Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форд Маверик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Форд Маверик

    Колеги, убедетеме с 5 приказки че покупката на Форд Маверик (втора употреба) си струва.

  • #2
    До: Форд Маверик

    Малии.!Пак ти казвам еднакви са

    Коментар


    • #3
      До: Форд Маверик

      Първоначално публикуван от valo67 Преглед на мнение
      Колеги, убедетеме с 5 приказки че покупката на Форд Маверик (втора употреба) си струва.
      Какво искаш да те убедим?
      1.Купуваш си Нисан.
      2.Прочети всичко за Нисан и ще се убедиш сам.
      3.Ако имаш въпроси питай.
      FORD MAVERIK 2.7TD
      Тел.0898662817
      LZ1IID

      Коментар


      • #4
        До: Форд Маверик

        Деиствително Маварика и Тираното са всъщност един и същи автомобил,но за болшинството от хора Нисана е по-добра и престижна машина просто защото е Нисан. П.П горното се отнася за периода 93-98г.

        Коментар


        • #5
          До: Форд Маверик

          Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
          Деиствително Маварика и Тираното са всъщност един и същи автомобил,но за болшинството от хора Нисана е по-добра и престижна машина просто защото е Нисан. П.П горното се отнася за периода 93-98г.
          Ми те и двете са Нисан бре. Ford няма пръст изобщо в това, и то според мен за добро.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: Форд Маверик

            от скоро имам Ford Maverick 2,7td 1995g. дълга база,много съм доволен /чукам на дърво/ иначе всеки който е поне малко запознат знае че това е Nissan

            Коментар


            • #7
              До: Форд Маверик

              Първоначално публикуван от valo67 Преглед на мнение
              Колеги, убедетеме с 5 приказки че покупката на Форд Маверик (втора употреба) си струва.
              1.Джипа е еднакъв с Нисан Терано 2
              2.Опростена схема на задвижване-класическо part-time 4х4,с LSD в задния диференциал и с бавни предавки.
              3.Дизелов двигател с опростена поддръжка-няма ангренажен ремък,нито верига.
              4.Дизела е японски с всички плюсове от това-добри пускови качества и надеждност.
              5.Сравнително евтина поддръжка и разход на гориво.

              Като минус са автоматичните хъбове на предните колела,ако джипа се ползва за по-тежки терени.Това се поправя с поставянето на ръчни хъбове.
              Това е-сипваш гориво и караш...
              ...и да,струва си,ако ти трябва джип...

              P.S.Аз съм фен на дизела по принцип...
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                До: Форд Маверик

                Що му отговаряте бе,той човека не чете ,само пише!Аз от една година се оглеждам за такъв,ама само чета и не замърсявам форума със вече задавани въпроси!По-добре да има две теми с по 50 различни отговора,отколкото 50 теми за Маврик с по два еднакви отговора!

                Коментар


                • #9
                  До: Форд Маверик

                  Намери някой, който кара Маверик и го помоли да ти отвори предната врата. Долу на колонката, над прекъсвача за осветлението в купето ще видиш че пише NISSAN. Аз имам Форд Маверик 2.7td и съм страшно доволен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Форд Маверик

                    и аз наскоро се сдобих с маверик мога да кажа 4е добър скакалец излезна моияте бензин къса база

                    Коментар


                    • #11
                      От: Форд Маверик

                      Да ви кажа може би дори Форд Маверик да е по-добрия вариянт от Нисан Терано 2. Мавериците ако не са от Англия /десен волан/ са от Германия, Австрия. Там хората са си ги подържали много добре. От Южна европа по-добре не. Моя Маверик като го взех беше с идеална подръжка с попълнена книжка за подръжката, от Австрия. Двигателя все още е без забележки, иначе не знам от към ръждясване кой регион е по-добър, моя хвана някаква след 6 години в БГ, но тези неща са неизбежни. Иначе едни същи са, както вече са писали всички.
                      Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                      X-trail 2.2 Di 2003
                      Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                      Коментар


                      • #12
                        От: Форд Маверик

                        Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
                        Да ви кажа може би дори Форд Маверик да е по-добрия вариянт от Нисан Терано 2.
                        Глупости! Дори е по-зле, защото не можеш да търсиш части по номер на NISSAN.

                        Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
                        Мавериците ако не са от Англия /десен волан/ са от Германия, Австрия. Там хората са си ги подържали много добре.
                        Мда, и са изгнили много по-добре. И обикновено са карани яката и на много километри.

                        Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
                        От Южна европа по-добре не.
                        Щото? Кьорав карти не играе. Моя е от Италия и му беше сипвано синтетично масло. Налепи по двигателя нямаше никакви. Ела да му намериш кусур, ако искаш.

                        Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
                        Моя Маверик като го взех беше с идеална подръжка с попълнена книжка за подръжката, от Австрия. Двигателя все още е без забележки, иначе не знам от към ръждясване кой регион е по-добър, моя хвана някаква след 6 години в БГ, но тези неща са неизбежни. Иначе едни същи са, както вече са писали всички.
                        Това с попълнената книжа отдавна не хваща дикиш. Само питай джамбазина, и ще ти намери каквато искаш книжка, с каквото искаш попълнено вътре. А двигателя, дори и да за италианец трябва да си наистина талантлив в трошенето, за да му има нещо.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Форд Маверик

                          Sparky аз въобще не съм спец, само предлагам друга гледна точка по въпроса, твоят може и да е бил добре подържан, но че хората от Германия и Австрия примерно си подържат колите по-добре от Италианците, че сигурно и Испанците.... все пак в Италия доливат масло в двигателя! На север повече ръжда, да. Ама австрийската ми книжка на Маверика си беше съвсем истинска. Поздрав.
                          Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                          X-trail 2.2 Di 2003
                          Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                          Коментар


                          • #14
                            От: Форд Маверик

                            Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
                            Sparky аз въобще не съм спец, само предлагам друга гледна точка по въпроса, твоят може и да е бил добре подържан, но че хората от Германия и Австрия примерно си подържат колите по-добре от Италианците, че сигурно и Испанците.... все пак в Италия доливат масло в двигателя! На север повече ръжда, да. Ама австрийската ми книжка на Маверика си беше съвсем истинска. Поздрав.
                            Ми за гледната точка - ОК, ама истината е че откъдето и да си вземеш кола, винаги можеш да вземеш както пълен дарак, така и да попаднеш на читав екземпляр. Все пак, точно за тераното точно с 2.7TDI двигател, лично за мен водещото е корозията. Всеки механичен проблем по тераното е решим за прилични пари, но за сметка на това малко вероятен, особено ако купувача все пак има някаква преценка. За сметка на това ръждата често дори не можеш да я видиш, а след втората зима да се окаже че си взел не куп желязо, а куп люспи ръжда, което определено се оправя доста по-трудно, а често и по-скъпо от механичните болежки, ако въобще може да се оправи. Двигател с компютър ти е 1500лв. дифове са по 300-500, скорости и раздатка - пак там. То друго не остана. И не са дефицитни, а напротив - знам защото съм обикалял.

                            Иначе избора между "севера и юга" реално най-често е - кола (от Германия например) с добра поддръжка, но на много километри, карана здравата, и потенциално с проблеми с ръжда, срещу кола от Италия например, без проблеми с ръжда, с калпава поддръжка, но с шанс да е на по-малко километри. На кой както му харесва.

                            После, едно е да купуваш кола с капризен двигател изискващ добра поддръжка, и съвсем друго такава с двигател, на който много-много не му пука какво и кога му сипваш. Просто има коли и коли.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Форд Маверик

                              Ееее казвайте за кой маверик става дума бре . Че и аз маверик карам ма па си е Мазда повечето моя . Може за него да е питал човека бре . Сорри не се стърпях .
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2004.jpg
Прегледи:2
Размер:273.5 КБ
ID:5383632

                              Даже си направих труда за лек обзор тука:
                              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=146729
                              висете отпуснато

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X