Страница 2 от 16 ПървиПърви 12345612 ... ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 302

Тема: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

Място
    Бургас
    Публикации
    3,305
    Точки (при гласуване)
    20

По подразбиране До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

Браво бе, поиграл си си доста. Да не си безработен? Докарах си 6 комплекта за собствена употреба точно такива модели, на доджа монтирах единия и бях страшно доволен от светенето и насочването на светлината, но изгоря айнджъл айя на единия и няма как да го сменя.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,476
    Точки (при гласуване)
    62

По подразбиране До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

Цитат Мнение на Явор-Vromos.com Преглед на публикациите
    Браво бе, поиграл си си доста. Да не си безработен? Докарах си 6 комплекта за собствена употреба точно такива модели, на доджа монтирах единия и бях страшно доволен от светенето и насочването на светлината, но изгоря айнджъл айя на единия и няма как да го сменя.
    Въобще не съм пускал ангелските дзъркели. Не ми харесват, но това си е до вкус. Опитай да им размениш електрониките, шото подозирам че може електрониката да е дала фира. Ти си е баласт като за изчекнат вид луминесцентна лампа.

За другото - не съм безработен. Стана бавно и напоително. Тук-там по час-два работа, през останалото време - мислене.

Ще има и втора серия на тоя филм. Ще слагам и на ферозата - тя е с другия масов размер фар, така че пак ще могат да се възползват доста хора. И за там мисля едни хитринки за по-лесно, но ще видим. Аз съм си мързелив по принцип, тъй че всяка леснина е добре дошла.

Благодаря на всички за хубавите думи.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    Стара Загора
    Публикации
    4,696
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на kuzdov Преглед на публикациите
    Добра работа. Завиждам ти за ентусиазма да се захващаш с такива "мисии" . Колкото до евентуални проблеми с КАТ, едва ли някога ще попаднеш на такъв дето да знае, че за тоя модел няма заводски ксенони....
    И да знае, няма да повярва, че са home made Ама то от домашно до домашно ...

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,476
    Точки (при гласуване)
    62

Цитат Мнение на tef4o Преглед на публикациите
    И да знае, няма да повярва, че са home made Ама то от домашно до домашно ...
    Мисля на ферозата да изглеждат още по-заводски. Дори повечето детайли ще са лазерно изрязани. Само леенето на задния фланец не може да се избегне, ама той си е най-лесен от цялата работа по принцип. Предвиждам и някои промени по кутията отзад - ще е на щипки или някакви щифтчета, за да може по-лесно да се отваря и регулира страничния наклон и да се сменя крушката, евентуално.

Таа, очаквайте продължение, само не знам след колко време ще е.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    Панагюрище
    Публикации
    7,936
    Точки (при гласуване)
    32

Перфектна работа!
    Обаче много труд Признавам си, че мен ме мързи да стигам чак до там...
    Имам въпроси - тези лупи отпред стъклени ли са? А херметични ли са? Демек, може ли предната част да е изложена на кофти условия, за задната ясно.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,476
    Точки (при гласуване)
    62

Стъклени са, но не са херметични. Предната част може да се херметизира, ако се откажеш от ангелските очи, но назад има вентилационни отвори - между двете разглобени части от снимките, дето съм дал в първия пост. Лупата е на болтове, до колкото видях, но чак толкова не съм разглобявал.

Кажи какви ги мислиш, че да ти кажа да продължиш ли да мислиш.

Място
    Панагюрище
    Публикации
    7,936
    Точки (при гласуване)
    32

А, аз и бездруго ще се откажа като кажеш цената

Упс, ти си я казал още в началото

Място
    София
    Публикации
    433
    Точки (при гласуване)
    12

Респект!
    Страхотна изработка
    Пътят е целта.

edoors е офлайн
    Ентелегентно прозд!
    Старши участник | +ПЛ |* МСС *
    Място
    От скоро в София
    Публикации
    4,425
    Блог Публикации
    12
    Точки (при гласуване)
    24

Евала, Спарки, но не се наемам с това. Сигурно някъдер го правят срещу някой лев.... Нямам толкова нерви и търпение.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,476
    Точки (при гласуване)
    62

Цитат Мнение на edoors Преглед на публикациите
    Сигурно някъдер го правят срещу някой лев.... Нямам толкова нерви и търпение.
    Надали. Въпроса е да се намери достатъчно дълбок фар, и тогава ще влезе без проблем и без преработки, а само с отваряне на фара.

Има фабрични фарове с лупа за G класа, които май са същия размер, но така и не успях да намеря, а и вероятно са скъпи.

Цялата пороцедура излиза:
    - фарове - 100лв.
    - лупи, с баласти и прочие - 220лв.
    - половин кило епоксидна смола - 15лв.
    - половин кило двукомпонентен силикон - 10лв.
    - рязане на лазер на комплекта - 20-30лв.
    - флакон силикон, ако нямате - 10лв.
    - 50 сантиметра полипропиленова тръба - не знам точно но най-много 5 лв.
    - нарязване на филии на тръбата на струг - 10лв.
    - болтчета, щуцер за одтушника и прочие - 15лв.
    Общо: 410лв.
    - търпение - БЕЗЦЕННО , желание - още повече.

Опция:
    - флакон полиуретаново лепило за автостъкла -10. Праимер - още толкова.

Старите си фарове безгрижнио мога да продам за 250-300лв (в моргите вървят по 150-180лв броя), и ще излезе че цялата работа ми е излязла 100-150лв. Само че засега няма да ги продавам.

Място
    Панагюрище
    Публикации
    7,936
    Точки (при гласуване)
    32

Цитат Мнение на sparkybg Преглед на публикациите

Има фабрични фарове с лупа за G класа, които май са същия размер, но така и не успях да намеря, а и вероятно са скъпи.
    Ако не ме лъже паметта и на BMW трета и пета серия модел някъде от началото на 90-те, с 4 фара, късите бяха такива с лупи

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,476
    Точки (при гласуване)
    62

Цитат Мнение на Паджеровод Преглед на публикациите
    Ако не ме лъже паметта и на BMW трета и пета серия модел някъде от началото на 90-те, с 4 фара, късите бяха такива с лупи
    Размера е по-малък, и са с общо стъкло отвън, демек не е самостоятелен фар. Поне до колкото съм се заглеждал де.

Място
    София
    Публикации
    291
    Точки (при гласуване)
    11

Имам БМВ 525 95г фара на късите е точно така даже мисля че и размера е същия лятото ги свалях за почистване и видях че се разглобяват!
    п.п мисля че и в халогените е така или са малко по малки лупите
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

Място
    София
    Публикации
    7,967
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    45

Спарки, респект за търпението , сръчността и иновациите !

По принцип в окръжноста с диаметър колкото на стария фар, се вписват 3 окръжности с размера на новите ксенони.
    Тоест хипотетично за състезателни цели би могло да се конструира фар с три ксенонови светлини - може би има фиксирани.
    Има такива състезания - например Атина , повечето е на фарове, доколкото съм чел репортажи.
    Не зная как ще стои въпроса с охлаждането ?

Сомо ти пускам мухата де )))
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения :)))

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,476
    Точки (при гласуване)
    62

Цитат Мнение на Nik Nikolov Преглед на публикациите

По принцип в окръжноста с диаметър колкото на стария фар, се вписват 3 окръжности с размера на новите ксенони.
    Тоест хипотетично за състезателни цели би могло да се конструира фар с три ксенонови светлини - може би има фиксирани.
    Има такива състезания - например Атина , повечето е на фарове, доколкото съм чел репортажи.

Благодаря. Ще се поразровичкам.

Ясен е онлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,897
    Точки (при гласуване)
    60

Охлаждането не е проблем - три ксенона са общо 105 вата - мощност, каквато някои хора безгрижно напъхват във фара във вид на мощни халогенни крушки. По-трудният проблем ще е вместването на цялата конструкция назад, защото ще стане доста обемна. Ще има и някой и друг въпрос със съосността на трите. Но пък може да се почне от две.

Абе, някой няма ли да се хване да ги произвежда тия? На Спарки не разчитаме, то е ясно, ...
    если кот ученый, то цепь для того, чтобы он не эмигрировал

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,476
    Точки (при гласуване)
    62

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    Абе, някой няма ли да се хване да ги произвежда тия? На Спарки не разчитаме, то е ясно, ...
    Всъщност, понеже направата на калъпи от силикон се оказа че не е проблем, в момента обмислям дали не може цялата задна част на фара да се направи от стъкломат/плат и епоксидна или полиестерна или винил-естерна смола. Тогава производството на един фар ще отнема никакво време, дори в домашни условия. А както се видя от една моторджийска тема, в София има фирма, която може да нанесе лъскавото покритие, без за това да иска майка си и баща си.

ПП: Всъщност някой знае ли от каква пластмаса правят фасунгите на крушките и задната част на изцяло пластмасовите фарове??? Гледах по фасунгите, ама не пише.
    Последно редактиран от sparkybg ; 01-03-10 в 10:20

Място
    София
    Публикации
    7,967
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    45

......
    Абе, някой няма ли да се хване да ги произвежда тия?.....
    Като гледам динамиката на развитие за светодиодните осветители, дали има перспектива ?
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения :)))

Ясен е онлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,897
    Точки (при гласуване)
    60

Като гледам динамиката на развитие за светодиодните осветители, дали има перспектива ?
    Засега съм твърдо против цена 1000лв за чифт фарове от единствен производител.
    если кот ученый, то цепь для того, чтобы он не эмигрировал

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,476
    Точки (при гласуване)
    62

Засега съм твърдо против цена 1000лв за чифт фарове от единствен производител.
    Вие ми дайте един само, пък после гледайте сеир.

ПП: Ясене, почти съм сигурен че ако махна рефлектора на лупите, и на тяхно масто сложим подходящ светодиод/и, работата ще стане. Има едни 20 ватови из ибей, ама не съм сигурен дали ще са достатъчни. А и са с ниска ефективност - 50-тина лумена на ват.
    Последно редактиран от sparkybg ; 01-03-10 в 10:40

Страница 2 от 16 ПървиПърви 12345612 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 42
    Последно мнение: 16-06-09, 10:11
  2. Ксенонови светлини
    От Венцислав Петров във форум Друго оборудване и принадлежности
    Отговори: 140
    Последно мнение: 18-12-08, 11:42
  3. За цената на етническия мир и великите политици
    От Стефан във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения
    Отговори: 13
    Последно мнение: 03-11-08, 08:00