Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

    Има фабрични фарове с лупа за G класа, които май са същия размер, но така и не успях да намеря, а и вероятно са скъпи.
    Ако не ме лъже паметта и на BMW трета и пета серия модел някъде от началото на 90-те, с 4 фара, късите бяха такива с лупи

    Коментар


    • #32
      До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Ако не ме лъже паметта и на BMW трета и пета серия модел някъде от началото на 90-те, с 4 фара, късите бяха такива с лупи
      Размера е по-малък, и са с общо стъкло отвън, демек не е самостоятелен фар. Поне до колкото съм се заглеждал де.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

        Имам БМВ 525 95г фара на късите е точно така даже мисля че и размера е същия лятото ги свалях за почистване и видях че се разглобяват!
        п.п мисля че и в халогените е така или са малко по малки лупите
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

        Коментар


        • #34
          До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

          Спарки, респект за търпението , сръчността и иновациите !

          По принцип в окръжноста с диаметър колкото на стария фар, се вписват 3 окръжности с размера на новите ксенони.
          Тоест хипотетично за състезателни цели би могло да се конструира фар с три ксенонови светлини - може би има фиксирани.
          Има такива състезания - например Атина , повечето е на фарове, доколкото съм чел репортажи.
          Не зная как ще стои въпроса с охлаждането ?

          Сомо ти пускам мухата де )))
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • #35
            До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
            Спарки, респект за търпението , сръчността и иновациите !

            По принцип в окръжноста с диаметър колкото на стария фар, се вписват 3 окръжности с размера на новите ксенони.
            Тоест хипотетично за състезателни цели би могло да се конструира фар с три ксенонови светлини - може би има фиксирани.
            Има такива състезания - например Атина , повечето е на фарове, доколкото съм чел репортажи.
            Не зная как ще стои въпроса с охлаждането ?

            Сомо ти пускам мухата де )))
            Благодаря. Ще се поразровичкам.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
              Спарки, респект за търпението , сръчността и иновациите !

              По принцип в окръжноста с диаметър колкото на стария фар, се вписват 3 окръжности с размера на новите ксенони.
              Тоест хипотетично за състезателни цели би могло да се конструира фар с три ксенонови светлини - може би има фиксирани.
              Има такива състезания - например Атина , повечето е на фарове, доколкото съм чел репортажи.
              Не зная как ще стои въпроса с охлаждането ?

              Сомо ти пускам мухата де )))
              Охлаждането не е проблем - три ксенона са общо 105 вата - мощност, каквато някои хора безгрижно напъхват във фара във вид на мощни халогенни крушки. По-трудният проблем ще е вместването на цялата конструкция назад, защото ще стане доста обемна. Ще има и някой и друг въпрос със съосността на трите. Но пък може да се почне от две.

              Абе, някой няма ли да се хване да ги произвежда тия? На Спарки не разчитаме, то е ясно, ...

              Коментар


              • #37
                До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Абе, някой няма ли да се хване да ги произвежда тия? На Спарки не разчитаме, то е ясно, ...
                Всъщност, понеже направата на калъпи от силикон се оказа че не е проблем, в момента обмислям дали не може цялата задна част на фара да се направи от стъкломат/плат и епоксидна или полиестерна или винил-естерна смола. Тогава производството на един фар ще отнема никакво време, дори в домашни условия. А както се видя от една моторджийска тема, в София има фирма, която може да нанесе лъскавото покритие, без за това да иска майка си и баща си.

                ПП: Всъщност някой знае ли от каква пластмаса правят фасунгите на крушките и задната част на изцяло пластмасовите фарове??? Гледах по фасунгите, ама не пише.
                Последно редактирано от sparkybg; 01-03-10, 09:20.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  ......
                  Абе, някой няма ли да се хване да ги произвежда тия?.....
                  Като гледам динамиката на развитие за светодиодните осветители, дали има перспектива ?
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #39
                    До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                    Като гледам динамиката на развитие за светодиодните осветители, дали има перспектива ?
                    Засега съм твърдо против цена 1000лв за чифт фарове от единствен производител.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Засега съм твърдо против цена 1000лв за чифт фарове от единствен производител.
                      Вие ми дайте един само, пък после гледайте сеир.

                      ПП: Ясене, почти съм сигурен че ако махна рефлектора на лупите, и на тяхно масто сложим подходящ светодиод/и, работата ще стане. Има едни 20 ватови из ибей, ама не съм сигурен дали ще са достатъчни. А и са с ниска ефективност - 50-тина лумена на ват.
                      Последно редактирано от sparkybg; 01-03-10, 09:40.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                        БРАВО!

                        За положения, труд, старание и най-вече, че така детайлно с думи и много снимков мат'рял е описан целия процес.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #42
                          До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                          Колега, а би ли споделил каква дълбочина е нужно да имат фаровете за да могат да се монтират въпросните лупи без подобни манипулации?

                          Коментар


                          • #43
                            До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                            Браво Спарки, направил си ги, като от магазин. Поздравления.
                            Иначе и аз от неделя съм с ксенон, ама без лупите. С Н4 крушки. Един приятел ми ги монтира за 100 лева. Очарован съм засега. Предишинте ми фарове просто не се виждаха че са пуснати. Не знам защо дали защото ми е остарял рефлектора или . . Ама един път като се прибирах от Съфия - ужас на сумрак не се вижда нищо. То и аз съм си и късоглед де, ама и жената вика - "пусни фаровете", пък то пуснати от около час и не се виждат. Сега обаче е друго положението. От два дена съм доволен. А само мога да предположа при теб и с лупи какво е.
                            Още веднъж поздравления.
                            Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                              Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
                              Браво Спарки, направил си ги, като от магазин. Поздравления.
                              Иначе и аз от неделя съм с ксенон, ама без лупите. С Н4 крушки. Един приятел ми ги монтира за 100 лева. Очарован съм засега. Предишинте ми фарове просто не се виждаха че са пуснати. Не знам защо дали защото ми е остарял рефлектора или . . Ама един път като се прибирах от Съфия - ужас на сумрак не се вижда нищо. То и аз съм си и късоглед де, ама и жената вика - "пусни фаровете", пък то пуснати от около час и не се виждат. Сега обаче е друго положението. От два дена съм доволен. А само мога да предположа при теб и с лупи какво е.
                              Още веднъж поздравления.
                              Еми, разлика като осветеност спрямо H4 ксеноните -ките има, но не е чак потресающа. Осветяват по-равномерно, обаче. Обаче разликата в това, което отива в очите на насрещните, е огромна. С лупите практически от една граница нагоре не отива почти нищо.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Еми, разлика като осветеност спрямо H4 ксеноните -ките има, но не е чак потресающа. Осветяват по-равномерно, обаче. Обаче разликата в това, което отива в очите на насрещните, е огромна. С лупите практически от една граница нагоре не отива почти нищо.
                                Абе ще прозвучи грозно ама: Аз рядко карам срещу моята си кола, та не съм забелязал да ми пречи.
                                Егати грозното се получи, пак съм за БАН.
                                Шегувам се разбира се, то моите се регулират, ако заберлежа да пречат ще ги свалям с копчето. Иначе "изгрява деня".
                                Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X