Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4x4-къса или дълга база?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 4x4-къса или дълга база?

    НАВИЛ СЪМ СЕ ДА СИ КУПУВАМ NISSAN TERANO II , НО СЕ КОЛЕБАЯ
    ДА БЪДЕ КЪСА ИЛИ ДЪЛГА БАЗА . щЕ ГО ПОЛЗВАМ КАТО OFF--ROAD !
    ИМА ЛИ НАИСТИНА ВРЪЗКА С ПРОХОДИМОСТА !
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

  • #2
    Естествено , че има и то ГОЛЯМА
    Късото е винаги по-проходимо

    Коментар


    • #3
      )))))))))))))))
      Само не разбрах що ти трябваше да крещиш, в интернет главните букви обикновено се използват за това)
      Кънките на хокеистите са дълги 20 сантиметра, на фигуристките с късите полички - половин метър.

      Коментар


      • #4
        А ако трябва сериозно - Тераното става за офроуд само ако за тебе офроуда е разходка из собствената ти спалня когато има парно или работи климатика.
        За да няма безсмислени въпроси - годишната поддръжка на такова ново чудо карано само по асфалта струва почти колкото къщата ми. На следващата година след края на гаранционния му срок. Живея в най-скъпия район на Лозенец.
        За омайване на евтини гаджета се е утепало. Също за возене на дребни дечица и възрастни хора, ама това условно. Люлее, морска болест.

        Коментар


        • #5
          offroad е относително понятие... ако става въпрос за състезания тип траял - трябва къса база /но едва ли точно Терано 2/
          за "експедиционен" офроуд е по-добре дълга база - повече място за багаж и оборудване... Типичен пример за такъв автомобил е Дисковъри Кемъл Трофи... събира багаж за 6месеца път
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            Късата база е по-добра при преодоляване на препятствия и разбира се е много по-маневрена и удобна за каране при сложен релеф.

            Дългата база товари повече, има допълнително място - важно, ако ще прекарвате багаж и вози много по-добре.

            При дълги пътувания от типа експедиционен туризъм дългата база стои много по-добре на пътя и е по комфортна за управление.

            Какво да изберете зависи от целта, за която ще го използвате...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              благодария за съветите ! какво ше ми препорачате от същата финансова зона ? имайте в предвид че мерака ми е голиям , но нямам почти никакъв опит!
              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
              0899187766

              Коментар


              • #8
                Автомобилите с къса база са по-проходими и маневрени, но ми се струва че при екстремен офроуд дългата база също има предимства, особено при напречно катерене или слизане. Моделът 4Runner и Tacoma на Toyota са дълги но са изключително проходими и превъзхождат всички къси Нисани, Мицубишита, Ровери...
                [url]http://ftp.domainbg.com/rocko/[/url]

                Коментар


                • #9
                  My Friend, това пък е въпроса, на който никой не е дал никога правилният отговор! Ще извиняват колегите от 4Х4, че се намесвам тук, но от две години си блъскам пачата да направя правилният избор и все нещо ме разкъндардисва за даден модел. Аз по принцип съм ендураджия и искам както карам ендуро, така да карам и Offroad-a с джипа. Ако искаш машината да издържи на такова блъскане, без специално тунинговане няма да минеш дори да си вземеш и най коравия стандартен модел. Онзи ден без да искаме направихме такъв тест на Мерцедес G класа. Тръгнахме 9 джипа и 9 мотора през Стара Планина по не много труден маршрут, като се караше в средно темпо. От всички джипове накрая останаха без повреди само този на Янчо Терзиев и Десо, въпреки че този на Десо не беше тунингован и той му даваше много газ. Е, накрая и на него му висна единият амортисьор, но това е нищо работа. Давам ти този пример за да си направиш извод какво да си вземеш, как да го тунинговаш и т.н. Ха сега ти желая да направиш правилен избор и ми се обади, щото аз не мога да го направя!
                  Ендурото и сексът не са шега работа !
                  -------------
                  Животът се измерва с броят на издишванията !

                  http://sixdayscrazyjob.com
                  http://crazy-job.com

                  Коментар


                  • #10
                    А ПО ПОВОД НА ТУНИНГОВАНЕТО , ИМА ЛИ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ФИРМИ В BG ? НЯКАКВИ КООРДИНАТИ?
                    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                    0899187766

                    Коментар


                    • #11
                      Сашо Ковачев в Пловдив прави не лоши тунинги, но и тук му е мястото да похваля Близнаците. Впечатлен съм как си изпипват нещата, а и работят само с квалитетни тунинги! Те поне са ти под ръка тук във форума.
                      Ендурото и сексът не са шега работа !
                      -------------
                      Животът се измерва с броят на издишванията !

                      http://sixdayscrazyjob.com
                      http://crazy-job.com

                      Коментар


                      • #12
                        ами според мен наистина късата база маи е по добре,но и далгата си има предимства.но без туниинг немош мина ако искаш яко каране
                        "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                        Коментар


                        • #13
                          Дългата база е по-добра/в твоя случай/.Само,че става въпрос за конкретно твоя случай,защото Стефан е абсолютно прав,че ТЕРАНОТО въобще не е за сериозни мероприятия извън пътя.За целта този производител предлага батко му ПАТРОЛ.Е тогава вече късата база по безпътието си е друга работа.А късото ТЕРАНО дет ще те друса и.....,абе виж кво ти казва Стефан,според мен е доста изчерпателен по темата-кратко и ясно-няма смисъл.
                          СТЕФАНЕ СЕГА МАЛКО ЩЕ ПОКРЕЩЯ!ПО КНИЖАРНИЦИТЕ ИЗЛЕЗЕ ЕДНА КНИГА ,КОЯТО СЕ КАЗВА"ПЪТЯТ НА TOYOTA-14 УПРАВЛЕНСКИ ПРИНЦИПА ОТ НАЙ-ГОЛЕМИЯ ПРОИЗВОДИТЕЛ В СВЕТА".ПРЕПОРЪЧВАМ НА,КОЙТО МОЖЕ И ИСКА ДА Я ПРЕГЛЕДА ДА ВИДИ ЗА КАКВО СТАВА РЕЧ.
                          Пък като ще даваш манги за Терано,що не си барнеш една Тойотка?

                          Коментар


                          • #14
                            Ей,Жоро я сега се захващай за перото и ни обяснявай тези 7 каталясали джипа какви бяха и разбира се какво им се строши.Това си е много важно за да може да послужи като изходна база при избора на много от ползвателите.Изобщо може би не е зле да се създаде тема с препоръки и оплаквания,където потребителите на съответната машина да пишат за слабите страни,мероптиятия по избягването им и т.н.Това може да послужи на много хора,които искат да насочат избора си в дадена насока.Само да не стане като в оня виц,в който един женен мъж се чуди на акъла на друг мъж ,на който му предстои да се жени.Трети мъж/също женен/ му отговаря-Абе я го остави,няма само ние да теглим!

                            Коментар


                            • #15
                              Иване, трябва една кофа мастило да изпиша, затова с две приказки. Всички тези джипове не бяха тунинговани за истински Off road. Макар и G класи,които се славят като корави машини, пак не издържаха блъскането. Единият получи повреда по предното окачване и стана неуправляем, другият почна да загрява, тртият катастрофира в един вековен бук, друг по-слабо подготвен се отказа рано и май най-правилно постъпи, пети се обърна при страничен наклон, на друг пък му изтърваха предните амортисьори, чупеха се пружини и ресьори на Самурайче, а бе веселба голяма!
                              Виж к'во, карачите с класа като Янчо и Десо нямаха проблеми, тъй като са си карачи! Това също не е маловажно.
                              Ендурото и сексът не са шега работа !
                              -------------
                              Животът се измерва с броят на издишванията !

                              http://sixdayscrazyjob.com
                              http://crazy-job.com

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X