Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 24

Тема: Форд Маверик

Място
    Пирдоп
    Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Форд Маверик

Колеги, убедетеме с 5 приказки че покупката на Форд Маверик (втора употреба) си струва.

Място
    Бургас
    Публикации
    197
    Точки (при гласуване)
    9

Smile До: Форд Маверик

Малии.!Пак ти казвам еднакви са

Място
    sofia
    Публикации
    315
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране До: Форд Маверик

Цитат Мнение на valo67 Преглед на публикациите
    Колеги, убедетеме с 5 приказки че покупката на Форд Маверик (втора употреба) си струва.
    Какво искаш да те убедим?
    1.Купуваш си Нисан.
    2.Прочети всичко за Нисан и ще се убедиш сам.
    3.Ако имаш въпроси питай.
    FORD MAVERIK 2.7TD
    Тел.0898662817
    LZ1IID

Място
    София
    Публикации
    470
    Точки (при гласуване)
    0

Деиствително Маварика и Тираното са всъщност един и същи автомобил,но за болшинството от хора Нисана е по-добра и престижна машина просто защото е Нисан. П.П горното се отнася за периода 93-98г.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,478
    Точки (при гласуване)
    62

Цитат Мнение на goiko Преглед на публикациите
    Деиствително Маварика и Тираното са всъщност един и същи автомобил,но за болшинството от хора Нисана е по-добра и престижна машина просто защото е Нисан. П.П горното се отнася за периода 93-98г.
    Ми те и двете са Нисан бре. Ford няма пръст изобщо в това, и то според мен за добро.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    Ловеч
    Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

от скоро имам Ford Maverick 2,7td 1995g. дълга база,много съм доволен /чукам на дърво/ иначе всеки който е поне малко запознат знае че това е Nissan

Публикации
    3,630
    Точки (при гласуване)
    19

Цитат Мнение на valo67 Преглед на публикациите
    1.Джипа е еднакъв с Нисан Терано 2
    2.Опростена схема на задвижване-класическо part-time 4х4,с LSD в задния диференциал и с бавни предавки.
    3.Дизелов двигател с опростена поддръжка-няма ангренажен ремък,нито верига.
    4.Дизела е японски с всички плюсове от това-добри пускови качества и надеждност.
    5.Сравнително евтина поддръжка и разход на гориво.

Като минус са автоматичните хъбове на предните колела,ако джипа се ползва за по-тежки терени.Това се поправя с поставянето на ръчни хъбове.
    Това е-сипваш гориво и караш...
    ...и да,струва си,ако ти трябва джип...

P.S.Аз съм фен на дизела по принцип...

Публикации
    45
    Точки (при гласуване)
    9

Що му отговаряте бе,той човека не чете ,само пише!Аз от една година се оглеждам за такъв,ама само чета и не замърсявам форума със вече задавани въпроси!По-добре да има две теми с по 50 различни отговора,отколкото 50 теми за Маврик с по два еднакви отговора!

Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Намери някой, който кара Маверик и го помоли да ти отвори предната врата. Долу на колонката, над прекъсвача за осветлението в купето ще видиш че пише NISSAN. Аз имам Форд Маверик 2.7td и съм страшно доволен.

Място
    Ловеч
    Публикации
    47
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране От: Форд Маверик

и аз наскоро се сдобих с маверик мога да кажа 4е добър скакалец излезна моияте бензин къса база

Място
    Стара Загора
    Публикации
    228
    Точки (при гласуване)
    7

Да ви кажа може би дори Форд Маверик да е по-добрия вариянт от Нисан Терано 2. Мавериците ако не са от Англия /десен волан/ са от Германия, Австрия. Там хората са си ги подържали много добре. От Южна европа по-добре не. Моя Маверик като го взех беше с идеална подръжка с попълнена книжка за подръжката, от Австрия. Двигателя все още е без забележки, иначе не знам от към ръждясване кой регион е по-добър, моя хвана някаква след 6 години в БГ, но тези неща са неизбежни. Иначе едни същи са, както вече са писали всички.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,478
    Точки (при гласуване)
    62

Цитат Мнение на afgany Преглед на публикациите
    Да ви кажа може би дори Форд Маверик да е по-добрия вариянт от Нисан Терано 2.
    Глупости! Дори е по-зле, защото не можеш да търсиш части по номер на NISSAN.

Мавериците ако не са от Англия /десен волан/ са от Германия, Австрия. Там хората са си ги подържали много добре.
    Мда, и са изгнили много по-добре. И обикновено са карани яката и на много километри.

От Южна европа по-добре не.
    Щото? Кьорав карти не играе. Моя е от Италия и му беше сипвано синтетично масло. Налепи по двигателя нямаше никакви. Ела да му намериш кусур, ако искаш.

Моя Маверик като го взех беше с идеална подръжка с попълнена книжка за подръжката, от Австрия. Двигателя все още е без забележки, иначе не знам от към ръждясване кой регион е по-добър, моя хвана някаква след 6 години в БГ, но тези неща са неизбежни. Иначе едни същи са, както вече са писали всички.
    Това с попълнената книжа отдавна не хваща дикиш. Само питай джамбазина, и ще ти намери каквато искаш книжка, с каквото искаш попълнено вътре. А двигателя, дори и да за италианец трябва да си наистина талантлив в трошенето, за да му има нещо.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    Стара Загора
    Публикации
    228
    Точки (при гласуване)
    7

Sparky аз въобще не съм спец, само предлагам друга гледна точка по въпроса, твоят може и да е бил добре подържан, но че хората от Германия и Австрия примерно си подържат колите по-добре от Италианците, че сигурно и Испанците.... все пак в Италия доливат масло в двигателя! На север повече ръжда, да. Ама австрийската ми книжка на Маверика си беше съвсем истинска. Поздрав.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,478
    Точки (при гласуване)
    62

Sparky аз въобще не съм спец, само предлагам друга гледна точка по въпроса, твоят може и да е бил добре подържан, но че хората от Германия и Австрия примерно си подържат колите по-добре от Италианците, че сигурно и Испанците.... все пак в Италия доливат масло в двигателя! На север повече ръжда, да. Ама австрийската ми книжка на Маверика си беше съвсем истинска. Поздрав.
    Ми за гледната точка - ОК, ама истината е че откъдето и да си вземеш кола, винаги можеш да вземеш както пълен дарак, така и да попаднеш на читав екземпляр. Все пак, точно за тераното точно с 2.7TDI двигател, лично за мен водещото е корозията. Всеки механичен проблем по тераното е решим за прилични пари, но за сметка на това малко вероятен, особено ако купувача все пак има някаква преценка. За сметка на това ръждата често дори не можеш да я видиш, а след втората зима да се окаже че си взел не куп желязо, а куп люспи ръжда, което определено се оправя доста по-трудно, а често и по-скъпо от механичните болежки, ако въобще може да се оправи. Двигател с компютър ти е 1500лв. дифове са по 300-500, скорости и раздатка - пак там. То друго не остана. И не са дефицитни, а напротив - знам защото съм обикалял.

Иначе избора между "севера и юга" реално най-често е - кола (от Германия например) с добра поддръжка, но на много километри, карана здравата, и потенциално с проблеми с ръжда, срещу кола от Италия например, без проблеми с ръжда, с калпава поддръжка, но с шанс да е на по-малко километри. На кой както му харесва.

После, едно е да купуваш кола с капризен двигател изискващ добра поддръжка, и съвсем друго такава с двигател, на който много-много не му пука какво и кога му сипваш. Просто има коли и коли.

Място
    от София, но често по света
    Публикации
    1,169
    Точки (при гласуване)
    17

Ееее казвайте за кой маверик става дума бре . Че и аз маверик карам ма па си е Мазда повечето моя . Може за него да е питал човека бре . Сорри не се стърпях .
    Име:  DSCF2004.jpg
Прегледи: 2598
Размер:  273.5 Кб

Даже си направих труда за лек обзор тука:
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=146729
    висете отпуснато

Място
    Стара Загора
    Публикации
    228
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на Tony33 Преглед на публикациите
    Ееее казвайте за кой маверик става дума бре . Че и аз маверик карам ма па си е Мазда повечето моя . Може за него да е питал човека бре . Сорри не се стърпях .
    Име:  DSCF2004.jpg
Прегледи: 2598
Размер:  273.5 Кб

Даже си направих труда за лек обзор тука:
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=146729
    ФОРД МАВЕРИК до '98 г./включително/ само е Нисан Терано 2 после ot 2001 г. го сменят с Мазда! В промеждутака 98-2001г. май въобще не се произвежда никакъв Форд Маверик. Форд Маверик от 2001г. нататък е копие на MAZDA TRIBUTE, в САЩ го има като FORD ESCAPE. http://www.automedia.bg/news/article_1726.html

Sasho74 е офлайн
    Александър Цветков
    Утвърден участник | +ПЛ |
    Място
    София
    Публикации
    769
    Точки (при гласуване)
    11

За ръждата и колите няколко поста по-горе:

Ръжда и жена тръгнат ли веднъж, спиране нема!
    Ти го ремонтираш /и за жените/, и догодина пак!
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

Публикации
    1,288
    Точки (при гласуване)
    12

Знам, че темата е стара...
    Питането ми е за бензиновите мотори - до 1998г. 2,4. Проблеми, обслужване, такива работи.
    Последно редактиран от onufriz ; 11-01-16 в 00:03

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,478
    Точки (при гласуване)
    62

- по-слаб (и механично, и като параметри) двигател
    - по-слаби скорости
    - по-слаб заден диф (евентуално).

Типични проблеми няма. Предвид възрастта и многото километри, се случва скоростите да не са съвсем в норма. Пак поради същото се случва и двигателя да не е в добра форма. При дизела тия грижи ги няма - там се случва турбото да не е в добра форма.

С 2 думи - точно тоя дизел (2.7), точно при тоя джип, е възможно най-доброто решение.

А защо точно до 1998-ма?

Публикации
    1,288
    Точки (при гласуване)
    12

Благодаря!
    Ами щото е в раздела Форд, иначе за Терано 2 не знам до коя година се произвежда.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Форд Маверик-продавам
    От venkolev във форум Архив
    Отговори: 8
    Последно мнение: 04-01-10, 17:19
  2. Продава се Форд Маверик
    От vokel във форум Архив
    Отговори: 12
    Последно мнение: 11-02-09, 20:34
  3. Отговори: 24
    Последно мнение: 14-03-08, 13:06