Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бактерии за почистване на септични ями

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Бактерии за почистване на септични ями

    Малко за разведряване на обстановката.
    Познат пробвал през лятото с мая да постигне ефект. Постигнал дори потресаващ - взело да си увеличава обема, да кипи и мирише та тоалетната не можела да се ползва. Само не разбрах за зелен хайвер ли ме прати или него са го изпързаляли.

    Коментар


    • #32
      До: Бактерии за почистване на септични ями

      Пречистената вода от изгребната яма може да преминава през насаждение от водна леща, тя има свойството да усвоява тежките метали във водите.
      Тръстиката има също подобни качества, но не толкова добри.

      Коментар


      • #33
        До: Бактерии за почистване на септични ями

        Първоначално публикуван от Izparitel Преглед на мнение
        Малко за разведряване на обстановката.
        Познат пробвал през лятото с мая да постигне ефект... Само не разбрах за зелен хайвер ли ме прати или него са го изпързаляли.
        И двете. Тази "технология" е от категорията "Градски легенди". Чувал съм многократно - от различни хора и в различни времена - за "един идиот, който подкваси кенефите". Мотивът е най-разпространен в сладки раздумки със спомени от казармата.

        Ако подозираш твоя познат, че те е изпързалял, можеш да му върнеш нещо от същия жанр. Например за един, който спешно трябвало да превози кон, а разполагал само със самосвал. Как решил въпроса? Леко заварил подковите за "легена" - готово.

        Поздрави!
        Искам България чиста!

        Коментар


        • #34
          До: Бактерии за почистване на септични ями

          Това са линкове към сайтове рекламиращи продукти за третиране на септични ями:
          http://www.ekomakc.com/products.php?...ioprod&list=13

          http://www.planetsad.ru/%D1%80%D0%BE...0%BA_%D0%BA_57

          http://www.topobiavi.com/таблетки-за...dno137017.html

          http://dialock.net/biozym.html

          Руснаците много хвалят препарата Roebic K-57 (USA)
          Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
          Discovery 2.5 TD5 2000 EX
          Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

          Коментар


          • #35
            До: Бактерии за почистване на септични ями

            Днес чух за някава пълна дивотия каято ми се вижда лудост от екологична гледна точка, имало хора които слагат живак на дъното на ямата защото по някакъв начин разяждал част от почвата и усвобождавал път на долу за материала.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #36
              До: Бактерии за почистване на септични ями

              Първоначално публикуван от ivanjorov Преглед на мнение
              Днес чух за някава пълна дивотия каято ми се вижда лудост от екологична гледна точка, имало хора които слагат живак на дъното на ямата защото по някакъв начин разяждал част от почвата и усвобождавал път на долу за материала.
              Пълна кретения. Става невероятно замърсяване с живак.
              Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
              Discovery 2.5 TD5 2000 EX
              Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

              Коментар


              • #37
                До: Бактерии за почистване на септични ями

                Първоначално публикуван от Barbaron Преглед на мнение
                Пълна кретения. Става невероятно замърсяване с живак.
                Не мисля че нормален човек може да направи подобна глупост но ни дадоха подобна идея тъй като ни предстои създаване на яма на вилата. От друго място ни дадоха друг съвет, изсипване на 1-2 кофи амониева силитра на дъното със ефект по-рохкава почва и по-добро попиване. Тъй като виждам че има няколко мнения против ямите искам да кажа че в двора на съседната вила ямата и кладенеца са на 3-4 метра една от друга като ямата е по-пличка и по-нависоко заради наклона и няма някаква миризма или видимо замърсяване на водата от кладенеца, естесвено водата се ползва само за поливане.
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • #38
                  До: Бактерии за почистване на септични ями

                  Първоначално публикуван от ivanjorov Преглед на мнение
                  ...тъй като ни предстои създаване на яма на вилата.
                  Ямата не може да е попивна. Трябва да е изгребна.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Бактерии за почистване на септични ями

                    Здравейте на всички
                    Нов участник съм във форума.Та по въпроса за ямите,комшията ми по вила си направи септична яма с преливник и уж с някакви хапчета пречиствал водата.Тъпанара обаче я включи директно в канавката на улицатаНе може да си представите миризмата която се носи наоколо.Това просто не ми го побира акъла.Уж до вчера живя в града, отиде на село -чист въздухи т.н ,а осмърдя района с лайната си /да ме прощавате/.Няма такова чуда май никъде.Дайте акъл как да се справя с тоя кретен,къде да се оплача,коя инстанция може да го принуди да си оправи нещата , че вече не се търпи.Кметицата на селото хич не й пука./Тя нали не е на тази улица, пък и е назначена -не е избрана,т.к. селото е малко/.Най - потърпевшите сме три-четири къщи след него-виладжии.Разправяме се с него,ама файда - тц.Дайте акъл моля ви!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Бактерии за почистване на септични ями

                      Аз също от няколко години съм с пречиствателна станция и няма проблеми с нея, нито за мен нито за околните къщи.

                      Около два пъти годишно трябва да се почиства утайката само, но това не е проблем.

                      Легенда за прикачената схема :

                      MP Механично пречистване
                      AF Анаеробно-ферментационна зона
                      A Зона за активация
                      D Денитрификационна зона
                      N Нитрификационна зона
                      S Отделение за сепарация
                      AM Устройство за аерация и смесване


                      ADS Система за разпределение на въздух
                      IR Вътрешна рециркулация
                      V Клапи
                      AD Аератори
                      AL Еърлифт
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #41
                        От: До: Бактерии за почистване на септични ями

                        Първоначално публикуван от Красимир Найденов Преглед на мнение
                        Погледнете тук:
                        ...

                        Благодаря за съвета с бактериите на екотех. При нас сработиха, като са изпробвани са в стара септична яма на повече от 30 год., а резултата е, че вече не се вика вома.
                        Всъщност тия бактерии са вносни от щатите, а екотех само ги разпространяват.

                        Коментар


                        • #42
                          От: До: Бактерии за почистване на септични ями

                          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                          Днес чух за някава пълна дивотия каято ми се вижда лудост от екологична гледна точка, имало хора които слагат живак на дъното на ямата защото по някакъв начин разяждал част от почвата и усвобождавал път на долу за материала.
                          До преди 20 - 30 години живака се използваше в какво ли не . В работата още имам живачни термостати в термоконтролерите на пещите . И тук както с азбеста нещата са малко пресилени .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #43
                            От: До: Бактерии за почистване на септични ями

                            Oт две години ползваме БИО ТОП МАГНУМ. Това лято купих помпа за мръсна вода и 50 м. маркуч за да отведа съдържанието на септ. яма на подходящо място. След като видях какво тече от маркуча промених концепцията и полях бъдещата овощна градина- като купихме къщата преди две години засадихме 14-15 дръвчета. Продължих поливането с туи-те и лейланди-те. Течноста, която изтичаше от маркуча беше не по-мътна от водата от водопровода след ремонт на мрежата и почти без мирис. Твърда утайка нямаше или ако има е неустановима. Това внесе успокоение в семейството, защото не знаехме през колко време ще трябва да се вика спец. техника за целта. Не зная каква точно е ямата - отстрани и отгоре е бетон, но не знам дали е с попивно дъно - вероятно е такова. Зная само, че е около 20 кубика. Беше пълна около половината. Това за две години постоянно пребиваване от нас, а преди това къщата е ползвана приблизително 2 г. като вила и къща за купони.
                            Така че, въпреки предубедеността ми, тези "бацили" си действат и има полза от използването им.
                            Венцислав Петров
                            Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                            Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                            0889 62 8четири 6четири

                            Коментар


                            • #44
                              От: До: Бактерии за почистване на септични ями

                              Темата е бая стара, но да попитам: може ли да се използва стара септична яма като кладенец, за поливане единствено на тревна площ? Пълна е с вода от подпочвени води, май и старите дренажи са отведени там. Не мирише на яма, защото "съществената част" е отведена по градската канализация. Идеята ми е да изкарам водата и тинята доколкото може, като при спадане на нивото мия и стените с маркуча. После като се напълни пак, мисля да изсипя и туба лайноядни бактерии. И все пак, десетилетия ямата е била използвана напълно по предназначение, в околната почва се е просмукало и биологично оръжие, и перилни препарати, с години. Дали веществата са се разградили, дали ще се отмиват обратно във водата, дали такава вода ще е годна за поливане?
                              Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Бактерии за почистване на септични ями

                                Никакво биологично оръжие не се е просмукало. Растителността общо взето с това се храни (откъм почвата). Перилните препарати в общия случай също не са беда и също се усвояват от растителността. За поливане със сигурност ще става.

                                По-неприятно ще е, ако някой небрежно е изсипал някаква юнашка отрова (арсен примерно) в ямата - поради липса на по-добри идеи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X