Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Охлаждане на Патрул

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Охлаждане на Патрул

    Колеги,Бихте ли ми казали кой е по добрия вариант за охлаждане на RD28T-вискомуфа или елвентилатори с термореле и ключ .Интересуват ме "+" и "-" на двата начина защото от това ,което прочетох във форума мненията са доста неопределени.
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

  • #2
    До: Охлаждане на Патрул

    Ами тя и истината е неопределена. Вискомуфата има едни недостатъци, електрическите перки - други.

    Коментар


    • #3
      До: Охлаждане на Патрул

      Въпросът е дъвкан повече от 1 път. Има привърженици и на единия, и на другия вариант.
      Ти си решаваш кой да избереш.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        До: Охлаждане на Патрул

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Има привърженици и на единия, и на другия вариант.
        Чавдаре, ти кой вариант избираш?
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • #5
          До: Охлаждане на Патрул

          След дълго четене останах на позиция - виско. Поне при нормални изисквания - без екстремни състезания.
          Даже мисля, че и Чавдар бе на такова.
          Но работещо виско.
          Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

          Коментар


          • #6
            До: Охлаждане на Патрул

            Първоначално публикуван от jivko bakalov Преглед на мнение
            Чавдаре, ти кой вариант избираш?
            Писал съм го повече от веднъж. В темата за моя Патрул можеш да прочетеш от тази страница нататък.

            Казано накратко, направих си експеримент с 2 електрически вентилатора, настъпих яко мотиката и цяла седмица брах ядове с температурата по време на състезание. След което си върнах виско муфата и забравих за проблеми със загряване.

            Важен момент е, че се опитах да електрифицирам охлаждането, както се прави по-често, с "бюджетен" подход (вентилатори 2-ра ръка, с неизвестен дебит и консумация на ток). И се опарих така, че още ми държи.
            Затова за момента предпочитам да се придържам към оригиналното конструкторско решение. Че бутането на останал без ток в гората Патрул е тегава работа ...

            Със сигурност може да се направи, обаче ще трябва да се използват качествени вентилатори с по-малка консумация и достатъчно голям дебит, които си струват пари. Бая духалки трябва да са, като знам как яко вее оригиналният хеликоптер на Патрула като зацепи виското.

            И пак системата ще е по-сложна, което ще рече и по-ненадеждна ...
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 08-03-10, 19:40.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: Охлаждане на Патрул

              Да приключа темата -най доброто решение за охлаждането на Патрол си остава щатната вискомуфа в допълнение с термостат 76* вместо оригиналния 82*.Тази комплектация дава оптималната работна температура на двигателя като не му позволява да повиши температурата до стойности след , които се налага ремонт.През изминалите няколко дни направих проби с пълно натоварване на мотора включващо тежък оффроуд ,движение с висока скорост по магистрала,продължително теглене на ремарке с тежък товар и мога да кажа че резултатите са отлични.
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • #8
                До: Охлаждане на Патрул

                Първоначално публикуван от jivko bakalov Преглед на мнение
                Да приключа темата -
                Колега, не мисля, че има двигател(заводско изп), който да не получи "киселини" , и ако не се усетиш' навреме, да "повърне" след

                "....проби с пълно натоварване на мотора включващо тежък оффроуд ,движение с висока скорост по магистрала,продължително теглене на ремарке с тежък товар...."
                Марка и модел,кубатура без значение. Те могат, но с доза разум.И оригиналното решение за охлаждане мисля няма отношение.
                Последно редактирано от hilllti; 09-03-10, 17:25. Причина: Добавък
                LZ1HRD

                Коментар


                • #9
                  До: Охлаждане на Патрул

                  Първоначално публикуван от hilllti Преглед на мнение
                  Колега, не мисля, че има двигател(заводско изп), който да не получи "киселини" , и ако не се усетиш' навреме, да "повърне" след

                  "....проби с пълно натоварване на мотора включващо тежък оффроуд ,движение с висока скорост по магистрала,продължително теглене на ремарке с тежък товар...."
                  Марка и модел,кубатура без значение. Те могат, но с доза разум.И оригиналното решение за охлаждане мисля няма отношение.
                  Напротив. Повечето двигатели в заводския си вид издържат такива неща.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X