Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ремонт на двигател (не иска да се цепи)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с ремонт на двигател (не иска да се цепи)

    Веднага първо слагам снимки да кажете дали още нещо трябва да се маха
    http://neoboss.freeiz.com/img/IMG_5538.JPG
    http://neoboss.freeiz.com/img/IMG_5540.JPG

    По познатия начин с една дъска и отгоре с чукчето по вала не става.... Само леко сълзи смазка в процепа между двете страни и то само в областта на цилиндъра. Което ми говори, че има луфт между тях, макар и малък, но това се наблюдава само там, никъде другате.

    Двигателят в момента е на скорост, може ли това да е проблем ида не иска да се отдели или трябва да премахна и частта за сменянето на предавката

    Или какъв друг начин има за цепене на двигател.
    Последно редактирано от viki terzieva; 09-03-10, 16:36. Причина: Отрицателната частица "НЕ" се пише отделно от глагола - например "не иска"

  • #2
    До: Проблем с ремонт на двигател (неиска да се цепи)

    Ако го цепиш за първи път има голяма вероятност да си пропуснал някой болт!
    333 Just Half Evil

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с ремонт на двигател (неиска да се цепи)

      Почисти го перфектно, няма да навреди, даже ще намериш къде бъркаш.
      Извади оста на скоростния лост(не е в нея проблема, но спомага)
      Ако ти е преправян двигателя, може да има втулки в отворите за захващане към рамката.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с ремонт на двигател (неиска да се цепи)

        На първата снимка се вижда кои болтове не си развил , там където се зацепва оста на скоростното лостче.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с ремонт на двигател (неиска да се цепи)

          Не знам дали е поправян , предполагам, че да..... За захващащи болтове съм огледал 1000 пъти , лостът за скоростите е малко крив и не иска да излезе, но луфта, който го има, е доста добър. Не задържа със сигурност.

          на двете снимки се вижда кои болтове съм оставил, както и коя част от скоростите, но мисля, че трябва да излезе така. Притеснява ме да не е ползвано някакво лепило, ако е имал предишен ремонт. Тогава не знам дали чука ще помогне

          Някъде бях чел, че имало инструменТ за тази цел. Някой знае ли какво представлява и евентуално от къде може да се купи или вземе под наем.


          Чистенето мислех да го правя като го отворя, за да не го чистя 2 пъти, ама ако ще помогне.......
          Последно редактирано от viki terzieva; 09-03-10, 16:38. Причина: Отрицателната частица "НЕ" винаги се пише отделно от глагола - например "не иска"

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с ремонт на двигател (неиска да се цепи)

            Това ми прилича на двигател на сузуки ТС. Ако наистина е такъв, то никога няма да го отвориш,ако не направиш това,което ще ти кажа:Обърни внимание на първата снимка и то по-точно на най-горния лагер(в ляво от палеца ти).Той е с канал и го държат двете пластинки.Отвиваш много внимателно двете винтчета с кръстата(задължително хубава,може и чукаща) отверка.Винтчетата са лепени и внимавай да не развалиш главите им ,защото са меки.След това изваждаш лагера от гнездото му и оооооооооооо,чудо:Под лагера има 6 мм винт с шестограмна глава номер 5.Отвиваш и него и си готов(ако си развил естествено всички останали видими винтове).Чакам отговор

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с ремонт на двигател (неиска да се цепи)

              На първата снимка , в най-долната част има една пластина с два кръстати болта , там където се зацепва оста на скоростното лостче\под 5-те зъбчета\ , трябва да я свалиш.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с ремонт на двигател (неиска да се цепи)

                Ей pe6o74 уцели от първия път точно това е модела.

                Не писах толкова време защото търсих ударна отверка - на ръка щях да прееба болтовете. Как са го скрили само ..... Още веднъж хиляди благодарности

                Виждам че до болка ти е познат модела , случайно да знаеш резервни части за него от къде мога да намеря.


                както имам и още един въпрос , биелата се е изшлайфала малко от едната страна (качвам и снимка да се види) трябва ли да се смени или долкова малко не е от значение . За да занм да я разглобявам ли или само с чистене и смазване да мина.

                http://neoboss.freeiz.com/IMG_5542.JPG

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с ремонт на двигател (неиска да се цепи)

                  Колега,
                  На снимката не виждам много добре, но от двете страни на биелата би трябвало да има по една шайба!
                  Какво наложи отварянето на двигателя ако не е тайна разбира се?
                  Поздрави
                  Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с ремонт на двигател (неиска да се цепи)

                    Блокаж на буталото доведе до това и понеже се беше поначупило да извадя стружките.

                    Има шайби, но те са до лагера от двете му страни и те са с големината на лагера и ограничават него в движения наляво и надясно, до биелата няма нищо.


                    Ако искаш skypa ми е pachuka понеже все още много бавно стават постовете тука
                    Последно редактирано от viki terzieva; 09-03-10, 16:42. Причина: Неизползване на големи букви

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с ремонт на двигател (неиска да се цепи)

                      Никой ли не може да каже нещо за биелата , че имам и още въпроси по ремонтирането.

                      Първият е за цлиндъра
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/at...4&d=1252518404

                      В него няма никакви деруги или нещо подобно, само липсва това ухо... Къде мога да му направят ремонт и колко пари ще излезе. И каква роля играят тези "уши" ?

                      Вторият въпрос е за така наречените атаки - направо на някой да му се намират
                      Последно редактирано от viki terzieva; 09-03-10, 16:43. Причина: Отрицателната частица "НЕ" винаги се пише отделно от глагола - например "не може"

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с ремонт на двигател (неиска да се цепи)

                        Този цилиндър е правен , по-добре потърси друг.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с ремонт на двигател (не иска да се цепи)

                          Като е правен няма значение.Друг целендър трудно ще намериш.
                          Набиваш една риза и работата с цибиндъра се оправя !

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с ремонт на двигател (не иска да се цепи)

                            това гледах и аз нов цилидър ще идва 500$

                            но къде мога да ми направят риза и това счупено ухо ? биелата съшо мисля че става и не е нужно да се купува нова.

                            но помогнете къде могат да ми направят риза както и от къде бутало за модела

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с ремонт на двигател (не иска да се цепи)

                              Търси в ибей , ще намериш.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X