Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Daihatsu Terios - Газ! Съединител?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Daihatsu Terios - Газ! Съединител?

    Здравейте! Още 1 в отбора. Териозавърът (Териос 1.3i) се държи чудесно, сложих му газов инжекцион -перфектно върви и харчи средно газ 9/100. Имаше някакви въпроси из форума за това дали понася газ - понася идеално газова инжекционна система (за обикновена не знам).
    Нещо ме мъчи един въпрос: Нормално ли е като е легнала "по корем" в снега да не се движат колелата - с или без блокаж. Освен това, превключвайки към блокаж (около 3-4 секунди след отпускане на газта) се чу едно смутително изтракване. Това ми се вижда странно, значи нещо се върти, въпреки че колелата не се въртят (да не би съединителят да е изхабен?). А защо не се въртят? Като изгребах снега с лопатата под "корема", колата си захапа и си излезе. Извинявам се за глупавия въпрос, но ако някой има обяснение за въртенето и за изтракването, нека пише.

  • #2
    До: Daihatsu Terios - Газ! Съединител?

    Сигурен ли си, че НИКОЕ колело не се въртеше?

    Коментар


    • #3
      До: Daihatsu Terios - Газ! Съединител?

      ABS има ли?

      Коментар


      • #4
        До: Daihatsu Terios - Газ! Съединител?

        Не знам как точно е при теб, но моето Discovery също е с централен диференциал и на малкия лост за бавните и блокажа на дифа има и едно междинно положение - изключена, която се ползва при теглене с един застопорен и един търкалящ се свободно мост. Когато си на такова междинно (изключено) положение на малкия лост, не може да се движиш, независимо на каква предавка е скоростния (големия) лост. При теб няма малък лост за бавни и блокаж, доколкото си спомням блокажа се включва с копче, но пак трябва да има някакво отключване на централния диф.!? Иначе как ще минава през валяците на технически преглед!? Та ако имаш такова отключване и си го задействал без да искаш, или пък то само се е включило по някакъв начин, колата ще се държи точно както си описал.
        Последно редактирано от The Namesake; 03-03-10, 22:08.
        088/при нужда от помощ, или компания за бира/7908759

        Коментар


        • #5
          До: Daihatsu Terios - Газ! Съединител?

          Първоначално публикуван от YOSIF Преглед на мнение
          ABS има ли?
          има

          Коментар


          • #6
            До: Daihatsu Terios - Газ! Съединител?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Сигурен ли си, че НИКОЕ колело не се въртеше?
            Със сигурност е въртяло колело,но не се усеща. Не че разбирам,но мисля че това копче за блокажа се включва преди препятсвието,колкото да го преодолееш.

            Коментар


            • #7
              До: Daihatsu Terios - Газ! Съединител?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Сигурен ли си, че НИКОЕ колело не се въртеше?
              Съпругата ми беше отвън и твърди, че нито едно колело не се е въртяло. Само в малка част от времето е завъртало само едно (предно дясно или задно ляво).

              Коментар


              • #8
                До: Daihatsu Terios - Газ! Съединител?

                Първоначално публикуван от YOSIF Преглед на мнение
                ABS има ли?
                Няма

                Коментар


                • #9
                  До: Daihatsu Terios - Газ! Съединител?

                  Първоначално публикуван от The Namesake Преглед на мнение
                  ... ако имаш такова отключване и си го задействал без да искаш, или пък то само се е включило по някакъв начин, колата ще се държи точно както си описал.
                  Освен 1 копче за блокажа друго няма. Странна работа. А днес пробвах да потегля на 4-та и успях без никакъв проблем. Май мирише на смяна на съединител.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Daihatsu Terios - Газ! Съединител?

                    При включен блокаж на междинния диференциал , би следвало да се въртят ПОНЕ две колела- това с по-малко или без сцепление отпред и това с по-малко или без сцепление отзад. Много често по диагонал.
                    Нямам представа , какъв е принципа на включване на блокажа при Териоса (електрически , вакуумен , пневматичен...) , но ако при включен блокаж се върти само едно колело , то тогава блокажа всъщност не се включва , въпреки че светва на таблото или копчето , не знам как е...
                    Потърси причината там.
                    Виж , дали блокажа изобщо включва
                    Поздрави!
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Daihatsu Terios - Газ! Съединител?

                      тоя съединител ако на сняг не може да "зацепи", би трябвало да не можеш да качиш бордюр (например)...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        До: Daihatsu Terios - Газ! Съединител?

                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        ... то тогава блокажа всъщност не се включва , въпреки че светва на таблото или копчето , не знам как е...
                        Потърси причината там....
                        Благодаря, звучи логично. По всяка вероятност не се включва. Ще разчепкам проблема.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X