Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Х5, Pajero или CR-V за много заснежен стръмен склон зимата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Х5, Pajero или CR-V за много заснежен стръмен склон зимата

    Здравейте,

    Аз съм много зелен при джиповете и затова търся съвет на този етап. Става въпрос за джип на цена до около 30 хил. лева. Трябва ми, за да може да се ходи зимно време спокойно на вилата. Там накрая наклона става стръмен, пътя заснежен отчасти заледен. Няма кой знае колко бабуни, но с обикновена кола с предно вечерно време няма шанс дори с голяма засилка. Става въпрос за вилната зона на Мало Бучино, някои от вас сигурно я знаят, там доста АТВ-та идват да карат по хълмовете. Освен това съм и запален скиор и въпреки че сега си се качвам навсякъде с обикновената кола, джипа ще ми свърши работа и за това. Принципно аз бих предпочел Х5, стария преди фейслифта 3.0 дизел или Паджеро, 2002-2005г. някъде, 3.2DiD. A CRV-то влезе в играта като изпадна оферта за едно такова от 2001-ва за 8,000 в много добро състояние от приятел. Така че моля изкажете мнения, благодаря предварително!

  • #2
    До: Х5, Pajero или CR-V за много заснежен стръмен склон зимата

    Аз имам Паджеро 4 3,2 ДИД. Предполагам, че има някакви разлики с 2002-2005, но не ги знам точно. Но определено се държи много добре на сняг. Пробвах го в голям сняг на Плана. Не успя само да изкачи директния път към Манастирище, но качи върха по другия път, а преди това мина доста километри съвсем без път през поляните. Достатъчно мощно е и има доста добър комфорт.
    За ските - моите са 1,60 и се събират точно по диагонал в багажника без да се свалят седалките. При по-големи може да се свали 1 седалка на средния ред и да се опънат седалките на третия ред - така имаш 6 места.
    www.offnews.bg

    Коментар


    • #3
      До: Х5, Pajero или CR-V за много заснежен стръмен склон зимата

      Първоначално публикуван от afterdarq
      Става въпрос за джип на цена до около 30 хил. лева.
      На твое място бих си взел един готин седан за 22 и ЦР-В от приятеля ти за 8. Въпросното ЦР-В има евтина ходова част и прост двигател. Та можеш да си позволиш и да не го жалиш толкова. В същото време за дълго пътуване и въобще извън зимата седанът си е седан. Стабилно, икономично и комфортно. Не знам какъв ти е семейния статус, но може ако си обвързан, две коли е далеч по-доброто решение.

      Въобще изборът на кола опира до личното аз. Единственото, което бих ти дал като съвет е да си вземеш кола далеч под финансовите ти възможности. Така ще имаш повече за бензин и поддръжка. Нагледал съм се на познати дето колите им стоят с по седмици и месеци щото не могат да съберат за ремонти. И X5, ЦРВ и Паджеро ще ти вършат в крайна сметка една и съща работа.
      Vitara 2.0 V6
      Honda CRV (Gen 1)
      Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
      ВАЗ 2131

      Коментар


      • #4
        До: Х5, Pajero или CR-V за много заснежен стръмен склон зимата

        Ако е много стръмно и заледено,бих си взел какъвто и да е 4х4,само че с добра лебедка...И горе бих си направил сигурна ,,вързанка''
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #5
          До: Х5, Pajero или CR-V за много заснежен стръмен склон зимата

          За тази стръмнина почти всяко 4х4 ще ти свърши работа. Но с добри гуми. Колата би следвало да я избираш по други критерии и твои изисквания.
          Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

          Коментар


          • #6
            До: Х5, Pajero или CR-V за много заснежен стръмен склон зимата

            с такъв бюджет, че и за по-малко си вземи едно Гранд Чероки, но бензиново и ще имаш джип!!!!

            ако не, вместо СУВ, си вземи едно Субару и ще си катериш баирите безгрижно (* с добри гуми)
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              До: Х5, Pajero или CR-V за много заснежен стръмен склон зимата

              Мислил ли си за МЛ-аз съм много доволен с чисто нови гуми съм и също катеря всяка сутрин един голям баир,с много гаден завой по средата и нямам проблеми,пък и как паднаха цените за 30 000 лева даже за по малко ще вземеш-2005 финал едишън.
              Марио-0896 109 351 или 0876 438 583

              Коментар


              • #8
                До: Х5, Pajero или CR-V за много заснежен стръмен склон зимата

                Всъшност дилемата е решена. Ще взема CR-V-то. Наистина е на добра цена и му знам цялата история. Пък има си и 2 пълни комплекта хубави гуми и джанти, нищо няма за оправяне, освен няколко забележки по боята, така че много евтино ще ми излезе цялото преживяване. А само имам 2 въпроса. Първия е то с on-demand 4х4 ли е, в смисъл дали се включва автоматично или е постоянно включено 4х4-то? И също гумите с които е в момента са някакви offroad гуми Фулда, само модела не мога да се сетя, но пише Mix на тях, тоест че са за различни терени предполагам. Та тези гуми добри ли са за зимата? Ще проверя и точно как се казваше модела им.

                Коментар


                • #9
                  До: Х5, Pajero или CR-V за много заснежен стръмен склон зимата

                  Първоначално публикуван от afterdarq
                  Наистина е на добра цена и му знам цялата история. Пък има си и 2 пълни комплекта хубави гуми и джанти, нищо няма за оправяне, освен няколко забележки по боята, така че много евтино ще ми излезе цялото преживяване.
                  Ако наистина му знаеш историята, това е голямо предимство. Според мен правиш добър избор.

                  Първоначално публикуван от afterdarq
                  Първия е то с on-demand 4х4 ли е, в смисъл дали се включва автоматично или е постоянно включено 4х4-то? И също гумите с които е в момента са някакви offroad гуми Фулда, само модела не мога да се сетя, но пише Mix на тях, тоест че са за различни терени предполагам. Та тези гуми добри ли са за зимата?
                  Задвижването е on-demand или по-точно honda real time 4wd system. В нормални условия си на предно, като превъртят предните гуми, зацепват задните. Имам 2 зими зад гърба си с ЦРВ и е доволно проходимо и стабилно. Което не мога да кажа за Витарата V6 дето карам - тя явно тежи много и в снега просто се окопава като прасе и ляга по корем на първата пряспа. А пък е с нови зимни гуми.

                  Принципно тая Хонда не е за "офроуд" гуми. Според мен задвижването не е разчетено за нещо по-тежко от стандартното 205/70/15. Зимата съм с Бриджстоун Близак ЛМ-25. Излязоха 176 лв бройката от Германия. Съветвам те да разкараш "офроуд" гумите и да си вземеш хубави нови зимни. За хлъзгав път ще бъдат с порядъци по-добри. Така или иначе си 22 000 напред .

                  А да и това, което трябва да направиш като я вземеш:
                  1. Смяна на масло в заден диференциал с Хонда DPF - 30 лв.
                  2. Смяна на масло в двигател (10W40) и скоростна кутия (Хонда MTF). За скоростната кутия е едно странно розово и тънко като вода. - 150 лв.
                  3. Реглаж клапани - 70 лв (гарнитурата е 35).
                  4. Други стандартни неща - ремъци, кабели, свещи, филтри ...
                  Vitara 2.0 V6
                  Honda CRV (Gen 1)
                  Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                  ВАЗ 2131

                  Коментар


                  • #10
                    До: Х5, Pajero или CR-V за много заснежен стръмен склон зимата

                    А да кажеш ти като собственик с опит с тази кола, къде да ги направя тия смени на ремъци, масла и т.н.?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Х5, Pajero или CR-V за много заснежен стръмен склон зимата

                      Първоначално публикуван от afterdarq Преглед на мнение
                      Всъшност дилемата е решена. Ще взема CR-V-то. Наистина е на добра цена и му знам цялата история. Пък има си и 2 пълни комплекта хубави гуми и джанти, нищо няма за оправяне, освен няколко забележки по боята, така че много евтино ще ми излезе цялото преживяване. А само имам 2 въпроса. Първия е то с on-demand 4х4 ли е, в смисъл дали се включва автоматично или е постоянно включено 4х4-то? И също гумите с които е в момента са някакви offroad гуми Фулда, само модела не мога да се сетя, но пише Mix на тях, тоест че са за различни терени предполагам. Та тези гуми добри ли са за зимата? Ще проверя и точно как се казваше модела им.
                      Мъдро решение!
                      sigpic
                      Land rover lightweight-series 3
                      Range Rover V8
                      Range Rover Classic Vouge SE V8
                      Mercedes G280

                      ВАШИЯТ СЪВЕТ Е МОЯТ ГЛАС В ОБЩИНАТА!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Х5, Pajero или CR-V за много заснежен стръмен склон зимата

                        Първоначално публикуван от afterdarq Преглед на мнение
                        А да кажеш ти като собственик с опит с тази кола, къде да ги направя тия смени на ремъци, масла и т.н.?
                        Въпросът не е към мен,но да си кажа мнението.
                        Колега всеки който е сменял ремъци,може да ти ги смени,
                        а за маслата е достатъчно да имаш канал,и сам ще си ги смениш.
                        А относно зимните гуми,едни Гиславед ще са чудесни.Успех.
                        0осем9осем7шест0осем7едно
                        Миро

                        Коментар


                        • #13
                          До: Х5, Pajero или CR-V за много заснежен стръмен склон зимата

                          Първоначално публикуван от afterdarq Преглед на мнение
                          Всъшност дилемата е решена. Ще взема CR-V-то. Наистина е на добра цена и му знам цялата история. Пък има си и 2 пълни комплекта хубави гуми и джанти, нищо няма за оправяне, освен няколко забележки по боята, така че много евтино ще ми излезе цялото преживяване. А само имам 2 въпроса. Първия е то с on-demand 4х4 ли е, в смисъл дали се включва автоматично или е постоянно включено 4х4-то? И също гумите с които е в момента са някакви offroad гуми Фулда, само модела не мога да се сетя, но пише Mix на тях, тоест че са за различни терени предполагам. Та тези гуми добри ли са за зимата? Ще проверя и точно как се казваше модела им.
                          най доброто решиние от направените предложения правиш и няма да съжаляваш.Дай боже всекиму твоя шанс,така хем с заделения бюджет ще я стегнеш да стане като нова,нем от всички изброени печелеш най голям обем и свободно пространство.Заслужава си инвестицията.CR-V-това е колата за твоите условия и изисквания.
                          имах и Toyota Rav 4 2006g.
                          Mitsubishi Lancer 2008g.
                          Honda CR-V 1998г.
                          Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                          Коментар


                          • #14
                            До: Х5, Pajero или CR-V за много заснежен стръмен склон зимата

                            Колега, направил си правилния избор. Аз съм с Нисан Х трейл, карал съм и Лендкруйзер, и на сняг Нисана се справя по-добре защото е много по-лек и с тесни гуми и за стръмни (не офроуд) участъци ще катери по-лесно главно заради ниското тегло.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Х5, Pajero или CR-V за много заснежен стръмен склон зимата

                              Имам само още едно питане, особено към хората които са карали автоматика на тая кола. Понякога като се натиска лекичко педала на газта се чува едно леко като дрънчене. Казват ми че това било от скоростната кутия, защото автоматика се "чудел" на коя предавка да иде. И наистина като се даде повече или по-малко газ съответно, звука на леко дрънчене изчезва. Аз досега винаги съм карал коли с ръчни скорости или безстепенни автоматици, които са на различен принцип и няма такова нещо. Та това леко дрънчене според вас нормално ли е или евентуално има проблем с кутията?

                              Благодаря отново на всички, за многото отговори!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X