Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с охлаждането

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с охлаждането

    Здравеите колеги ПОМАГАИТЕ става вапрос за моята Фронтерка 2.0 бензин/97 година .Проблема е следният: Не ми вкл. перката на радиатаора за охлаждане, смених датчика на перката тои е на 88/90 градуса би трябвало да сработи на 90 градуса ама Ц неще.Реших че са ми дали дефектирал датчик - смених го с друг ефекта е същият.Като дам на късо 2-та кабела които се свързват към него Вентилатора се вкл. Качих Фронтерката на Лап-Топа следия температурата от него вдига до 105 градуса и започва да кипи.а въпросната перка не се задеиства.Каде може да е причината ПОМАГАИТЕ.
    Значи сменени 2бр датчици нови по каталог без ефект.Термостата си отвариа - проверено. Да мисля ли че отивам към Гарнитура Глава или нещо по-сериозно?
    Благодаря предварително.
    Добре е човек да има и в пъкала приятели.:)

  • #2
    До: Проблем с охлаждането

    Не ми се ходи да снимам, но в кутийката си с "автопатологични образци" пазя един съвсем "здрав" куплунг, ама като го разкачиш вътре е нагоряло та знаели се..... т.е. пробна лампа, по веригата, по веригата и до проблема
    обаче ако неможеш сам, или си нямаш електричар, шъ идваш....
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с охлаждането

      Вържи си двата края на ключе -няма да ходиш пеш и няма да я прегрееш все някой някога ще ти каже как да си я оправиш!
      Life is too short to drive dull cars!

      Fight global warming !
      ... turn on your A/С !

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с охлаждането

        Куплога също го проверих даже го махнах за всеки случай,вързах 2 обувки на кабелите и ефекта е същият, като ги дам на късо вентилаторът сработва а като е на датчика не иска.Не ми се вярва и 2-та датчика да не работят чисто нови са .Възможно ли е да не достига температура от 90 градуса до самия датчик че да сработи .В смисъл :Двигателя да е на 105 градуса и да завира а при датчика да е по-малка?
        Добре е човек да има и в пъкала приятели.:)

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с охлаждането

          По спомени "Фронтерата" е с двускоростен датчик, т.е. редно е да имаш три жици и ако там нещо си объркал.....ама дали всички са така незнам, ....отделно и побългаряванията (поиталианчвания), т.е. трябва да го видя и ще го карам на обща теория, дали "върти" водата, давене на датчика във вряла вода отделно в джезве с термометър и т.н.....Иначе по въпроса, да възможно е, но пак не е за диагностика от клавиатурата
          П.П. пак по спомени (дано "Фанатик" се намеси) ама май работните температури бяха 105 и 115 гр на включване на отделните скорости. Ако системата ти не е херметична може и някъде да прави "тапа"
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с охлаждането

            Пробвай без термостат как се държи, ако си сигурен в свързването на кабелите. Съмнявам се, че си духнал гарнитурата и въздушната възглавница в главата спира циркулацията на водата.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с охлаждането

              Моя датчик е с 1 скорост , Ще опитам без термостат и ще споделя какъв е резултаът,Нормално ли е датчика да е с 1-скорост? така си е от както я имам?
              Добре е човек да има и в пъкала приятели.:)

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с охлаждането

                Що не пробваш да включиш перкара принудително и да видиш тогава дали ще загрява.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с охлаждането

                  Първоначално публикуван от chvora Преглед на мнение
                  Моя датчик е с 1 скорост , Ще опитам без термостат и ще споделя какъв е резултаът,Нормално ли е датчика да е с 1-скорост? така си е от както я имам?
                  Нормално е,модификации дал Господ...
                  Иди при Дядо Владо-не боли,най-много да те предозира с кафенце...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с охлаждането

                    При пренудително вкл. на перката не загрява но до колкото знам не е хубаво да върти повече от 1- 2 минути това е по спомени.
                    Добре е човек да има и в пъкала приятели.:)

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с охлаждането

                      Първоначално публикуван от chvora Преглед на мнение
                      При пренудително вкл. на перката не загрява но до колкото знам не е хубаво да върти повече от 1- 2 минути това е по спомени.
                      Въртенето е,докато охлади.Колкото-толкова.В зверски жеги двете минути може и да не стигнат,особено ако си я зорил в гората и мотора да си го е отнесъл при придвижването...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с охлаждането

                        Първоначално публикуван от chvora Преглед на мнение
                        При пренудително вкл. на перката не загрява но до колкото знам не е хубаво да върти повече от 1- 2 минути това е по спомени.
                        Нямах в предвид да я оставяш така ,а по-скоро да премахнеш съмненията за духнала гарнитура и евентуална тапа(въздушна) по системата.
                        Това май е по-добрия вариант.Трябва да се открие защо не сработва датчика.
                        Ще помисля малко.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с охлаждането

                          Залагам на нагорели клеми/куплунг,като Дядо Владо/или друга ел.връзка по трасето/.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с охлаждането

                            Съгласен съм с тебе колега за въртенето на перката колкото-толкова но проблема го прави когато работи на място , Проверена е и водната помпа водата я върти.
                            Добре е човек да има и в пъкала приятели.:)

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с охлаждането

                              Първоначално публикуван от chvora Преглед на мнение
                              Съгласен съм с тебе колега за въртенето на перката колкото-толкова но проблема го прави когато работи на място , Проверена е и водната помпа водата я върти.
                              Колко и дали стига въртенето на помпата-после.
                              На място колкото и да върти перката,успява ли да охлади мотора?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X