Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мазане на верига

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мазане на верига

    Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
    Настройката 1 на оилера е да пуска най-много ли?
    Най-малко, към 1 капка на минута.
    Но, като гледам венеца не е пропускал изобщо, направо си е сух. И това за към 70км преход.

    Коментар


    • От: Мазане на верига

      Ами тогава колега,в зависимост от околната температура,вдигни малко дебита на ойлера,1 явно е за топло време.
      Yamaha Yz450F
      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
      Всичко с ''рошави''гуми!

      Коментар


      • От: Мазане на верига

        Ами да, естествено ще се изпробва, но мисля, че това масло си е доста гъсто за зимата и по-добрия вариант е двигателно масло и то полусинтетика (10W40).

        Коментар


        • От: Мазане на верига

          От 25 000 км карам с двигателно полусинтетика 10/40, преди това не знам колко е била карана веригата със спрей и като направя теста с дърпане на веригата в задната част на пиньона няма промяна в състоянието и. Отприщвам ойлера щедро, не ми се свиди масло, а 100 секунди пароструйка на ОМВ са 1 лев....не че го мия някога де
          Yamaha XT​M600E '98
          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

          Коментар


          • От: Мазане на верига

            Аз съм лаик по отношение на веригите, но поне от това, което съм прочел по книжлетата на фабрикантите за поддръжката на веригите ,интервали и масла за смазването им, мисля че пропускате нещо. Поне там дето съм ровил, никой не споменава за поддържане на верига с ойлер. Дават съответния интервал 500-1000 км за разните операции по веригата, които включват и чистене и мазане. Дават веригата да се чисти с керосин..но не уточняват на какъв интервал..примерно. Четейки мануалите би трябвало да е на дадения интервал, но не е ясно Като и да е, сега на същинската част, след като е почистена веригата с керосин, предписват да се избърше с парцал и да се намаже внимателно с масло с даден вискозитет, без излишество. Та вискозитета, който го дават и производителите на мотори, и тези на вериги е подходящ при съответния, предписан от производителя метод за смазване. Оттам явно идват недоразумения от типа посред зима да се ползва за ойлер на самотек гъстото трансмисионно масло. Ако направите ойлерите с нагнетателна помпа, ще може да го използвате, но ...
            Досега клепах веригата с двигателно масло по предписанията на производителя и съм доволен от резултата, спрейовете отдавна ги игнорирах...но мисля също да мина на мазане с ойлер, защото не мога да се чекна около веригата на всеки 500км, а и четейки положителните отзиви за повишаване пробега на самата верига...
            Gnome Rhone AX2 800 1938
            Yamaha XT600Z 1VJ 1986
            Husqvarna Te 510 1989
            Argvmentvm ad novitatem

            Коментар


            • От: Мазане на верига

              Колеги, можете ли да ми кажете от къде мога да си взема хубави, маслоустойчиви кранчета, за да си довърша "оилера" ?
              Много ще съм ви благодарен !
              Някой от вас беше постнал сайт с кранчета и Т-разклонения от някакъв магазин за аквариуми и рибки, но смятам,че те няма да изкарат много, понеже маслото е агресивно . . .

              Коментар


              • От: Мазане на верига

                В магазините за газови устройства има хубави месингови тетки, за клапан си виж пак там или на някоя морга за да може спирателния клапан да е възможно най-малък.За регулиращо кранче обаче не мога да те излъжа

                Коментар


                • От: Мазане на верига

                  http://www.interflon.com/intl/en/pro...flon-fin-super

                  Коментар


                  • От: Мазане на верига

                    Здравейте,
                    Относно смазването на веригите.
                    Миналата седмица проведохме няколко теста на дино-метър. Тестовете бяха проведени заедно със Събин в сервиз мото-дино. Ако ви интересува какъв е мотора трябва да питате отново Събин.
                    Моторът беше вече смазан с някакво масло, което взехме за база. Почистихме веригата и смазахме с Interflon Fin Super(масло за вериги), след това отново почистихме и смазахме с Interflon Fin Grease(грес за вериги). И при двата продукта на Интерфлон се наблюдава повишаване на мощността с 1% и намалено триене с 12%.
                    Моторът е с мощност 99 конски сили, изглежда двигателя е толкова здрав, че при ускорение почти не го притеснява дали е смазана веригата. Намаленото триене е в + за живота на веригата. В момента провеждаме тестове на колко километра е нужно повторно смазване, по точно Събин ги провежда на неговя мотор, като приключи с тестовете ще подадем инфо.

                    Коментар


                    • От: Мазане на верига

                      Мотоциклета, който ползвахме за теста е КТМ Адвенчър 990 с оригинални гуми. Смазката наистина е много добра!

                      Коментар


                      • От: Мазане на верига

                        Как става калкулирането на показателя "триене на веригата" ?
                        Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                        Коментар


                        • От: Мазане на верига

                          Газ до прекъсвач, съединител и мерене на намаляващата скорост и загубите.

                          Коментар


                          • От: Мазане на верига

                            Мерси много, а има ли начин да се разбере колко е загубата на мощност само от веригата (като цяло).
                            Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                            Коментар


                            • От: Мазане на верига

                              Има ама не сме го мерили. Като казваш веригата предполагам имаш в предвид о/х рингова верига, защото кросовата няма как да я измерим колко коня яде. До колкото знам са 2-3 коня за верига размер 520. Този мотор е с 525, което означава, че загубата е още повече. Интересното е че този спрей е някаква много хай-тек технология на залепване тефлона за метала и рязко намалява триенето на уплътнителите на веригата. Предстои да тествам колко време трае тази смазка преди да трябва да се пръска отново. Ако е вярно това което рекламират, т.е. че е с натрупване и метала става все по хлъзгав с времето, то определено ще си заслужава въпреки високата цена.

                              Коментар


                              • От: Мазане на верига

                                Да, за ринговова верига ми е интересно колко са загубите вследствие на увеличеното триене. Ако това което се твърди е наистина вярно ще е супер. Ще се удължи живота на веригата и ще се намалят загубите на мощност. Тези мазила само за "street" мотори ли са или има и за офроуд ?
                                Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X