Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

    Снимката не излиза. Просто трябваше да я направиш на JPG и да я прикачиш. Тия сайтове за картинки дават проблеми постоянно.

    ПП: Сега излезе. Според описанието ти ня виждам проблем. Така си е по стандарт тук. Според мен не е нужно да го пипаш. Мойте са направени да отговарят и на американски, и на европейски стандарт, и затова са такива.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #92
      До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

      Прав си,но това може да стане най-рано утре по обед. За снимката става дума де. Не знам какво представлява този материал ЦАМ,но седи като кухо такова. Смисъл въздушно един вид,все едно има балончета въздух вътре... Абе не знам как да го обясня,ставам за смях с това "въздушно",ама какво да се прави,като не разбирам от метали...


      П.П. По Дискавъри бяха давали в един епизод на "Mythbusters" нещо подобно,правело се под налягане. За метала говоря...

      Ето я схемичката...

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Лупа Санта Фе.JPG
Прегледи:1
Размер:31.6 КБ
ID:5166264

      И малка поправка на текста: вместо "една малко по-висока от другата" да се чете "едната". Също така "така е в момент с лъчите" да се чете "така е в момента-с лъчите".
      Последно редактирано от Dino; 28-03-10, 00:29.
      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
      Volkswagen Bora AKL

      Коментар


      • #93
        До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

        Цам-a е сплав между цинк и алуминий, до колкото знам.

        Удобен за отливки, сравнително лек и евтин, и толкоз. От там нататък - все дърво. Гние гадно, потъмнява, не се заварява, чуплив е, трудно се боядисва, труден за механична обработка, и т.н.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #94
          До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Снимката не излиза. Просто трябваше да я направиш на JPG и да я прикачиш. Тия сайтове за картинки дават проблеми постоянно.

          ПП: Сега излезе. Според описанието ти ня виждам проблем. Така си е по стандарт тук. Според мен не е нужно да го пипаш. Мойте са направени да отговарят и на американски, и на европейски стандарт, и затова са такива.
          С "реженето" на лъча няма проблем. Проблемът е друг- заслепява хората,когато завивам надясно,или когато изпреварвам някого. Особено пък на градско,ако има някой пред мен отдясно е непрекъснато облъчван от тея идиотски линии. Ако го направя прав(или леко вдигнат ,но успореден) ще заспи. Смятам да мина и на 4300к. Това 5000 доста ми синее.

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Цам-a е сплав между цинк и алуминий, до колкото знам.

          Удобен за отливки, сравнително лек и евтин, и толкоз. От там нататък - все дърво. Гние гадно, потъмнява, не се заварява, чуплив е, трудно се боядисва, труден за механична обработка, и т.н
          Тъкмо се бях зарадвал,че ми е метален рефелктора... Наистина ли потъмнява много? За какъв период от време говорим? Всъщност не се знае дали наистина е този материалът,но така изглежда. На цвят го докарва,на допир също. Изглежда леко (като кухо). Явно е такъв,за жалост.
          Последно редактирано от Dino; 27-03-10, 22:52.
          Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
          Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
          Volkswagen Bora AKL

          Коментар


          • #95
            До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

            Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
            Тъкмо се бях зарадвал,че ми е метален рефелктора... Наистина ли потъмнява много? За какъв период от време говорим? Всъщност не се знае дали наистина е този материалът,но така изглежда. На цвят го докарва,на допир също. Изглежда леко (като кухо). Явно е такъв,за жалост.
            Неее, рефлектора ти няма да потъмнее. Ако е цам, отгоре е помеднен, а после е хромиран, посребрен, или нещо от сорта. Няма да потъмнее. Говоря за цам без друго покритие.

            Застани срещу някоя стена, пусни фаровете, снимай, и постни снимката тук, да ги видя направо на снимка как светят.

            Принципно няма начин да ги направиш така, че хич да не заслепяват при никакви обстоятелства. Снимай, и ще го мислим.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #96
              До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Неее, рефлектора ти няма да потъмнее. Ако е цам, отгоре е помеднен, а после е хромиран, посребрен, или нещо от сорта. Няма да потъмнее. Говоря за цам без друго покритие.

              Застани срещу някоя стена, пусни фаровете, снимай, и постни снимката тук, да ги видя направо на снимка как светят.

              Принципно няма начин да ги направиш така, че хич да не заслепяват при никакви обстоятелства. Снимай, и ще го мислим.
              Утре ще постна снимки. Благодаря за голямото желание за помощ. С всеки следващ пост разбирам все по-добре какъв късметлия съм,че знам този форум (на който попаднах съвсем случайно,между другото) и добрите хора,пишещи в него. Задължен съм...
              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
              Volkswagen Bora AKL

              Коментар


              • #97
                До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                Заради дъждовала не ми се свалят крушките и тн,защото първо ще стана целия мокър,второ фаровете вътре... Така че снимки днес нямам.
                Последно редактирано от Dino; 28-03-10, 16:53.
                Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                Volkswagen Bora AKL

                Коментар


                • #98
                  До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                  Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                  Заради дъждовала не ми се свалят крушките и тн,защото първо ще стана целия мокър,второ фаровете вътре... Така че снимки днес нямам.
                  Не вътре. Снимай ги как светят срещу някоя стена. Това може и на сухо от кабината.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12062010212.jpg
Прегледи:1
Размер:48.8 КБ
ID:5185084

                    С доста голямо закъснение- ето така изглежда лъча светлина. Снимката е правена от шофьорското място. Фаровете са настроени така ,както си пише на тях- наклон 1%. А и още нещо,ксенона ми синееше. Е да де,ама аз го гледам в града под оранжевите лампи на уличното осветление. Това е реалният цвят при абсолютна тъмнина. Мисля,че даже има нотка топлина. Таблото на колата свети в синьо и бяло и тук-там малко червено, спрямо него ксенонът е топъл.
                    Последно редактирано от Dino; 14-06-10, 00:28.
                    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                    Volkswagen Bora AKL

                    Коментар


                    • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                      Според мен - екстра.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                        И според мен. Най-после заспа работата. И пак ме човърка нещо отвътре лятото да взема да ги разглобя фаровете и да си направя лъча равен,ама се чудя още. Сега блендата е /"""""" ,а за да бъде лъчът равен, трябва да стане """"""""""". Въпрос на една малка ламаринка,ама цялата процедура с разлепяне на фаровете,слагането на ламаринките (закрепянето им) и тн. ми се види малко сложна. Смисъл не ,че е толкова сложно- изобщо не е,притеснява ме друго- как ще реагират в ИНД. Че и там сложна работата...
                        Последно редактирано от Dino; 14-06-10, 00:56.
                        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                        Volkswagen Bora AKL

                        Коментар


                        • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                          Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                          И според мен. Най-после заспа работата. И пак ме човърка нещо отвътре лятото да взема да ги разглобя фаровете и да си направя лъча равен,ама се чудя още. Сега блендата е /"""""" ,а за да бъде лъчът равен, трябва да стане """"""""""". Въпрос на една малка ламаринка,ама цялата процедура с разлепяне на фаровете,слагането на ламаринките (закрепянето им) и тн. ми се види малко сложна. Смисъл не ,че е толкова сложно- изобщо не е,притеснява ме друго- как ще реагират в ИНД. Че и там сложна работата...
                          Няма смисъл. Аз пък бих направил мойте както са твойте в момента.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                            Аз не виждам ползата. Банкета и без тези линии си го осветява,табелите си ги виждам и така. Няма смисъл да се заслепяват хората за нищо. Не случайно заводските ксенони са с хоризонтални линии. Дали на едно,две или три нива (със сигурност Audi Q7 е на три нива) все тая- хоризонтални са.
                            Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                            Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                            Volkswagen Bora AKL

                            Коментар


                            • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                              И на Санта Фе-то фаровете минаха през фурната. Сега вече лъчът е ______/,а преди беше ___/___/. Като лупите на Спарки,с тая разлика,че само десният фар има вдигната част над основния лъч. Левият е изцяло хоризонтален. Разлика в осветяването има,защото пипнах и самите рефлектори вътре във фаровете,също така и крушките. Сега петното е по-широко,а наклонът на лъча (в най-високо положение- 0) е 0.8%. Осветява на 100м напред,поне на теория. За сравнение с халогените и дума не може да става.
                              Мисля като изтече гаранцията да направя още нещо. Дългите са с рефлектор и може да се пъхне такава лупа,като на Спарки. Слага се там лупа,изрязват се блендите на стандартната лупа за късите светлини и късите ще бъдат от новите лупи,а на дълги ще светят старите лупи с изрязаните бленди и БИ-то от новите лупи.
                              Отделно ми се въртят едни мисли за такава лупа на фаровете за мъгла,ама ще дойде малко множко май... Иначе идеята е ,когато фаровете за мъгла са пуснати- да е на къси,а фунцкията "дълги" да е свързана към стандартните дълги светлини. Ако го изпълня всичкото това,ще има 6 броя ксенонови дълги светлини... Ще бъде ДЕН,когато е на дълги...

                              Спарки,много лесно можеш да направиш твоят лъч като моя- по-ниската част на клапата я правши още по-ниска... И така вдигнатата част на лъча се вдига още повече. Може и под ъгъл,може и хоризонтално пак-както си искаш.
                              Последно редактирано от Dino; 14-11-10, 15:32.
                              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                              Volkswagen Bora AKL

                              Коментар


                              • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                                Ето как изглежда с/у стена.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB140279.jpg
Прегледи:1
Размер:56.0 КБ
ID:5228456
                                Отдясно леко накриво май върви вдигнатата част. Хубавото е,че съм направил ламаринките така,че могат да се регулират и без да се разглобява фара-може лесно да се оправи този наклон.
                                П.П. Колата не е под прав ъгъл спрямо стената,затова вдигнатата част на лъча е толкова надясно. Иначе фаровете си светят право напред и под наклон 0.8%.
                                Последно редактирано от Dino; 14-11-10, 18:08.
                                Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                                Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                                Volkswagen Bora AKL

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X