Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спускане по кал, трева-моля за съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спускане по кал, трева-моля за съвет

    Моля за съвет от по старите джипари , или споделяне на личен опит, как спускате нанадолнище - окалян терен и трева мокра и хлъзгава??? става дума за нанадолнище от 50-60 метра , като долу от едната страна има дере
    открих че с джип 4х4 е лесно да се качиш навсякъде , но да слезеш е !
    досега съм спускал с 4х4 бавни , на 1ва и на места спирачка. всяка седмица ми се налага да го правя и всеки път съм качил адреналина като се озова долу
    всяко мнение е ценно, предварително благодаря

  • #2
    Първоначално публикуван от borko73 Преглед на мнение
    как спускате нанадолнище - окалян терен и трева мокра и хлъзгава??? става дума за нанадолнище от 50-60 метра , като долу от едната страна има дере
    открих че с джип 4х4 е лесно да се качиш навсякъде , но да слезеш е !
    досега съм спускал с 4х4 бавни , на 1ва и на места спирачка.
    Стръмно и кално надолнище си е гадно, ако ме питаш мене.
    4х4 бавни - добре, 1-ва - добре, ама спирачката ... Може да те завърти странично и тогава става зле.
    Спирачка по-добре да не пипаш, а да имаш готовност да дадеш газчица. Това - на база чуто от по-опитни колеги и от личен опит от един гаден кален и стръмен баир над Бухово.

    Ето ти и малко нагледен материал за спускане по стръмен склон
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      благодарско за филмчето

      ей V93 мерси за филмчето, значи всички пускат с газ , ясно. ама долу е все пак широко, пък при мен е подобно нанадолнище, не толкова стръмно, но долу има дере от едната страна , а от другата склон нагоре. Тоест , трябва да се остане в пътя, който е и бабунест на всичко отгоре. Когато е сух, ок , но общо взето 30% от годината е мокър и всеки път ме изпотява

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от borko73 Преглед на мнение
        при мен е подобно нанадолнище, не толкова стръмно, но долу има дере от едната страна , а от другата склон нагоре. Тоест , трябва да се остане в пътя, който е и бабунест на всичко отгоре. Когато е сух, ок , но общо взето 30% от годината е мокър и всеки път ме изпотява
        Трудно някой ще може да ти даде конкретен съвет за конкретното баирче без да го е видял.
        Но все пак - дали долу е широко или тясно, при спускането не трябва да оставяш колата да се завърти странично.

        При спускане на 1-а бавна от този баир (малко над мястото, където е УАЗ-ката) в един момент джипката тръгна като шейна по разлигавената кал и задницата взе да се сили да ме изпревари. Подаването на газ ме изправи и можах да сляза без проблеми.

        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          Първо не го спускай на първа скорост. Прекалено бавна е и обикновенно води до неконтролирано хлъзгане.
          Пробвай на втора бавна с която и печелиш динамика ако ти се наложи да изтеглиш колата със скорост от критично място.
          LZ1VMH

          Коментар


          • #6
            аа нещо подобно е ! мда на 4х4 бавни , 1ва и малко газ ок , другата седмица ще споделя досега все със спирачка го правех и въх това за задницата е точно така, а най-кофти с джипа е , че все имаш чуството че ще се капичне на таван това е може би като си карал дълго лека/ниска / кола. Пък тревата като е мокра и е ад

            Коментар


            • #7
              Голди на втора бавна имам чуството , че вече летя, може и внушение да е де а и на втора , като дадеш спирачка без газ и се мъчи да гасне

              Коментар


              • #8
                Най вероятния вариант е този на V93! Спускаш на 1-ва бавна , без спирачки и с готовност на газта.Тръгне ли да поднася веднага изправяш с лека газ.Последния метър два помогни със спирачка. Дерето да не те плаши - толкова ли е дълбоко ?
                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                0899187766

                Коментар


                • #9
                  Чак сега изгледах филмчето . В този конкретен случай може да се спуска и на 2-ра бавна (макар че аз бих го направил на 1-ва с газ).Много добре се вижда (ръкоплескания за оператора) правилното и не правилното( в случая само едно ,но опасно) спускане! Сапирачките са недопустими!!!
                  PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                  КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                  0899187766

                  Коментар


                  • #10
                    не казваш т'ва с к'фи гуми става... като се замисля, ако доста често ти се случва, може и да ти трябват подходящите гуми...

                    Коментар


                    • #11
                      с Hankook зимни М+S 235/75 15
                      made in korea

                      Коментар


                      • #12
                        мисля , че проблема все още е в шофирането ми , задно карам за пръв път , джип също изобщо иначе съм с Ц категория и 12 години стаж, ама нередовно каране , та затова и знам , че има маса тънкости за всеки вид шофиране. Имаше едни руски материали тук, четох ги , ама каквото чуя тук все е кяр, оформям си картинка общо взето.

                        Коментар


                        • #13
                          кални ще те преродят и ще забравиш питанията си поне за малко. задното незнам, аз съм фултайм...

                          Коментар


                          • #14
                            РЕ:

                            Прав е Носов, няма локва дето да те уплаши ако си с кални гуми . Разликата е в пъти спрямо най добрата снежна гума .
                            Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                              няма локва дето да те уплаши ако си с кални гуми .
                              Я пак!
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X