Страница 3 от 16 ПървиПърви 123456713 ... ПоследенПоследен
Резултати 41 до 60 от 302

Тема: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

s_s1 е офлайн
    Светослав Генчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ |
    Място
    с. Стража до гр. Търговище
    Публикации
    7,491
    Точки (при гласуване)
    25

По подразбиране До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

БРАВО!

За положения, труд, старание и най-вече, че така детайлно с думи и много снимков мат'рял е описан целия процес.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

Място
    Варна
    Публикации
    21
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

Колега, а би ли споделил каква дълбочина е нужно да имат фаровете за да могат да се монтират въпросните лупи без подобни манипулации?

Място
    Благоевград
    Публикации
    475
    Точки (при гласуване)
    10

Браво Спарки, направил си ги, като от магазин. Поздравления.
    Иначе и аз от неделя съм с ксенон, ама без лупите. С Н4 крушки. Един приятел ми ги монтира за 100 лева. Очарован съм засега. Предишинте ми фарове просто не се виждаха че са пуснати. Не знам защо дали защото ми е остарял рефлектора или . . Ама един път като се прибирах от Съфия - ужас на сумрак не се вижда нищо. То и аз съм си и късоглед де, ама и жената вика - "пусни фаровете", пък то пуснати от около час и не се виждат. Сега обаче е друго положението. От два дена съм доволен. А само мога да предположа при теб и с лупи какво е.
    Още веднъж поздравления.
    Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,294
    Точки (при гласуване)
    62

Цитат Мнение на NOTY Преглед на публикациите
    Браво Спарки, направил си ги, като от магазин. Поздравления.
    Иначе и аз от неделя съм с ксенон, ама без лупите. С Н4 крушки. Един приятел ми ги монтира за 100 лева. Очарован съм засега. Предишинте ми фарове просто не се виждаха че са пуснати. Не знам защо дали защото ми е остарял рефлектора или . . Ама един път като се прибирах от Съфия - ужас на сумрак не се вижда нищо. То и аз съм си и късоглед де, ама и жената вика - "пусни фаровете", пък то пуснати от около час и не се виждат. Сега обаче е друго положението. От два дена съм доволен. А само мога да предположа при теб и с лупи какво е.
    Още веднъж поздравления.
    Еми, разлика като осветеност спрямо H4 ксеноните -ките има, но не е чак потресающа. Осветяват по-равномерно, обаче. Обаче разликата в това, което отива в очите на насрещните, е огромна. С лупите практически от една граница нагоре не отива почти нищо.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    Благоевград
    Публикации
    475
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на sparkybg Преглед на публикациите
    Еми, разлика като осветеност спрямо H4 ксеноните -ките има, но не е чак потресающа. Осветяват по-равномерно, обаче. Обаче разликата в това, което отива в очите на насрещните, е огромна. С лупите практически от една граница нагоре не отива почти нищо.
    Абе ще прозвучи грозно ама: Аз рядко карам срещу моята си кола, та не съм забелязал да ми пречи.
    Егати грозното се получи, пак съм за БАН.
    Шегувам се разбира се, то моите се регулират, ако заберлежа да пречат ще ги свалям с копчето. Иначе "изгрява деня".

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,294
    Точки (при гласуване)
    62

Абе ще прозвучи грозно ама: Аз рядко карам срещу моята си кола, та не съм забелязал да ми пречи.
    Шегувам се разбира се, то моите се регулират, ако заберлежа да пречат ще ги свалям с копчето. Иначе "изгрява деня".
    Копчето не оправя нещата, за съжаление. Недостатък в конструкцията на самите крушки.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

fanatic е офлайн Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,840
    Точки (при гласуване)
    21

Със сигурност. Като ти палне някой ТИР 520 вата срещу теб, ще се сетиш защо им викат "китайските електрожени"
    no signature no problems

Място
    Благоевград
    Публикации
    475
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на fanatic Преглед на публикациите
    Със сигурност. Като ти палне някой ТИР 520 вата срещу теб, ще се сетиш защо им викат "китайските електрожени"
    Аз и без това у тъмното трудно фащам пътя, така че няма да ми се промени много карането.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,294
    Точки (при гласуване)
    62

По темата:

Каква втора серия съм измислил, не е истина просто. Хем по-здраво, хем по-лесно, хем центрирано идеално, хем с много лек и лесен тунинг на лупите, така че да елиминирам 2 отблясъка, които си имат фабрично. Няма да има друга такава фероза.

ПП: Без тунинг:

С тунинг:
    Прикачени картинки Прикачени картинки   
    Последно редактиран от sparkybg ; 02-03-10 в 19:13

fanatic е офлайн Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,840
    Точки (при гласуване)
    21

По темата:

Каква втора серия съм измислил, не е истина просто. Хем по-здраво, хем по-лесно, хем центрирано идеално, хем с много лек и лесен тунинг на лупите, така че да елиминирам 2 отблясъка, които си имат фабрично. Няма да има друга такава фероза.
    Маняк... скоро ще ги докараш като HELLA.
    Крушките някакъв стандартен цокъл ли са или пак са, Н4, 9004 и т.н., баласти жици от обикновен ксенон стават ли?
    no signature no problems

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,294
    Точки (при гласуване)
    62

Крушките са с D2S цокъл, но назад са със стандартни китайски кабели. Баластите са същите като на обикновен китайски ксенон. Това всичкото си влиза в комплекта, който между другото може да се вземе без баласти, ако си имаш такива, срещу 170лв, вместо 220.

Иначе стават и оригинални OSRAM или PHILIPS D2S крушки и баласти, ако на някой много му е кеф. Има и преходници от цокъл на D2S към обикновен баласт. Изобщо, можеш да стъкмиш каквото ти душа иска.

redair е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    1,449
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    18

Крушките са с D2S цокъл, но назад са със стандартни китайски кабели. Баластите са същите като на обикновен китайски ксенон. Това всичкото си влиза в комплекта, който между другото може да се вземе без баласти, ако си имаш такива, срещу 170лв, вместо 220.
    А без крушки и баласти ???
    дай да питаме търговеца.
    LZ1RED

Място
    Варна
    Публикации
    21
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на Tupekc Преглед на публикациите
    Колега, а би ли споделил каква дълбочина е нужно да имат фаровете за да могат да се монтират въпросните лупи без подобни манипулации?
    В тоя форум на хора с под 100 мнения освен, че пускате постовете след една седмица, ами и не отговаряте ли?

Място
    Дупница
    Публикации
    5,616
    Точки (при гласуване)
    19

Браво , Спарки!!!
    Не я бях преглеждал темата.
    Респект за търпението! Много добре е станало!

Вижда се , че ръцете ти са където трябва.
    Your conscience is all you can take to your grave.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,294
    Точки (при гласуване)
    62

Цитат Мнение на redair Преглед на публикациите
    А без крушки и баласти ???
    дай да питаме търговеца.
    Това са цени на тукашен търговец. Без крушки и баласти предполагам че ще са 120лв. Това за лупите + кабелите и дребната електроника за включването им.

При цена 220лв тук, от eBay няма смисъл. Същия продава от другите обикновени комплекти по 70лв, без гаранция.

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,269
    Точки (при гласуване)
    60

В тоя форум на хора с под 100 мнения освен, че пускате постовете след една седмица, ами и не отговаряте ли?
    Моля, занапред се въздържайте от подобно отношение към участниците тук. Никой не ви е длъжен - модераторите ще одобрят мнението ви тогава, когато имат време (никой не им плаща за това), а другите ще ви отговорят тогава (и ако) имат възможност, желание и познание.
    с мустаци големи, мускули големи, шамари големи, ооох...

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,294
    Точки (при гласуване)
    62

Не съм мерил. На стандартни голфови не стигат около 2 сантиметра.

От върха на лещата до началото на опашката са 10 сантиметра. Предполагам нужната дълбочина от вътрешния (по-близкия до стъклото) ръб на цокъла на фара до стъклото ще да е 10.5-11см.

Доволен?

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,294
    Точки (при гласуване)
    62

Премерих и до каква температура се нагрява опашката - при 20 градуса стайна температура, сложена върху бюрото, опашката на лупата се нагрява най-много, а именно 101 градуса целзий. Сложена на фар обчче ще е по-малко, защото фара отнема от температурата точно на опашката. Но пък когато в двигателния отсек е жега, като нищо ще отиде към едни 130-150 градуса, предполагам.

Място
    София
    Публикации
    502
    Точки (при гласуване)
    11

Свалям шапка, ей това се вика майсторлък плюс мерак

Имам един въпрос, понеже прегледах темата 2-3 пъти но така и не намерих този размер - какъв е диаметъра на механизмите с лупите? Питам защото след като видях какво може да направи човек с мерак имам желанието да повторя подвига ти но с фарове на Xantia. Проблема е, че те са твърде тесни - наподобяват доста тези на Опел Калибра, макар и да не са чак толкова тесни Питането ми е за да знам дали ще мога да ги завра вътре или да търся по моргите от някоя кола...
    All of our lives are governed by a certain degree of faith in bullshit. DAN SIMMONS

Място
    Варна
    Публикации
    21
    Точки (при гласуване)
    0

Не съм мерил. На стандартни голфови не стигат около 2 сантиметра.

От върха на лещата до началото на опашката са 10 сантиметра. Предполагам нужната дълбочина от вътрешния (по-близкия до стъклото) ръб на цокъла на фара до стъклото ще да е 10.5-11см.

Доволен?
    Благодаря!

Страница 3 от 16 ПървиПърви 123456713 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 42
    Последно мнение: 16-06-09, 09:11
  2. Ксенонови светлини
    От Венцислав Петров във форум Друго оборудване и принадлежности
    Отговори: 140
    Последно мнение: 18-12-08, 10:42
  3. За цената на етническия мир и великите политици
    От Стефан във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения