Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

    Има и лупи за H1/H3 (по спомен) фар, със значително по-тънка опашка. Но въпреки това, вижда ми се малко странно да е толкова тясна дупката на фара.

    Я снимай и качи една снимка на гнездото за крушката в рефлектора, ако можеш. И какъв е фара - H4 или H7?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Има и лупи за H1/H3 (по спомен) фар, със значително по-тънка опашка. Но въпреки това, вижда ми се малко странно да е толкова тясна дупката на фара.

      Я снимай и качи една снимка на гнездото за крушката в рефлектора, ако можеш. И какъв е фара - H4 или H7?
      Ето това разстояние B = 25 милиметра Натиснете снимката за да я уголемите

Име:farASTR-G1.jpg
Прегледи:2
Размер:111.2 КБ
ID:5318369


      А тука е някаде към 35-40 милиметра Натиснете снимката за да я уголемите

Име:projg5in544468.jpg
Прегледи:2
Размер:93.5 КБ
ID:5318370



      Фара го измерих със шублер !!!

      А сега измерих и крушка H7 информацията се потвърждава Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ps_fkbp00412121231.jpg
Прегледи:2
Размер:82.5 КБ
ID:5318371

      Коментар


      • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

        Не е ли по-лесно да се отдалечи стъклото от рефлектора с нужните 2 см при кръгли фарове, вместо да се отливат и преправят рефлектори. Има вече лупи 10 см дължина, но доколкото разбрах са със Н1 ксенон. Да ви питам през релефно стъкло ще има ли разсейки на светлината?

        Коментар


        • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

          Изобщо не си мисли за релефно стъкло и ксенон.

          Коментар


          • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

            Първоначално публикуван от ceko26 Преглед на мнение
            Не е ли по-лесно да се отдалечи стъклото от рефлектора с нужните 2 см при кръгли фарове.
            За по-лесно - по-лесно е. Ама фаовете освен друго ще щръкнат напред с 2см, което в повечето случаи, включително моя, няма да е никак приятна гледка, колкото и да се стараеш с фланеца.

            А иначе съм виждал и фар, правен от дъно на бутилка или буркан например.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

              Я кажете верно, ако се сложа такива прожектори като на Спарки на фар с релефно стъкло, какво точно ще стане, някой пробвал ли е... ще пречи на отсрещните или ще се разсейва прекалено много и няма да се вижда нищо...
              Моите снимки...
              https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
              https://500px.com/ivankoo

              Коментар


              • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
                Я кажете верно, ако се сложа такива прожектори като на Спарки на фар с релефно стъкло, какво точно ще стане, някой пробвал ли е... ще пречи на отсрещните или ще се разсейва прекалено много и няма да се вижда нищо...
                ЗА-БРА-ВИ!!!
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                  Ама какво точно става, това ми е въпроса
                  Моите снимки...
                  https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                  https://500px.com/ivankoo

                  Коментар


                  • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                    Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
                    Ама какво точно става, това ми е въпроса
                    Двете неприятни неща едновременно. Свети много в очите на насрещните, много в мъглата пред теб и малко в пътя. Релефното стъкло очаква определена оптика зад себе си, очаква да работи с цялата си площ (шарката му е различна там, където светят само дългите) и даже и в идеалния случай прави компромисна картина на пътя и относително много разсейки. Тези разсейки са допустими само когато общата мощност на светлината не е твърде голяма.

                    Коментар


                    • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                      В Фолксваген форума един тип си е изшкурил отвътре стъклата на фаровете на пасат б3 с флекса , ползвал е диск с шкурки след това е лакирал стъклото с бояджииски лак за да стане пак лъскаво и е монтирал такива прожектори така , че с мерак и търпение всичко става . Аз ползвах като Спарки голфови фарове и отзад с пвц 110 мм затворих и се получи доволен съм много от резултата а насреща движещите са още по доволни
                      2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                      ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                      Коментар


                      • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                        На мен идеята ми беше дали може по някакъв начин да се сложи зад релефно стъкло прожектор... понеже не съм фен на ксенон на обикновен фар, а пък на моята кола не й отиват изчистени стъкла с лупи отзад, има тунинг такива и не ме кефят макар и да се вижда каде каде по-добре... просто става кичозно за моя вкус, все пак е кола от 80-те
                        Моите снимки...
                        https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                        https://500px.com/ivankoo

                        Коментар


                        • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                          Ако върхът на лупата ти е допрян до релефното стъкло разсейките ще са малки,но светлината която получаваш няма да е максимума,което лупите предлагат. Ако е по-далече е неприятно откъм отблясъци и безсмислено откъм светлина. Най-добре е да направиш номера от ФВ форума само в центъра на стъклото,така хем няма да изглежда грозно (почти няма да се забелязва) ,хем няма да заслепява и ще получаваш максимума,което лупите предлагат.
                          Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                          Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                          Volkswagen Bora AKL

                          Коментар


                          • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                            На по старите БМВ-та които са с лупи е така фара има оребрение а около 60 мм в средата е чисто съкло , лупата стои съвсем близко до стъклото и си става
                            2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                            ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                            Коментар


                            • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                              Да,точно това имам предвид. Нищо че онези фарове са кръгли ,а на Пежото-правоъгълни.
                              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                              Volkswagen Bora AKL

                              Коментар


                              • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                                Хмм, това е хитро... трябва да потърся едни 2 фара за експерименти
                                Моите снимки...
                                https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                                https://500px.com/ivankoo

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X