Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

    Поизчетох темата, защото и аз съм сложил единия фар във фурната, за да му отлепя стъклото. Идеята за само в центъра изчистено от ребра стъкло е добра. Иддва ми на ум за настолна бормашина . Така почистения участук ще е с правилна кръгла форма.

    Коментар


    • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

      Стъклото го пълниш почти цялото с хладка вода (ясно защо) и полираш на много ниска скорост.
      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
      Volkswagen Bora AKL

      Коментар


      • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

        SPARKY, понеже си имал Нива, какво мислиш за внедряването на лупи в нея? Ще стане ли кристален фар от някакво друго возило и ще има ли място да се постави лупата?

        Коментар


        • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

          Нива е особено лесна за такава гимнастика, защото фаровете и са стандартни 7 цола, а място в калника има безкрай.

          Лошото е че няма ниваджия който да направи нещата прецизно като Спарки. Ще стане по ниваджийски и ще вади очи.

          Коментар


          • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

            Първоначално публикуван от ladamosc Преглед на мнение
            SPARKY, понеже си имал Нива, какво мислиш за внедряването на лупи в нея? Ще стане ли кристален фар от някакво друго возило и ще има ли място да се постави лупата?
            Не съм имал Нива. Фарове от Golf 2 трябва да станат. Каквито са и тия, дето аз ползвам в настоящата тема. Слагането им трябва да е дори по-лесно, защото ако помня добре при нивата крепежа е с гривни като на жигулите. Тоест - най-много да ти се наложи просто да отрежеш голфаджийските захвати, но е твърде вероятно дори това да не ти се наложи да правиш.

            Останалото е истинската играчка. Тогава нямах струг, сега имам. Сега бих направил капачките отзад метални и бих ги запоил, а отпред за да се скрие всичко това бих направил някаква джаджа от неръждавейка.


            ....само че, сега не бих го правил с ксенони. Бих мислил в посока диоди. Почти съм сигурен че с 20-25 вата диод с подходащ размер могат да се докарат перфектни къси светлини, които по нищо няма да отстъпват на ксенони. И скоро ще пробвам. За дългите още не съм го измислил, но е въпрос на проби, та дали някога ще имам време за това не е много сигурно. По-вероятно е ако го правя на моята джипка да ги направя с лупи на мястото на халогенките, които са високо горе и за халогенки може да се каже че не стават особено.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

              Карам Мерцедес със заводски ксенон. Категорично предпочитам халоген. Особено на мокър асфалт и мъгла.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                Спарки, тая работа с диодите още ще я чакаме. Виж колко е голямо светещото петно на 25W диод, сравни го със спиралката на H4 лампа и ще ти се изЯсни колко по-голям трябва да бъде рефлекторът.

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                Карам Мерцедес със заводски ксенон. Категорично предпочитам халоген. Особено на мокър асфалт и мъгла.
                Ама ти искаш да виждаш. Ксенонът служи за друго.

                Коментар


                • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Спарки, тая работа с диодите още ще я чакаме. Виж колко е голямо светещото петно на 25W диод, сравни го със спиралката на H4 лампа и ще ти се изЯсни колко по-голям трябва да бъде рефлекторът.
                  Знам това. Но съм умерен оптимист че положението няма да е толкова зло, колкото си мислиш.

                  Другия вариант е да го набутам зад лупа, подобна на ксеноновата. Тогава със сигурност ще стане, само дето диода трябва да е 30-ина вата, защото ще трябва да му слагам перде за да формирам петното и ще хапва от светлината. Това го мисля за дългите, впрочем, без перде. И със сигурност ще стане. Късите са "проблема".

                  ПП: @ Ясен - да ти кажа и какво поражда умерения ми оптимизъм:
                  - петното на примерно 15 вата диод е около сантиметър в диаметър.
                  - петното на халогенка H4, като броим рефлекторчето в крушката е около 6-7мм в диаметър.
                  - диода надолу не излъчва. Максимума му е в централните примерно 90 градуса, при ъгъл 120-130 вече няма никой - перфектно за да се наклони така че да направи светлото петно като от халогенка.
                  - при халогенката има хаотични отражения и от реотана, и от рефлекторчето, които водят до загуби и светене не където трябва - в случая приемливо - все пак трябва да виждаме и пешеходците по тротоара, както и пътните знаци. Това при диода си става съвсем естествено, без загуби.
                  - H4 се слага, и покрива стандартите, на значително по-малки фарове от 7 инчовите, в които ще опитам аз. Като отнесеш това към петното на диода, нещата стават с една идея по-оптимистични.
                  - 15 вата диод определено ще свети повече от 55 вата халогенка. Вече има такива със 140-150 лумена на ват. В момента пред мен са 3 различни, които ще пробвам за домашно осветление. Каквото остане ще е за пробите с фара, когато имам време. Само трябва да си взема хубаво медно парче, което да струговам по съответния начин. Като размер ще стане горе-долу като китайските H4 ксенони с мърдаща се крушка.
                  Последно редактирано от sparkybg; 17-01-14, 12:32.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                    С лупа шансът е по-голям. Пердето, ако си хитър, ще е елипсовидно и ще връща светлина обратно в източника.

                    Дългите светлини са малко по-лесни от късите. Ама пак са интрига, ако искаш да светят надалече без да ти засветват наблизо.

                    Коментар


                    • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Карам Мерцедес със заводски ксенон. Категорично предпочитам халоген. Особено на мокър асфалт и мъгла.
                      На колко години са лампите?
                      Защото стареят и променят и спектъра и силата на светене.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                        Добре де, нали вече има ксенон Н4 с неместеща се крушка? А с местещо се легенче. Или бъркам нещо?

                        Коментар


                        • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Нива е особено лесна за такава гимнастика, защото фаровете и са стандартни 7 цола, а място в калника има безкрай.

                          Лошото е че няма ниваджия който да направи нещата прецизно като Спарки. Ще стане по ниваджийски и ще вади очи.
                          Това сигурно е така, ама нали Спарки е отзивчив, ще го тормозим с въпроси докато стане ...

                          Коментар


                          • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Не съм имал Нива.
                            Екскюзе моа, заблудил съм се. А не е ли време да се сдобиеш с една? Мога да ти я похваля....


                            П.С. Сега сериозно - ще потърся голфови фарове и ще ги премеря, дано да си прав, че ще е станат. Това със сигурност ще ми отвори работа лятото. Имам приятел със струг, който ми "уидисва", ще пробвам този вариант. Само не разбрах това със запояването? Към рефлекторът как ще се запои?

                            Коментар


                            • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                              Първоначално публикуван от ladamosc Преглед на мнение
                              ...Мога да ти я похваля....
                              Ко? Не!
                              С карането на всякакви лади приключих преди 8-9 години.

                              Първоначално публикуван от ladamosc Преглед на мнение
                              Към рефлекторът как ще се запои?
                              Ми... с поялник бре. Аз не съм ползвал космически технологии. Само за флюс ползвах форфорна киселина. Това за захватите. За чашката отзад ще трябва нагряване с нещо голямо на целия детайл + рефлектора, като в същото време не трябва да се прекалява с температурата до много над 250-280 градуса. Калаено-оловен тинол се топи на 180, тъй че кой-знае каква драма няма - нагрявате чашката, калайдисвате я. После калайдисвате и рефлектора, където ще е спойката и си приготвяте ширмовка за запълване на дупките между двете, ако има големи такива. После при запояването отново нагрявате само чашката с голямото нещо (пистолет за горещ въздух, газова горелка или там квото), а с поялника само разнасяте тинола. Иделания вариант е да си намерите по-широка ширмовка, която да сложите по ръба между чашката и рефлектора. Тогава на практика дупки няма - трябва само добре да умокрите 3-те детайла с тинол и всичко ще е на 6.

                              Общо взето е играчка, но не кой-знае каква. Е, при липса на опит със запояване може и да се превърне в драма де. Но пък при успех става адски здраво. Много по-зграво от моето. Не че съм имал някакви грижи с моето де. Откак е сложено никакви корекции не са се налагали.

                              Ако пък ползвате стандартен гладък рефлектор, там запояването е песен - то е "ротационен елипсоид", така да се каже - стругования детайл ще легне плътно по него. Драмата е с такива рефлектори като тоя, дето ползвах аз - целия е с ръбове и е с неправилна форма.

                              Друг вариант е пластелиново лепило, с което да запълните дупките между двете, ама мен тоя вариант не ме кефи чисто субективно. Имам чувството че няма да стане здраво и може да се напука или отлепи след време.
                              Последно редактирано от sparkybg; 20-01-14, 23:15.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                                Карам Мерцедес със заводски ксенон. Категорично предпочитам халоген. Особено на мокър асфалт и мъгла.
                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                .......Ама ти искаш да виждаш. Ксенонът служи за друго.
                                Ако още не си разбрал за какво служи китайския светилник, мини покрай някой чалгарник.
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X