Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за TOYOTA HDJ80 4.2 24V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси за TOYOTA HDJ80 4.2 24V

    Здравейте всички ,нов съм и моля да ме извините ако някъде нещо сгреша с публикуването на темата.
    От година имам TOYOTA VX HDJ80 4.2TD 24V 92г. и искам да помоля за инфо относно подръжка и експлоатация,с две думи това кето е добре да се знае за този джип,къде каво да се гледа да се смазва,гресира и т.н/общата поддражка ,масла ремъци е ясна/.
    спецификата на блокажите и всичко което може да ми бъде полезно.
    Ще съм ви много благодарен.

  • #2
    До: Въпроси за TOYOTA HDJ80 4.2 24V

    НЯМА такава Тойота с 24 вентила '92 год.

    Коментар


    • #3
      Re: Въпроси за TOYOTA HDJ80 4.2 24V

      Ако наистина е 92 година, значи е 12клапановия модел. Болежка са им лагерите на коляновия вал, пусни в Гугъл търсене за "80 big end bearings" или "1hdt big end" .
      "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

      Коментар


      • #4
        До: Въпроси за TOYOTA HDJ80 4.2 24V

        ....1992 година... с този мотор ли е....



        ....Н Е В Ъ З М О Ж Н О.....

        Дайте моля, точна информация...
        /или годината , или вида на мотора са сгрешени.../
        На бой отиват само старците!

        Коментар


        • #5
          До: Въпроси за TOYOTA HDJ80 4.2 24V

          Утре ще кача снимки за да стане ясно,но мотора е 24V същия като на снимката, а по талон е 92,..възможно ли е да е сменян мотора.
          ще ви бъда благодарен ако помагате с инфо.

          Коментар


          • #6
            До: Въпроси за TOYOTA HDJ80 4.2 24V

            Първоначално публикуван от sbk Преглед на мнение
            Утре ще кача снимки за да стане ясно,но мотора е 24V същия като на снимката, а по талон е 92,..възможно ли е да е сменян мотора.
            ще ви бъда благодарен ако помагате с инфо.
            Ако е с този мотор значи е сменен. Този е от 1995-1997 /8/г.
            Качи една снимка и на декоративната решетка пред радиатора
            В А Р Н А О Ф Р О У Д 4-6 май 2018 - ТO THE LAST BREATH...
            TLC-80 1HD-FT

            Коментар


            • #7
              До: Въпроси за TOYOTA HDJ80 4.2 24V

              За да не отварям нова тема се включвам към тази, защото въпроса ми е за същата кола - 80-тка `98г.VX 24 клапана, блокаж на преден и заден диференциал. От една година имам големи ядове с оторизиран сервиз (за сега няма да ги казвам), в който направо ме разбиха. Няма да споменавам всички простотии които сътвориха, няма да има толкоз много място. Ще кажа последното: сваляха ми скоростна кутия, (сина ми ми разби задната скорост) и след смяната се получиха две неща (има и други, но нямат връзка с въпроса ми) първо скоростната кутия взе ужасно да дрънчи и то след като загрее за 10-20 минути, в топло време по-бързо. След натискане на съединител или след отвеждане на скоростния лост в крайно положение (без превключване) към някоя позиция дрънченето спира. Твърдят че това е от пълната синтетика масло което са ми сложили в скоростната кутия, а трябвало да е такова по спецификация. Аз знам едно, преди не дрънчеше... на какво може да се дължи това? от сервиза твърдят, че няма нищо друго нередно, лагери и др. всичко е ОК! Да ама дрънчи, освен това и на някои предавки ръмжи, стърже нещо вътре... голяма гадост! заведох я отново, пак на същите, казват това, няма проблем, от маслото е, но трябва да е такова! За сега не казвам името на сервиза, още малко ще ги изтрая. Освен това колата нещо се промени, стана една "затегната" при завиване, дигнахме задния мост, на скорост тръгва да слиза от подемника, така ли би трябвало да е? обаждам се на същите "майстори" - да не сте направили нещо за да блокирате перманентно средния диференциал? казват ми, ела гаранционно ти е, ще действаме... водя я, обаждат ми се и казват: в раздатката на тази кола има едно нещо, действа като виско-муфа, ама може и да не е, може и да е лагер, не е ясно, защото е капсуловано, едно парче желязо към 2 кг., та тази джаджа блокира 70:30 преден и заден мост и се слага твърде рядко на такива коли, тя е блокирала и затова си с постоянно зацепен среден диф. Ако се махне тази джаджа, диференциала няма да пострада, ще си е постоянно освободен, избирай - махаме я или поръчваме нова - към 3000лв.
              ВЪПРОСА МИ Е: има ли във форумите някой, който да е наясно с раздатките на тези коли? Да даде мнение и съвет... Аз много се съмнявам, че там са я повредили още при ремонта на скоростната кутия... нещо не са зацепили, не съм специалист, но още тогава колата не беше добре, за сега няма да описвам другите простотии, мисля че нямат връзка точно с този проблем. Ако има някой, който е наясно и се наема да я направи, ще му я закарам.
              благодаря!

              Коментар


              • #8
                До: Въпроси за TOYOTA HDJ80 4.2 24V

                Трябва да я закараш на някой който разбира на място,така е трудно да се определи,а тук има такива.

                Защо криеш сервиза,казвай го.
                ТЛК 80 4,2ТД-95г

                Коментар


                • #9
                  До: Въпроси за TOYOTA HDJ80 4.2 24V

                  Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение

                  Защо криеш сервиза,казвай го.
                  сигурно за да се нахендри още някой там...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпроси за TOYOTA HDJ80 4.2 24V

                    Първоначално публикуван от Mejc Преглед на мнение
                    За да не отварям нова тема се включвам към тази, защото въпроса ми е за същата кола - 80-тка `98г.VX 24 клапана, блокаж на преден и заден диференциал. От една година имам големи ядове с оторизиран сервиз (за сега няма да ги казвам), в който направо ме разбиха. Няма да споменавам всички простотии които сътвориха, няма да има толкоз много място. Ще кажа последното: сваляха ми скоростна кутия, (сина ми ми разби задната скорост) и след смяната се получиха две неща (има и други, но нямат връзка с въпроса ми) първо скоростната кутия взе ужасно да дрънчи и то след като загрее за 10-20 минути, в топло време по-бързо. След натискане на съединител или след отвеждане на скоростния лост в крайно положение (без превключване) към някоя позиция дрънченето спира. Твърдят че това е от пълната синтетика масло което са ми сложили в скоростната кутия, а трябвало да е такова по спецификация. Аз знам едно, преди не дрънчеше... на какво може да се дължи това? от сервиза твърдят, че няма нищо друго нередно, лагери и др. всичко е ОК! Да ама дрънчи, освен това и на някои предавки ръмжи, стърже нещо вътре... голяма гадост! заведох я отново, пак на същите, казват това, няма проблем, от маслото е, но трябва да е такова! За сега не казвам името на сервиза, още малко ще ги изтрая. Освен това колата нещо се промени, стана една "затегната" при завиване, дигнахме задния мост, на скорост тръгва да слиза от подемника, така ли би трябвало да е? обаждам се на същите "майстори" - да не сте направили нещо за да блокирате перманентно средния диференциал? казват ми, ела гаранционно ти е, ще действаме... водя я, обаждат ми се и казват: в раздатката на тази кола има едно нещо, действа като виско-муфа, ама може и да не е, може и да е лагер, не е ясно, защото е капсуловано, едно парче желязо към 2 кг., та тази джаджа блокира 70:30 преден и заден мост и се слага твърде рядко на такива коли, тя е блокирала и затова си с постоянно зацепен среден диф. Ако се махне тази джаджа, диференциала няма да пострада, ще си е постоянно освободен, избирай - махаме я или поръчваме нова - към 3000лв.
                    ВЪПРОСА МИ Е: има ли във форумите някой, който да е наясно с раздатките на тези коли? Да даде мнение и съвет... Аз много се съмнявам, че там са я повредили още при ремонта на скоростната кутия... нещо не са зацепили, не съм специалист, но още тогава колата не беше добре, за сега няма да описвам другите простотии, мисля че нямат връзка точно с този проблем. Ако има някой, който е наясно и се наема да я направи, ще му я закарам.
                    благодаря!
                    Аз имах проблем с задния диф на 80тката, баща ми я беше взел на лов и не я измил отдолу. Калта спекла, запушила отдушника на дифа и 1650лв по късно колата пак беше изрядна.

                    На мен ми препоръчаха Митко Фулдата и ми свърши работа, за София не съм чувал за друг майстор наясно с раздатки и дифове.

                    Поздрави

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпроси за TOYOTA HDJ80 4.2 24V

                      Първоначално публикуван от Mejc Преглед на мнение
                      За да не отварям......благодаря!
                      Спокойно може да се махне виско муфата и колата да си остане full time постоянно като повечето 80ки. препоръчвам да се изведе и бутон за блокиране не диференциала в раздатката за да може да се ползва и на бързи тъй като моделите с виско муфа нямат такова. По отношение на маслото, може виското да е блокирало точно от неправилно масло без добавка за LSD. С друго масло шумовете може и да намалеят в кутията.

                      ВЪПРОСА МИ Е: има ли във форумите някой, който да е наясно с раздатките на тези коли? Да даде мнение и съвет... Аз много се съмнявам, че там са я повредили още при ремонта на скоростната кутия... нещо не са зацепили, не съм специалист, но още тогава колата не беше добре, за сега няма да описвам другите простотии, мисля че нямат връзка точно с този проблем. Ако има някой, който е наясно и се наема да я направи, ще му я закарам.
                      благодаря!
                      Има, и колата ти в момента е там, другото място е при мен .
                      Гарантирам ти че колата ти ще стане, Джамбазов няма да остави нещата така

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпроси за TOYOTA HDJ80 4.2 24V

                        Ще оспамим темата на колегата.... за което се извинявам.
                        Аз имам отношение към този сервиз. Бях препоръчан от Румен, за което съжелявам. Автомобилът постъпи в сервиза с оплакване, че няма задна скорост. Подменихме там каквото трябва и поставихме масло каквото трябва, имено синтетика. След това клиента се оплака от тракане на кутията като загрее. Още веднъж разглобихме кутията за да се уверим, че всичко вътре е ок, и отново подменихме маслото за наша сметка. Тракането е от самите зъбчатки в кутията. Същото тракане съм наблюдавал и на моите две Тойоти когато след закупуването им подменя маслото с правилното. При второто разглобяване, аз лично показах на клиента и изимитирах тракането при отворена кутия.
                        Относно бликиролото виско. Незнам дали е виско, защото няма такава информация. Има информация, че блокира преден спрямо заден мост 30/70. Няма как да влезе масло в него както предполага Явор, прилагам снимка. Всичкото това вчера го обясних на клиента по телефона.
                        Вчера отворихме за трети път раздатката и отново твърдя, че няма нищо което да налага подмяна на части, освен това виско. Дори при голямо желание на сервиза да счупи тая джаджа, не виждам как ще стане това.
                        Не е и възможно да се монтира по погрешен начин.
                        Обадих се на клиента да вземе решение какво да правим по въпроса с виското и предложих да сглобим раздатката без него, ако не се сменя. Раздатката има и пълен блокаж. Ако правим нещо грешно нека се каже.
                        Това е второ отваряне за наша сметка, макар че не трябва да е за наша сметка, тъйкато проблемът няма нищо общо с ремонта отпреди година, а именно смяна на задна скорост. Аз се извинявам на клиента заради неудобството, на Румен заради лошите чуства. Ако някой знае решение да казва.
                        Прикачени файлове
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпроси за TOYOTA HDJ80 4.2 24V

                          Здравейте колеги,виждам че темата ми е била полезна,ето снимка на мотора,най-вероятно е сменян,по талон е 01.02.1992. и е със старата решетка отпред.От малък град съм и нямам много доверие на нашите майстори,затова си я поддържам сам елементарните неща разбира се,така че много ще се радвам да ми кажете как да си гледам правилно джипката.
                          На първо време имам проблем централния диф.от известно време не му светва лампата и той не сработва..релето цъка но дотам.Знам че е с електрическо моторче и датчици и най вероятно някой кабел се е извадил или прекъснал,но преди да погледна и да се чудя някой може вече да го е правил и да знае отговора.
                          И другото нещо е от къде да си купя тампони за двигателя.
                          Ще съм ви благодарен за съветите.
                          само да допълня че е ръчна кутия с копчета за центр.диф. и преден и задем мост.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпроси за TOYOTA HDJ80 4.2 24V

                            Първоначално публикуван от sbk Преглед на мнение
                            На първо време имам проблем централния диф.от известно време не му светва лампата и той не сработва.
                            Най-вероятно не ти работи моторчето на дифа. Извади го и виж дали работи- много често блокира. Внимавай как го разглобяваш за да го сглобиш правилно, че има значение.
                            В А Р Н А О Ф Р О У Д 4-6 май 2018 - ТO THE LAST BREATH...
                            TLC-80 1HD-FT

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпроси за TOYOTA HDJ80 4.2 24V

                              Какво правите бре хора с тия 80-ки.....легендарно здрави зверове са...то не са скорости..наскоро двигател гръмнал....какво става?
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X