Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем зимата с ОФБ дълга база!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

    Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
    Проблемът на задна лява е оправен ( някакви настройки на ръчната спирачка и т.н. ), ННННООООООО на предния мост съм имал някакво малко проблемче с някакво каренце, което в цифри е около 150 лв и задължително трябва да се смени, защото по мнение на Лозан може да се счупи скоростната кутия при каране с включено 4х4 ...
    Къде на бъзик къде на майтап, ама от едно тест софт офроад разходка докъде се стигнааа...
    Ми то заради това като се гледа джип се ръчка яко офроуд.
    Добре, че няма други проблеми, че какви работи му се въртяха на Лозан в главата не е истина.
    no signature no problems

    Коментар


    • #77
      До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

      До Фанатик,
      Я дай малко повече информация за мислите в главата на Лозан относно бейби воза...
      Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

      Коментар


      • #78
        До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

        Най-сетне колицата си е отново при мен ...
        Определено с две задвижващи задни колела е по-добре отколкото с едно За съжаление и Лозан изказа мнение, че гумите са вече трети сезон и не е лошо да се помисли за нови следващата зима. Другата седмица при добро стечение на обстоятелствата може да се тества на полигона при дядо Влади.
        Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

        Коментар


        • #79
          До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

          Аспида, кажи какъв беше точно проблема,да знаеме и ние.Другия Трупър ми е с дискови от зад,и ако се случи и на мен,да съм подготвен.
          JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

          Коментар


          • #80
            До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

            Проблемът се оказа според Лозан в това, че в БГ не ползваме редовно ръчната спирачка... Каза, че ми е направил настройка на накладките за ръчната, които както вече казаха по-знаещите са барабанни и вече няма да има проблеми. Оказва се, че при движение напред при малко съпротивление ( на сняг и лед ) съвсем лекичко е закачала и е пречила на гумата да се върти нормално. Това е била и причината за "лошото" представяне на Фронтерката и на Витоша и при Дядо Влади. А ако си спомняте, където Ви писах, че като е натоварена отзад върви като "танкче", причината е била, че се е увеличава натиска, респективно съпротивлението и започва да си работи както трябва...
            Фанатик е бил при Лозан докато са оправяли карето и ако са се заговорили той може да го обясни по-добре от техническа гледна точка, защото както забеляза аз съм доста "прохождащ" в тази област...
            Добрата новина е, че по мнение на Лозан и брат му колицата е доста добре гледана и не би трябвало да ми създава проблеми, но и той е на мнение, че зимните гумета са дали каквото са имали да дават и за следващата зима да си взема едни нови и би трябвало да съм като снегорин... Също така каза, че била с "полегнала" предница, която се регулирала и сега като се позтопли времето и дойде момента за смяната на маслото щял да я вдигне малко отпред, за да няма толкова уморен вид
            Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

            Коментар


            • #81
              До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

              Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
              Фанатик е бил при Лозан докато са оправяли карето и ако са се заговорили той може да го обясни по-добре от техническа гледна точка, защото както забеляза аз съм доста "прохождащ" в тази област..
              не съм бил... говорихме си по телефона...
              no signature no problems

              Коментар


              • #82
                До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                тропера е със ръчна ,вътре във спирачния апарат,тя реално деиства на основните наклатки-като на голф, много прецизенинежен механизъм. А при ОФ е на отделни челюсти
                МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                Коментар


                • #83
                  До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                  За да няма ядове, ръчната трябва да се използва редовно. В противен случай клеясва и е много вероятно да започне да задържа. Въжетата за ръчната при Трупъра са открити и вероятността за проблем от тях е нищожна.
                  С Паджерото обаче нещата не са така и се наложи да ги сменям.
                  Също така, трябва при сглобяване да се обърне внимание на изправността на механизма за саморегулиране. При Трипера (с барабани) е общ и за крачната спирачка.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #84
                    До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                    Въпросче към Калин:
                    Тази сутрин екипи на Енергото не са успели да се качат по наклона с острия завой при нашите ( както ти го чертах онази вечер в снега ) с Лада Нива , все още ли смяташ, че моите гуми са добри и ще успея да издрапам . Снегът е около 40 см по думите на баща ми. Приемам всякакви съвети, но пак съм на мнение, че грайферчетата ми са ситнички... Това с отнемането на газта в завоя ОК, но какво предлагаш: 4х4 и да го драпам на 2 ( втора ) бързи на 3 500 оборота или 3 ( трета ) бавна на 4 000 оборота ??
                    Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

                    Коментар


                    • #85
                      До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                      Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
                      Въпросче към Калин:
                      Тази сутрин екипи на Енергото не са успели да се качат по наклона с острия завой при нашите ( както ти го чертах онази вечер в снега ) с Лада Нива , все още ли смяташ, че моите гуми са добри и ще успея да издрапам . Снегът е около 40 см по думите на баща ми. Приемам всякакви съвети, но пак съм на мнение, че грайферчетата ми са ситнички... Това с отнемането на газта в завоя ОК, но какво предлагаш: 4х4 и да го драпам на 2 ( втора ) бързи на 3 500 оборота или 3 ( трета ) бавна на 4 000 оборота ??
                      Къде е това?
                      Нивата да не мислиш, че е по-проходима от фронтерата?
                      Но ако наистина има 40см сняг и наклон няма да можеш да минеш. Снега сега от топлото време се стегнал и е много труден ...
                      Грандоман WJ 3.1 QD

                      Коментар


                      • #86
                        До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                        Здравейте,
                        Селцето е Насалевци, Трънска област ( има го в Уикипедия ).
                        Пътя е само асфалт, но имам един доста стръмен участък с много остър завой и след това следва около 200 м изкачване по не чак толкова стръмен наклон...
                        Целият проблем в случая е, че тези 200 м са огряти от слънцето и всичко се свлича на най-стръмния участък ( около 25 м дълъг ) веднага след острия завой, който се намира в едно много усойно място. Въпросът ми е: От логическа гледна точка според мен е по-добре да "атакувам" препятствието с 4х4, 3 бавна с много газ около 4 000 оборота да се засиля, в завоя пускам газта и след като фаровете огреят правата яко газ... А на трета бавна, за да мога ако почне да се тормози да върна 2-ра.
                        Това ми се върти в главата, но е друго да се чуе мнението на хора с доста опит като Вас...
                        Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

                        Коментар


                        • #87
                          До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                          В сняг не се кара на обороти. Имай за цел да не превъртат колелата. Тогава снега се уплътнява, грайфера се замазва и все едно си на лед. Ти имаш достатъчно мощност стой си на бързи, но гали газта за да не ти превъртат гумите, ако все пак имаш много съпротивление дай повечко газ но не до дупка. Това си е принцип и при леките коли.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #88
                            До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                            Ако тръгне да буксува по-добре се върни на зад и отначало, защото иначе ще се окопаеш в снега и ще трябва да играе лопатата ... Може да се наложи няколко пъти да го щурмуваш докато си направиш партина, не трябва да ти е самоцел да се качиш от първия път ...
                            Грандоман WJ 3.1 QD

                            Коментар


                            • #89
                              До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                              Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
                              Въпросче към Калин:
                              Тази сутрин екипи на Енергото не са успели да се качат по наклона с острия завой при нашите ( както ти го чертах онази вечер в снега ) с Лада Нива , все още ли смяташ, че моите гуми са добри и ще успея да издрапам . Снегът е около 40 см по думите на баща ми. Приемам всякакви съвети, но пак съм на мнение, че грайферчетата ми са ситнички... Това с отнемането на газта в завоя ОК, но какво предлагаш: 4х4 и да го драпам на 2 ( втора ) бързи на 3 500 оборота или 3 ( трета ) бавна на 4 000 оборота ??
                              Всяка ситуация е различна,всеки сняг е различен,гледай максимално да използваш инерцията на джипа.Карай без много газ,че с тия 205 кончета ще си като състезател.Най важното е да го усещаш,тоез да се слееш с него,ръцете-волана,задника-седалката,всяка тръпчинка да я чустваш, все едно сте едно цяло и той сам ще ти каже как да го караш. Успех,и повече тренировки.
                              JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                              Коментар


                              • #90
                                До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                                В сняг не се кара на обороти. Имай за цел да не превъртат колелата. Тогава снега се уплътнява, грайфера се замазва и все едно си на лед. Ти имаш достатъчно мощност стой си на бързи, но гали газта за да не ти превъртат гумите, ако все пак имаш много съпротивление дай повечко газ но не до дупка. Това си е принцип и при леките коли.
                                Днес към обяд качих баничарката до последните улици във вилната зона на Г. Баня. Познай как.... Втора и яко газ без пускане. Изтървеш ли я да спре, забрави за потегляне нагоре. Клиентката ме гледаше така, като и цъфнах на вратата, щото чакала да и звънна, че не мога да се кача до горе...
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X