Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Брегова ивица като трак

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Брегова ивица като трак

    Има ли лесен начин да се направи черноморската брегова ивица като трак?
    Също и лините с дълбочините, като тракове с име съответната дълбочина?

    Предполагам че трябва да се използва някаква карта от която да се вземе тази информация, но няамам представа как да стане.

    Дали има направено подобно нещо?
    И с каква програма може да се направи няй лесно?

    Това ми трябва за сонар Humminbird който поддържа само карти Navionics, които са доста скъпи.
    След доста търсене останах с впечетление че няма софтуейр с който да си направя карта и опрях до вариянта с траковете.
    2000 Jeep Grand Cherokee WJ 3.1

  • #2
    До: Брегова ивица като трак

    Kакви формати чете това чудо и имаш ли някакви данни за бреговата ивица. Не съм правил подобни трансформации, но в зависимост от форматите мисля че е възможно.

    Коментар


    • #3
      До: Брегова ивица като трак

      Има ли лесен начин да се направи черноморската брегова ивица като трак?
      MapEdit -> примерно BGTopoMap -> *.mp (само черноморската ивица) -> и след това *.mp с Global Mapper в някакъв междинен формат и т.н.

      П.П.:Предполагам някой колега ще се сети и други източници на информация.

      Също и лините с дълбочините, като тракове с име съответната дълбочина?
      Логиката трябва да е същата.

      П.П.:Нека някой модератор премести темата в раздел Сонари/Морски GPS/Картографи

      Поздрави,
      Последно редактирано от asterix85; 01-03-10, 16:22.

      Коментар


      • #4
        До: Брегова ивица като трак

        По този начин който си описал трябва ли да цъкам всяка точка или става автоматично създаването на трака?
        Да знам дали да го провам този вариянт, че ако е с цъкане не ме устройва.
        2000 Jeep Grand Cherokee WJ 3.1

        Коментар


        • #5
          До: Брегова ивица като трак

          Първоначално публикуван от savov.z Преглед на мнение
          Kакви формати чете това чудо и имаш ли някакви данни за бреговата ивица. Не съм правил подобни трансформации, но в зависимост от форматите мисля че е възможно.
          Устройството идва с основна карта на цял свят. Има я бреговата ивица но е доста ръбата и неточна.

          Чете само чартове Navionics(Gold и Hotmap)
          Тези чартове са кодирани на спицялни SD карти
          С copy/paste на друга SD карта не се получава
          Файловете са с разширение .nv2

          За съжеление липсва софтуеър за обработка, то даже и за да се разглеждат на PC трябва платен софтуеър и четец за SD картата
          2000 Jeep Grand Cherokee WJ 3.1

          Коментар


          • #6
            До: Брегова ивица като трак

            Първоначално публикуван от 777 Преглед на мнение
            По този начин който си описал трябва ли да цъкам всяка точка или става автоматично създаването на трака?
            Да знам дали да го провам този вариянт, че ако е с цъкане не ме устройва.
            Ако вкараш наведнъж данните в Global Mapper можеш после лесно да ги изкараш в gpx формат който предполагам се поддържа от твоята машинка все пак това е общоприет формат.

            Коментар


            • #7
              До: Брегова ивица като трак

              С посочените програми и данни всичко е въртене (от формат) във формат и селекции, цъкане няма. Може да ползваш и комбинация от безплатен софтуер MapEdit (нерегистрирана версия), txt(mp)2shp и QGIS.
              Първо тествай дали се зарежда gpx файл в сонара.
              Например изтегли този: http://www.openstreetmap.org/user/as.../traces/607723
              Ако се зарежда и ти е трудно да се справиш пиши, ще опитам да помогна.

              Коментар


              • #8
                До: Брегова ивица като трак

                Първоначално публикуван от savov.z Преглед на мнение
                С посочените програми и данни всичко е въртене (от формат) във формат и селекции, цъкане няма. Може да ползваш и комбинация от безплатен софтуер MapEdit (нерегистрирана версия), txt(mp)2shp и QGIS.
                Първо тествай дали се зарежда gpx файл в сонара.
                Например изтегли този: http://www.openstreetmap.org/user/as.../traces/607723
                Ако се зарежда и ти е трудно да се справиш пиши, ще опитам да помогна.
                Благодаря много, сега ще провам.
                С форматите и прехвърлянето на устройството нямам проблеми.
                Въпроса ми беше да генерирам трака без да трябва аз да цъкам всяка една точка от него.
                2000 Jeep Grand Cherokee WJ 3.1

                Коментар


                • #9
                  До: Брегова ивица като трак

                  Ето една програмка, с която може да преобразуваш mp полилиния в GPX трак.
                  Последно редактирано от Pacific; 02-03-10, 19:35.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Брегова ивица като трак

                    успя ли с отварянето?
                    без да цъкаш става така:
                    MapEdit -> отваряш BGTopoMap -> трансформираш в *.mp (само черноморската ивица) -> и след това в трансформираш *.gpx с mp2gpxTracks

                    Коментар


                    • #11
                      До: Брегова ивица като трак

                      виж тези вършат ли ти някаква работа

                      http://bgkarta.net/temp/coastline.gpx

                      http://bgkarta.net/temp/batimetria.gpx

                      Коментар


                      • #12
                        До: Брегова ивица като трак

                        Един .gpx файл направен от Krasi\k през 2005 г.. Явно за тази година е бил доста актуален. Отваря се в MapSource and GMapper.
                        За съжеление не мога да го прекача във форума, не знам порад какви причини. Но ето линка от където може да се изтегли:

                        https://htftp.offroad-bulgaria.com/krasi_k/
                        с име All_CHerno_more7.gpx

                        Коментар


                        • #13
                          До: Брегова ивица като трак

                          Здравейте,
                          Така изглежда част от Българското Черноморие `чрез MapSource. За съжаление не мога да отваоря .img файловете в MapEdit. По-точно отварят се, но само бяло поле.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            До: Брегова ивица като трак

                            Първоначално публикуван от tabak Преглед на мнение
                            Здравейте,
                            Така изглежда част от Българското Черноморие `чрез MapSource. За съжаление не мога да отваоря .img файловете в MapEdit. По-точно отварят се, но само бяло поле.
                            не съм срещал подобен проблем, но ориентиращи въпроси са това на всички нива ли е с бялото? Позволява ли запазване като мп? Ако ги пратиш на някой ГПС от там ги вземеш и отвориш пак ли е бяло?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Брегова ивица като трак

                              Кофти е, когато производители ограничават така клиентите си.
                              ...
                              Здравейте,
                              Така изглежда част от Българското Черноморие `чрез MapSource. За съжаление не мога да отваоря .img файловете в MapEdit. По-точно отварят се, но само бяло поле.
                              Крадливият MapEdit не поддържа всички елементи от морските карти на Garmin, а само определени. Предполагам защото Навител още не са тръгнали да правят морски карти и засега не им трябва да крадат информация и от тези карти на Garmin.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X