Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем зимата с ОФБ дълга база!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

    Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
    Определено смятам, че открих отговора на проблема: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=48556&page=4
    Вижте клипчето на Batije с черокито. Ситно грайферче, хубави зимни гуми, равно и едвам мърда. Според мен ако в този случай беше с BF Goodrich A/T щеше да се представи далеч по-добре от снедорините по-пътищата.
    Моля Ви, за мнение дали не греша?
    на полигона случая е друг.... всички, които закъсваха, поне аз когато бях там, беше от недостатъчен клиренс..... просто лягаха по корем и гумите им увисваха.....

    както се вижда от оная тема, аз съм с BF АТ, но и 2" лифт, така че не може да се твърди че всичко е от гумите...... бил съм на разходки, където джипките със чисто зимни гуми са минавали без проблем там, където аз се пързалям (главно на утъпкан сняг, с елементи на заледяване) - но пък да не говорим какво става с тези, със калните гуми в такива условия

    за твоя случай на използване на джипката, си мисля че най-добре е да караш с зимни гуми през зимата и с летни през лятото..... единствено, ако искаш да минеш с един комплект целогодишно - взимай BF AT, но и те не са панацея.....
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #32
      До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

      Аз съм така: летни и зимни!
      Но се запитвам дали да не сменя зимните с малко по-агресивни, но ме притеснява, че доста километраж зимно време карам на асвалт ( почистен ) и не знам как ще се отрази на окачването
      Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

      Коментар


      • #33
        До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

        Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
        Аз съм така: летни и зимни!
        Но се запитвам дали да не сменя зимните с малко по-агресивни, но ме притеснява, че доста километраж зимно време карам на асвалт ( почистен ) и не знам как ще се отрази на окачването
        окачването няма да мръдне дори ако сложиш силно агресивни кални гуми 32". Пак ти казвам излез от стереотипа че караш лека кола. Това е в класа на камионите. Навеждал ли си се да видиш колко е голям шарнира??? Наведи се и ще се убедиш. Аз съм изминал 144 000 км, с моята фронтера и съм сменил 4 шарнира и 2 накрайника само. Смених и други работи но не заради това че са за смяна.
        no signature no problems

        Коментар


        • #34
          До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

          ОК! Съгласен съм, но се притеснявам как ще се чувствам на асвалт с 120 км/ч с по-агресивен грайфер. Моля Ви да ме разбирате правилно: Не искам гуми с тракторен грайфер или кобри, а просто зимна гума, но с по-агресивен грайфер ( от дълбочината на BF Goodrich A/T ), но да си е чисто зимна. Да може като тръфнеш по магистралката да вдигнеш 130-140 км/ч без да ти гръмне главата или да ти се разбият китките от вибрации. Със сегашните гуми съм много доволен, ако изключим тази ситуация. Моля за препоръка на хубава зимна гума с по-агресивен грайфер. Фанатик беше препоръчал едни, но били много мени и лесно се "избомбват" в дупките
          Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

          Коментар


          • #35
            До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

            Лично мнение-търсиш под вола теле...
            130/140-добре,ама ти за да си проходим в гората ли я взе или да бягаш пернишки гоУфове?
            Ти си знаеш,но с тая нагласа подходящи гуми зор ще случиш,и не са проблема гумите...

            Коментар


            • #36
              До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

              Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
              .....2. Situation - какво правим, ако предно и задно дясно колело пропаднат, а след 1,5-2 м почва дере ? - Според мен ако си с гуми с по-агресивен грайфер с 4х4, бавни, и пълен ляв напред би трябвало да се излезе от ситуацията. Моля за мнения...
              Напълно погрешен подход. При пълен завой с блокирана раздатка хлъзгането е неизбежно. След като вече си съборил и двете десни колела в канала е по-добре да се спуснеш малко напред, успоредно по канала и тогава с лека маневра наляво да излезеш, като използваш инерцията на колата. От място с много газ и пълен завой само ще се сринеш в дерето, ако е заледена настилката. Агресивни(кални) гуми в тоя случай ще те "улеснят" още повече....
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #37
                До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                Съветвам те просто като караш на сняг да включваш предния мост. Джипката само със заден мост е като шейна в сравнение с лек автомобил и при 4Х4 отива в другата крайност, в пъти по стабилна от лека кола с едно предаване. Имаш джип ползвай го като такъв. Иначе си вземи ван. Не ти се карам, а те съветвам от личен опит.
                И да знаеш понеже аз съм с по-агресивен грайфер на гуми А/Т, това са непобедимите гуми на неотъпкан сняг. Обаче при 80 км/ч. и нагоре трудно се чуваме в колата, а това не са кални гуми. Затова най-добре е да си караш с наличините гуми, които имаш за целите за които ползваш твоята 4Х4. Няма да спечелиш толкова много от агресивния грайфер, ако не се ровиш много наистина в кал и сняг. По-голяма проходимост повече шум и вибрации. Това се знае за гумите. С гуми като твоите с Нивата (дето е много "проходима") не можех да отлепя в една мазна кал, а с по-тежката фронтера с А/T гумите с доста по-агресивен грайфер дори не пробуксувах на същото място в същата кал. И то кал 15-20 см. За тази гума на снимката говоря. Държи екстра на асфалт и на кал, и на сняг обаче над 80 км/ч. е много шумно. И понеже и аз возя деца на новата си фронтера няма да взема такива.
                А за това дали да я натовариш отзад с тежести, ами натовари я и пробвай дали ще ти е по-добре. Така ще разбереш най-добре за себе си как е по-добре.
                Последно редактирано от sony bono; 03-03-10, 20:00.

                Коментар


                • #38
                  До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                  Снимката ще я кача после, че имам проблем.
                  Ето тук е http://www.tyresite.com/uploads/images_products/520.jpg
                  Последно редактирано от sony bono; 03-03-10, 19:50.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                    До Макса:
                    Спомняш ли си, когато си търсех джипка и исках на магистрала 150-160 км/ч, да е голяма, проходима, с мощен двигател, евтина за поддръжка, сравнително икономична и т.н. Тогава ти ми отговори по същия начин. За цяло лято смятам да намеря точно този тип гуми, за които говоря и ще споделя с Вас след проба и надявам се успех
                    Като гледам постовете на по-опитните явно проблемът в ситуацията е в задкурмилното устройство
                    Относно отговора на Куздов за двете гуми извън пътя, мисля, че греши, защото: ако се позасилиш и се опиташ да използваш инерцията на колата и навиеш ляв със зададения наклон надясно няма ли задницата ти да избяга на дясно, заради съпротивлението на предна дясна гума и да "помогне" страничния наклон
                    Може и аз да греша, все пак съм един от новобранците тук
                    Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

                    Коментар


                    • #40
                      До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                      Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
                      До Макса:
                      Спомняш ли си, когато си търсех джипка и исках на магистрала 150-160 км/ч, да е голяма, проходима, с мощен двигател, евтина за поддръжка, сравнително икономична и т.н. Тогава ти ми отговори по същия начин. За цяло лято смятам да намеря точно този тип гуми, за които говоря и ще споделя с Вас след проба и надявам се успех
                      Като гледам постовете на по-опитните явно проблемът в ситуацията е в задкурмилното устройство
                      Относно отговора на Куздов за двете гуми извън пътя, мисля, че греши, защото: ако се позасилиш и се опиташ да използваш инерцията на колата и навиеш ляв със зададения наклон надясно няма ли задницата ти да избяга на дясно, заради съпротивлението на предна дясна гума и да "помогне" страничния наклон
                      Може и аз да греша, все пак съм един от новобранците тук
                      Пропускаш момента,че предна дясна не е "на талига",а също задвижваща в режим 4X4.
                      Оттам нататък е дебнене за най-удачен момент да се качиш на пътя.
                      Може и да има врътка за момент,но ако сте си свикнали с машината, ще се разберете.Тя разбира какво се иска от нея,само да сте си унифицирали комуникациите и да сте я докарали до диалог с една дума...
                      А Фронтерата е сговорлива,има и по-чепати нейни посестрими в сегмента...
                      п.п.-не ми беше до снимки,да видиш какви мизерии може LSD-то на наклонен черен път/доста/,прогизнал от 24 часа порой/в комплект с есенна шума/,никакъв ръб,на който да се подпрат левите гуми,че да не цопна в язовира на 5 метра от мен...
                      Втора бавна,четирите работят и така два пъти трасето,да прибера хората и циганията край бивака.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                        =asspida;1068451]До Макса:
                        Спомняш ли си, когато си търсех джипка и исках на магистрала 150-160 км/ч, да е голяма, проходима, с мощен двигател, евтина за поддръжка, сравнително икономична и т.н. Тогава ти ми отговори по същия начин. За цяло лято смятам да намеря точно този тип гуми, за които говоря и ще споделя с Вас след проба и надявам се успех
                        Като купуваш А/Т гуми, обърни внимание на скоростния им индекс и ако е над 150 км/ч. няма да имаш проблеми да караш с 140-150 км/ч. Няма значение колко са шумни щом са изчислени за такава скорост няма да имаш проблем. Даже над 120 утихват. И с биенето няма да имаш проблем, ако не са регенерат.
                        Последно редактирано от fanatic; 04-03-10, 10:02.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                          Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
                          .....Относно отговора на Куздов за двете гуми извън пътя, мисля, че греши, защото: ако се позасилиш и се опиташ да използваш инерцията на колата и навиеш ляв със зададения наклон надясно няма ли задницата ти да избяга на дясно, заради съпротивлението на предна дясна гума и да "помогне" страничния наклон ..
                          Ти хем искаш акъл, хем не вярваш. Ми пробвай и ще разбереш. То, ако си се нахендрил в половин метър яма или коловоз, ще те извади само джек. Няма панацея, в описаната ситуация аз така бих постъпил. Ти си сгрешил още първия път, като не си влязъл още малко напред и да я лашнеш назад за да прескочи, а си се опитал с газ напред да излезеш и си съборил и задницата в канала. А и си карал само на задно....
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #43
                            До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            Ти хем искаш акъл, хем не вярваш. Ми пробвай и ще разбереш. То, ако си се нахендрил в половин метър яма или коловоз, ще те извади само джек. Няма панацея, в описаната ситуация аз така бих постъпил. Ти си сгрешил още първия път, като не си влязъл още малко напред и да я лашнеш назад за да прескочи, а си се опитал с газ напред да излезеш и си съборил и задницата в канала. А и си карал само на задно....
                            Хайде и аз да споделя. Във подобни ситуации изпадам често зимно време, защото пътят към селото където живея е доста тесен и редовно ми се налага да отстъпвам път на малките колици.
                            И така десните ми гуми стъпват на банкета който е наклонен и натрупан със сняг , а левите остават на отъпкания позаледен път. От този момент тръгването и връщането на пътя стават единствено със разлашкване назад и плавно преминаване във ляво във движение , а не от място което е почти невъзможно. Първият път във такава ситуация навих волана на ляво , дадох газ и Фруктерата просто се завъртя на пергел и задницата и се свлече на дясно във банкета. После последва разриване отпред и отзад , изтегляне назад в ниското и след подобаваща засилка в права посока се върнах на пътя.
                            Та изводите които си направих от тези изпълнения вече ми помагат да се връщам на пътя без проблем. Другото което си мисля ,че бъркаш е това че си включил на бавните и въртящият ти момент е дошъл малко в повече. При твоят двигател във сняг си мисля ,че спокойно можеш да караш на бързи за да не ти превъртат толкова лесно гумите и ЛСДто да прави поднасящи маневри. Забелязах и тази зима , че Фронтерата ми по лесно тръгва когато затъне на бързите, а на бавните се окопава лесно. Но със моя мотор от 115 кс. е много трудно да се уцели подходящата предавка. На бавни карам само когато бия пъртина през преспите за да отида на работа!
                            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                            Коментар


                            • #44
                              До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                              До Куздов:
                              Опредлено търся акъл от по-опитните ( аз съм новак в областа на джипките ), но просто се опитах да поразмишлявам...
                              Предпочитам да науча нещо от форума, а не след няколко часа на студа и след сума и маса изхабени нерви. Просто споделям с Вас усещането си ( или заблудата ), че когато джипката е натоварена по-добре отзад на неутъпкан сняг е просто като верижна машина... Забелязах, че когато отзад са децата и шейничките просто е отчайващ случай...
                              Приемам и констатацията, че все още не се познаваме добре, но според мен е нереално да пропадне предна дясна гума и да дам назад и да се заглобя още повече...
                              Снегът общо взето свърши, но започвам да тренирам на кал на вилата, търся хубави зимни гуми и следващата зима ще тренирам още повече...
                              Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

                              Коментар


                              • #45
                                До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                                Хайде и аз да споделя и ще направя малко сравнение м/у късата Фронтера Б, дългата и Навара Д22(по причината, че тая зима и 3-те ги търкалях нагоре надоле из снеговете).Късата фронтера и Наварата са с гуми БФ Гудрич А/Т,Дългата е с Гудиър Ултрагрип - пробал съм и 3-те коли на всякакви терени и стигнах до следният извод - Фронтич на лед и отъпкан сняг само на задно е много, много по добре:Класацията тук е:
                                1.Дългата фронта се държи добре и поднася по трудно от късата
                                2.Късата
                                3.Наварата - много е лека отзаде и треат бая железни нерви и рефлекси на задно зимата да не се утепаш.
                                В неотъпкан дълбок сняг:
                                1.Наварата - просто няма как да я сравняваме с Опелите(много много по добро 4х4, повече клиренс и всичко по по)
                                2.Късата - в голяма степен го отдавам и на гумите
                                3.Дългата - но все пак и с шосейките гуми проби път до един от язовирите в Банско в неотъпкан сняг 30-50см...(Рейнджа дет бяхме заедно може и заради гуми се предаде на един участък и от почнах аз)
                                На кал:
                                Същата класация...
                                На Асвалт определено най добра тук е дългата - комфортна возия, предвидимо управление и прочие, после е късата(друса повечко), но дава малко по "спортно поведение на пътя", Наварата тука е последна - много друса тоя камион, но заради твърдото окачване е учудващо добър в завоите и не страда толкова от недозавиване като Фронтерите.
                                Ми т'ва е моя опит...
                                Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X