задни 2.7bar

                    Аз също съм с 235/70*16 и ги карам по 2.3bar всичките
                    Поздрави
                    "Bis dat qui cito dat"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Гуми за Range Rover Р38

                      Мерси Влади отивам да ги донадуя.
                      RR P38
                      LZ3XA

                      Коментар


                      • #26
                        От: Гуми за Range Rover Р38

                        ЗдраВеЙте колеги, аз съм с 265/60/18 откаде ги изкопаха тези джанти не знам, но са оригинални за джипа.
                        И съм с прожини /махнах въздушното окачване/.
                        За дупките е супер, но съм като поп на моторетка, джипа завива, завивам и аз
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 20-01-11, 15:02.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Гуми за Range Rover Р38

                          Калкулатор за пресмятане и сравнение при подбор на гуми с различни размери
                          Стар размер
                          255/65R16
                          Нов размер
                          255/55R18
                          Стар диаметър mm738
                          Нов диаметър mm738
                          Разлика в диаметрите 0 mm
                          Показание на скоростомера при движение със скорост 100 км/ 100 км/ч
                          Land Rover Discovery XS 300tdi 1996 продаден
                          Land Rover Range Rover Р38А - 2,5 DSE 2001
                          Land Rover Freelander td4 2005
                          Land Rover Discovery td5 2002

                          Коментар


                          • #28
                            От: Гуми за Range Rover Р38

                            Колеги някой карал ли е със следният размер гуми на Рейндж Ровер Р38, 1996 (Range Rover Р38)

                            245/75/16
                            Харесъл съм следният модел
                            Марка: GENERAL
                            Модел: GRABBERAT
                            Размер: 245/75 R16
                            Сезон: Летни
                            Скоростен индекс: Q
                            Товарен индекс: 120/116
                            Цена/бр.: 229.09 BGN


                            Рейнджа е на пружини да уточня.
                            Поздрави
                            Range Rover (P38A) 2.5 L BMW M51 Turbodiesel I6

                            Коментар


                            • #29
                              От: Гуми за Range Rover Р38

                              Да колега карам с тази марка само че друг размет стават гумите и на сняг държът само не заледено никакви ги няма. Трябва да внимаваш че голями въртели стават. Като рамер са ок аз съм с 255/65 R16 само като падна на тампони малко стържат ама много мако .Има теми писани за тях и други колеги са доволни ,само трябва да не са със бели натписи отстрани че те били калпави така обясняваха някуде ама не мога да го намеря. С тези съм сълбал на кал на трева на мокро няма проблем чисти се горе долу добре гумата. Надявам се да съм бил полезен

                              Коментар


                              • #30
                                От: Гуми за Range Rover Р38

                                На п38-цата съм с 265/70/16 - идват големички, щот позадиряха в калниците, но си повдигнах и различните нива софтуерно, а и ми е градската колица, та рядко я чекна
                                Не се усеща разликата от ДВГ.
                                Имаш и ~5% грешен километраж - имай го предвид при смяна на размера.
                                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X