Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въздушен филтър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въздушен филтър

    Колеги на пазара се появиха въздушни филтри наподобяващи спортните и са около 15-20лева.Може да се сложи на резонаторната кутия на тези който имат или на тръбата на мястото на гуменото съединение.И в двата случая като се махне оригиналната кутия на филтъра се освобождава доста място.Мисълта ми е някой слагал ли е такъв филтър и ако е да сподели ефективен ли е ,върши ли работа,как се отразява на разхода и въобще как се държи колата с него,има ли смисъл от такъв или оргинала си е оригинал.Между другото честит празник на всички!

  • #2
    До: Въздушен филтър

    Колега
    аз не съм слагал такъв филтер, но брат ми си сложи на колата такъв и колата започна да се дави да и прави реглаж на делкото и се тормози така има няма едно година. Доката един ден не му писна и си купи филтер за модела кола който караше. От тогава двигателят заспа, започна дори да харчи по молко, не е толкова шумен и прочие.
    Така че аз лично не си правя експерименти, пък и Ферозата не е някой спортен тунингован ВАЗ,Голф или прочие.

    Коментар


    • #3
      До: Въздушен филтър

      Не се занимавай с щуротий!! Първо-(сам го знаеш)нямат нищо общо със спортните,а и с филтрите като цяло! Второ-тези филтри мощност не вдигат,а само оптимизират работата на мотора.Което значи че реално няма да го усетиш този ефект.Опс...грешка-има ефект,мотора става по-шумен,всичкият пепеляк ще е в мотора и още такива екстри!

      п.п Още ли искаш спортен филтър за 15-20лв???
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • #4
        До: Въздушен филтър

        Благодаря,сложих си оригинала за да ми е мирна главата,с него двигателя пее,пее

        Коментар


        • #5
          До: Въздушен филтър

          Аз съм със спортен филтър на K&N,оригинален за фероза.Намира се в оригиналната кутия за възд. филтър.Мисля ,че се усеща при ускурение,има малко повече ряз,поне така го усетих субективно след като пробвах с обикновен филтър.Голям плюс е ,че като се замърси ,само го измивам ,пръскам със спрей и хоп отново в кутията!

          Коментар


          • #6
            До: Въздушен филтър

            Първоначално публикуван от zillius Преглед на мнение
            Аз съм със спортен филтър на K&N,оригинален за фероза.Намира се в оригиналната кутия за възд. филтър.Мисля ,че се усеща при ускурение,има малко повече ряз,поне така го усетих субективно след като пробвах с обикновен филтър.Голям плюс е ,че като се замърси ,само го измивам ,пръскам със спрей и хоп отново в кутията!
            Я кажи от къде, колко пари...
            2015 KTM EXC 450 six days Argentina
            Toyota Land Cruiser KDJ 125

            Коментар


            • #7
              До: Въздушен филтър

              Така купих колата ,беше внос от германия,и когато отворин да сменя филтъра,останах приятно изненадан.Доколкото знам импас 56 предлагат тези филтри.

              Коментар


              • #8
                До: Въздушен филтър

                Ако се сложи спортен филтър който е за външен монтаж като се минава през водни препяствия ще се мокри, а от там може и вода да засмучи и после
                Подстрекател на разходчици счупи ДЖИПКА покрай Габрово
                тел. 0898327627
                Радослав

                Коментар


                • #9
                  До: Въздушен филтър

                  Първоначално публикуван от rado genev Преглед на мнение
                  Ако се сложи спортен филтър който е за външен монтаж като се минава през водни препяствия ще се мокри, а от там може и вода да засмучи и после
                  Тея външните хич не ми ловят окото- и двигателя става шумен, и проблема с мокренето.... абе не си е работа. Пък и е пълно с ментаци
                  2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                  Toyota Land Cruiser KDJ 125

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въздушен филтър

                    Някъде по темите съвсем наскоро бяха захванали обща дискусия за/протива спортните филтри и доколкото помня се стигна до извода, че не са особено подходящи за джипове, поради това, че филтруващия елемент е по-рехав, пропуска повече въздух , но и повече прах , а при офроуд каране прах колкото искаш, та не е препоръчително ползването на спортни филтри.
                    Оператор на италиански реактивен жребец

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въздушен филтър

                      Колега КАРНО, въздушния филтър е важен елемент от ДВГ , той пречиства въздуха постъпващ в цилиндрите за де не се износват екстремно , което надявам се всеки уважаващ себе си водач на МПС знае. Също така оригиналния филтър завихря въздуха флизащ в карбуратора/при мен/ така че двигателя да работи на оптимален режим. Въздушния филтър който искаш да сложиш ще повиши екстремното преживяване за кратък период и ще ти бръкне в джоба. Не ти го препоръчвам.
                      Jeep grand cherokee 4.0

                      Toyota 4rynner 2.4 td

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X