Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Датчик или термостат или???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Датчик или термостат или???

    Здравейте колеги.От около 2 седмици имам следният проблем- при по-сериозно натоварване на двигателя извън града(юркане по наклон нагоре) или градско в задръстване при спяно парно( настроено на студено) , температурата на таблото започва да се покачва почти до червената зона( 1-2мм до червеното), а като спра и отворя капака, колата не е загряла( измервам с инфрачервен термометър и показва 90-92градуса).След това откачам жицата на датчика и пак я закачам и показва нормална температура.Интересното е , че при високи показания( близо до червената зона) като пусна парното на максимум, температурата пада за около 5 сек до нормалната зона.А някои път и без да пускам парното си пада сама много бързо.Проверих датчика съгласно сервиз мануала, а именно при 70 градуса дава 104 ома-точно както е писано, което ме навежда на мисълта, че проблема не е в него, вепреки, че той е главният заподозрян.Почистих и клемите с химия за почистване на ел. контакти.А може би проблема е в недостатъчно отваряне на термостата, но свалянето му е малко по-сложна задача и преди да се заема бих искал да ми дадете някои насоки и идеи относно проблема.Мерси предварително.

  • #2
    До: Датчик или термостат или???

    Или вискосъединител на вентилатора? Много е вероятно.

    Коментар


    • #3
      До: Датчик или термостат или???

      Поръчах един датчик и утре ще го сменя и ще пиша.

      Коментар


      • #4
        До: Датчик или термостат или???

        Такива аномалий някой път ги прави и термостата.По-късно отваря и като смеси двата кръга виждаш стрелката как пада рязко.Този температурен шок не е препоръчителен.
        JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

        Коментар


        • #5
          До: Датчик или термостат или???

          Ако не се оправи с датчика ше сменя и термостата.

          Коментар


          • #6
            До: Датчик или термостат или???

            А интересното е, че не само бързо пада а и бързо вдига температурата.

            Коментар


            • #7
              До: Датчик или термостат или???

              И другото интересно е , че на главата има на няколко сантиметра от датчика за температурата на таблото има друг датчик, който мисля е също за температура( но с две жици ) и който според мен дава инфо на еку-то за температурата на двигателя и спрямо тази информация еку-то пуска вентилатора на климатика за да помогне за охлаждането на радиатора, но този вентилатор не се включи когато вътре на таблото показанията бяха много близко да червената зона и това ме навежда на мисълта, че проблема е в датчика.Ама утре ще разбера със сигурност.А иначе смятам да ги изключвам едно по едно като ги степенувам по цената- датчик, термостат + промивка и нов антифриз, вискомуфа,....и да видим на кой етап ще се спра

              Коментар


              • #8
                До: Датчик или термостат или???

                Смених датчика но положението остава същото.

                Коментар


                • #9
                  До: Датчик или термостат или???

                  Първоначално публикуван от i_mishkov Преглед на мнение
                  Смених датчика но положението остава същото.
                  Като смениш термостата ще забравиш за случая. Имах същия проблем. Види ли малко зор почва да вдига рязко температура. Като го оставя да работи на място я сваля също рязко. Смених термостата и антифриза и проблема бе решен. Ако караш с някакъв евтин антифриз го смени и него. На мен ми направи впечатление, че качва и сваля много рязко температурата и смених антифриза за всеки случай, но проблема като цяло идва от термостата.
                  GSM: 0898 554713
                  Уебсайт: BULEXTREME.com

                  Коментар


                  • #10
                    До: Датчик или термостат или???

                    Ок сега отивам да сменя термостата, антифриза и промивка.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Датчик или термостат или???

                      Направих промивка, свалих старият термостат и го тествах и се оказа, че започва да отваря над 90 градуса, а трябва да започва на 82, иначе като отвори отваря около 8мм, което е в нормите.Сега чакам новият термостат и като го сложа и напълня с нов антифриз ще пиша дали съм решил проблема.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Датчик или термостат или???

                        Първоначално публикуван от i_mishkov Преглед на мнение
                        Направих промивка, свалих старият термостат и го тествах и се оказа, че започва да отваря над 90 градуса, а трябва да започва на 82, иначе като отвори отваря около 8мм, което е в нормите.Сега чакам новият термостат и като го сложа и напълня с нов антифриз ще пиша дали съм решил проблема.
                        Бях ти го казал,няколко поста по-нагоре.
                        JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                        Коментар


                        • #13
                          До: Датчик или термостат или???

                          Смених термостата и като че ли е по-добре, но още не съм сигурен, защото изкарах колата и я тествах извън града9 яко каране 130-140 за около 20 мин и нямаше никакво загряване, но след това я оставих и след около 20 мин. тръгнах отново след което стрелката подскочи над нормалната температура за около 10 секунди и пак нормално.Може би има и някаква недобра ел. връзка до таблото.Като ми остане малко време мисля да сваля таблото и да проверя жиците за хлабава връзка, защото това бързо подскачане и падане на стрелката ме навежда на тази мисъл- лош контакт и от там различно съпротивление и различни показатели на таблото.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X