Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

    Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
    Свалям шапка, ей това се вика майсторлък плюс мерак

    Имам един въпрос, понеже прегледах темата 2-3 пъти но така и не намерих този размер - какъв е диаметъра на механизмите с лупите? Питам защото след като видях какво може да направи човек с мерак имам желанието да повторя подвига ти но с фарове на Xantia. Проблема е, че те са твърде тесни - наподобяват доста тези на Опел Калибра, макар и да не са чак толкова тесни Питането ми е за да знам дали ще мога да ги завра вътре или да търся по моргите от някоя кола...
    Ще мога да премеря чак довечера.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #62
      До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

      Спарки, поздрави за качеството на работа.
      Завиждам ти за свободното време и енергията.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • #63
        До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
        Спарки, поздрави за качеството на работа.
        Завиждам ти за свободното време и енергията.
        Свободното ми време клони към нула. Това го правих в продължение на 20 и повече дни. Тук-там по час-два.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #64
          До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

          Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
          Свалям шапка, ей това се вика майсторлък плюс мерак

          Имам един въпрос, понеже прегледах темата 2-3 пъти но така и не намерих този размер - какъв е диаметъра на механизмите с лупите? Питам защото след като видях какво може да направи човек с мерак имам желанието да повторя подвига ти но с фарове на Xantia. Проблема е, че те са твърде тесни - наподобяват доста тези на Опел Калибра, макар и да не са чак толкова тесни Питането ми е за да знам дали ще мога да ги завра вътре или да търся по моргите от някоя кола...
          В най-широката си част са 81мм. Това е отпред. Назад са по-тясни.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #65
            До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

            Супер си! Много ти благодаря
            What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

            Коментар


            • #66
              До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

              Гледам, че продължение ще има, та един въпрос по тоя повод: какво ще стане, ако основата (рефлектора и фланците) се направят на струга от цяло парче тефлон примерно? Така или наче не се налага да се спазва формата на оригиналния рефлектор, може да е прост конус и няма да е голям гъ....ааааа, главобол да се изработи. Реално не се налага и да се никелира, освен за красота, но това така или иначе не е кой знае какъв проблем. Вярно, че 90% от материала ще е фира, но пък става лесно. Или пропускам нещо?
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #67
                До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                Гледам, че продължение ще има, та един въпрос по тоя повод: какво ще стане, ако основата (рефлектора и фланците) се направят на струга от цяло парче тефлон примерно? Така или наче не се налага да се спазва формата на оригиналния рефлектор, може да е прост конус и няма да е голям гъ....ааааа, главобол да се изработи. Реално не се налага и да се никелира, освен за красота, но това така или иначе не е кой знае какъв проблем. Вярно, че 90% от материала ще е фира, но пък става лесно. Или пропускам нещо?
                Пропускаш това че поради неправилната форма на рефлектора фланеца ще се опира в него само на 2-3 точки и при най-лекото разхлабване всичко ще се климбуца зверски. Отделно за да се уплътни ще трябва да са омаже яката със силикон или нещо друго, а това в дългосрочен план са потенциални проблеми с уплътнението. За какво изобщо да си играя, ако още на първата разходка ги удавя?

                Със струговани фланци може да стане евентуално на обикновен, гладък рефлектор. Евентуално, защото съвсем не е сигурно че там рефлектора е сферичен или кръгово-параболичен. Малко отклонение от това значи опиране на фланеца към рефлектора само в 2 точки.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #68
                  До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                  Доколкото аз разбрах той имаше предвид не само фланците, но и рефлектора да се направи на струг - даже може би всичките парчета да са всъщност едно цяло. Така отпада цялата играчка по леенето в калъпи. Но пък остава проблема, че рефлектора ще е черен - циганийка
                  What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                    Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                    Доколкото аз разбрах той имаше предвид не само фланците, но и рефлектора да се направи на струг - даже може би всичките парчета да са всъщност едно цяло. Така отпада цялата играчка по леенето в калъпи. Но пък остава проблема, че рефлектора ще е черен - циганийка
                    То всичко може. Може и да се нанесе покритие после. Ама ми е интересно какви пари ще излезе, отделно дето освен на струг с ЦПУ, на друго не може да стане. Отделно дето ще стане безумно тежък, понеже не ди представям да се направи на струг детайл с тия размери и дебелина на стената, по-малка от 2мм, а дори и това е доста малко.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                      Да, определено и аз не мисля, че има вариант да се стругова толкова деликатен детайл като рефлектора. Даже и на програмируем струг да е, просто при дебелина от 2-3 мм на рефлектора със сигурност ще има проблеми при изработката. Е, има вариант да се направи така, че да стане, но опираме до въпроса - заслужава ли си галимацията...
                      What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                        Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                        Да, определено и аз не мисля, че има вариант да се стругова толкова деликатен детайл като рефлектора. Даже и на програмируем струг да е, просто при дебелина от 2-3 мм на рефлектора със сигурност ще има проблеми при изработката. Е, има вариант да се направи така, че да стане, но опираме до въпроса - заслужава ли си галимацията...
                        Еми, най-малкото цената ще е инфантилна. Някакъв вариант е да се направят само фланците на струг, а после да се дооплътнят с пластелиненото лепило.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                          най-вече, трудно ще се нагоди охлаждането.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            най-вече, трудно ще се нагоди охлаждането.
                            Май точно това няма да е проблема - има пластмасови фарове от съшия вид, с дебелина на стената около 2-4мм. Всеки метален фар ще е по-добре от тях по отношение на охлаждане.

                            ...или имаш нещо друго в предвид???
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              То всичко може. Може и да се нанесе покритие после. Ама ми е интересно какви пари ще излезе, отделно дето освен на струг с ЦПУ, на друго не може да стане. Отделно дето ще стане безумно тежък, понеже не ди представям да се направи на струг детайл с тия размери и дебелина на стената, по-малка от 2мм, а дори и това е доста малко.
                              Чак струг с ЦПУ няма да трябва, а и ще станат към половин кило (по груба сметка). Вярно, стъргането е доста. Беше само идея

                              П.П. никъде не пише, че дебелината на стената не може да е 3-4мм.
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #75
                                До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Еми, най-малкото цената ще е инфантилна. Някакъв вариант е да се направят само фланците на струг, а после да се дооплътнят с пластелиненото лепило.
                                Ръчната технология за правене на подобни детайли не е струговане, а е... не знам как се казва. Може би изтегляне. Ето едно клипче, това за което говоря почва от 1:46 минута. Същотата е технологията и за алуминий ама ме домързя да търся такъв клип.

                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X