Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Калифорния 2010 и 2012 в много снимки

    Лятото по едно време бях изровил всички пътеписи на Benzboss-a и NIKSD и си ги препрочитах и си мечтаех
    какво ли ще е яко ако и аз да поплавам.
    Е случи се, хем се повозих, хем точно с тях двамата.
    Отново Ви благагодаря пичове, че ми спретнахте едно от най-интересните преживявания през живота

    В 05:00 получих смс - "Пристигнахме". На паркинга заварих едно изстрадало бяло шеви, на което му пушеха гумите.
    Асен(BENZBOSS) си мислел, че кара ЕС-ка
    Потеглихме към Сан Франциско и Салсалито където беше лодката. Когато пристигнахме беше започнало да се зазорява.







    Последва бърз оглед на лодката и проверка на агрегатите.

















    Разтоварихме багажа от колата и както винаги ставало, не всичко работи.









    Соленоида на газовата инсталация не работи, без нея щяхме да изпукаме от студ.



    Ники се завря в такава тяса ниша, че идея си нямам как го направи. За съжаление се оказа, че няма да го бъде.



    Асен само каза - "Дай чука, да го посъветвам аз". И го посъветва добре...



    Изскочиха му всичките пружинки и шайбички
    Глупавата защита беше байпасната набързо и всичко беше 6.





    Слънцето взе да се показва.





    По една бърза ранна "закуска" и отидохме да хапнем по един омлет и на пазар.











    Винаги съм си представял, че за плаване се пазаруват определени храни, нямам идея защо, но пазара си е като за къмпинг.





    Това е, започна се.





    Имаше малко налягали изпращачи.



    Кордона от фенките биваха разбутани с носа, все пак капитаните са семейни



    Спряхме, да дозаредим. "Бензинджията" явно чете форума и преди да напълни с дизел, сипа 2 галона бензин да не замръзва нафтата .
    Боя му се размина за малко.



    Малко плаващи къщи.



    И това е, потеглихме на обиколка в залива на Сан Франциско.



    Асен си седи в офиса.



    Понтонен Тадж Махал.







    В дъното е Алкатраз и Сан Франциско даунтаун.



















    Ник проверява дали двигателя има душа.



    Голден Гейт се показа зад хълма.



    Селски петрохан



    Ей на това му викам работа







    Алкатраз от близо и задната страна, дето не я снимат във филмите.







    Насочихме се към този мост, не му знам името. Завъртяхме под него и минахме близо до Сан Францсико и старите докове.





































    За сега се усмихвам.











    Това не става за каране. Не е Тойота.





    Следва..

    Коментар


    • От: Калифорния 2010 и 2012 в много снимки











      Време е за последната туристическа дестинация - Голдън Гейт.















      След него навлизането в открито море е гадничко, със силни течения.









      Модерна работа















      Тази лодка вятъра я хвърляше към скалите,но се размина много за малко.













      За братята, времето беше перфектно, за мен клатеше на обръщане. От тук нататък няколко часа бяхме на платна само.
      Имаше безброй много капани за лобстери пуснати и да се оплете винта имаше голяма вероятност, пък и вятъра беше в нашата посока.
























      Започна да се стъмва и стана отвратително студено. Клатеше здраво, а вътре в кабината на мен ми ставаше лошо.
      Драмамин-а(dramamine 50mg) се оказа мноооого полезен, инак не знам как щяха да изчистят палубата.
      От тук насетне започнаха 8 часа клатене и зверски студ.



      Докато се тътрим с около 5 възела, Асен цъка из форума



      Врятъра утихна и трябваше да пуснем двигателя с риск от заплитане. По едно време в кабината влетя Ник с думите -
      "Ма*ка му, автопилота умря". Вече си представях как следващите 3-4 дни до Сан Диего някой от тях ще седи на тоя студ горе да държи руля.
      Взе малко инструменти и се качи. Аз седях долу първо защото неможех да седя на краката си, и второ.. само им се пречкам.
      След около 10 мин се изрева на палубата - "ШШЕ ИМ Е*А МА*КИТЕ И КИТАЙСКА СГЛОБКА". Явно са намерили проблема.
      Някакво зъбно колело се изронило, или поне аз така разбрах. Набързо беше поправено с свински опашки и продължихме нормално.



      След няколко часа пристигнахме в Санта Круз, където аз слизах.



      От тук нататък, те имат още 3-4 дни до Сан Диего, така че им пожелавам попътен вятър.

      Така завърши една изпълнена моя мечта
      Вечерта като си легнах определено смятах, че никога повече няма да ми стъпи крака на лодка.
      Но сега си мисля, че все пак на някакво по кротко и топло време, бих опитал пак

      Благодаря Ви отново за незабравимото изживяване.

      Коментар


      • От: Калифорния 2010 и 2012 в много снимки

        Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
        Насочихме се към този мост, не му знам името. Завъртяхме под него и минахме близо до Сан Францсико и старите докове.





        Следва..
        Bay Bridge ако не се лъжа, на две нива за двете посоки на движение.
        Страхотна разходка са ти направили.
        Biagini Passo Powered By VW Syncro

        Коментар


        • От: Калифорния 2010 и 2012 в много снимки

          Айууу какви красоти,Венцо добре,че измькна майка,студ си мамата трака.......брата пее Ние сме прасенца три,братчета най-добри.......нещо побесня,ще му сипя малко да закуси.
          След 6-8 часа минаваме покрай ония гаден нос и после е суррррр по пьрзалката,жената от сега ми е напьлнила ваната.

          Ти няма ли да се пенсионираш вече,ония до Карибите е почти готов и ако няма какво да правиш си добре дошьл на нещо по-сериозно.

          тоя мост забравих да ти кажа,е ония мост на който едната част не била сметната да дьржи на заметресение и падна преди години и сега дострояват след острова.Не им казвай за Гармина от кьде ни прекара,че ме е срам.

          Айде наздраве на всички,за довечера 40 километра вятьр и 3 градуса студ,но поне сме посока ПАЛМИТЕ
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Калифорния 2010 и 2012 в много снимки

            Евала бе пичОвее !!! И на онез морските дзвЕрове, а и на пътника - бироносец

            Искрена завист начи .. !

            Хубаво време и попътен вятър на братоците! И по-малко студ.

            Коментар


            • От: Калифорния 2010 и 2012 в много снимки

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              ....
              Ти няма ли да се пенсионираш вече,ония до Карибите е почти готов и ако няма какво да правиш си добре дошьл на нещо по-сериозно.
              ...
              Цял ден чета за лицензи за Радио и Навигационен оператор, GMDSS, GOC, ROC, SSO и т.н. , така, че идеята "цъка"

              Коментар


              • От: Калифорния 2010 и 2012 в много снимки

                Вечерта като си легнах определено смятах, че никога повече няма да ми стъпи крака на лодка.
                Но сега си мисля, че все пак на някакво по кротко и топло време, бих опитал пак

                Морето ражда мъже, полето картофи Завиждам благородно, за кратката разходка. Благодаря за прекрасните снимки.

                Коментар


                • От: Калифорния 2010 и 2012 в много снимки

                  Бравос, бравос - и близнаците читави, и Венци цял - няма по-хубаво от това!

                  Коментар


                  • От: Калифорния 2010 и 2012 в много снимки

                    Малък, .... навря ли им .... по няколко бири в устата? ... от мене? ....
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • От: Калифорния 2010 и 2012 в много снимки

                      Кефите ме яко и тримата!
                      Браво!

                      Коментар


                      • От: Калифорния 2010 и 2012 в много снимки

                        Хихи. Венци, извозиха те най-накрая.

                        Благодаря за споделеното. Чак ми се тръгна натам.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Калифорния 2010 и 2012 в много снимки

                          Прекрасни снимки! Благодаря за споделянето!
                          0осем9осем7шест0осем7едно
                          Миро

                          Коментар


                          • От: Калифорния 2010 и 2012 в много снимки

                            Бири имаше ,но напипахме някакво студено време и Ямайския ром свьрши работа

                            А наздраве от нас,аз пия едно и си лягам,че сльнцето изгря преди малко кьрваво червено и днес може да е интересно
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Калифорния 2010 и 2012 в много снимки

                              Ехааа, страхотни снимки и прекрасно приключение са ти спретнали
                              Per aspera ad astra.

                              Коментар


                              • От: Калифорния 2010 и 2012 в много снимки

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение

                                А наздраве от нас,аз пия едно и си лягам,че сльнцето изгря преди малко кьрваво червено и днес може да е интересно
                                Като гледам Спот-а, днес ще си спите по креватите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X