Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оборотомерът спря!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Оборотомерът спря!

    При мен се оказа проблем в таблото прекъсната писта.Мисля че инфо взима от генератора.
    Pajero 2.8 tdi GLS къса база

    Коментар


    • #17
      От: До: Оборотомерът спря!

      Първоначално публикуван от ТониМонтеро Преглед на мнение

      Та сега оборотомера не ми работи.Въпроса е от къде взима инфо въпросния.
      Джипа от подписа.
      Благодаря ви!!!
      Коя година е, защото има много варианти.

      Коментар


      • #18
        От: До: Оборотомерът спря!

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Коя година е, защото има много варианти.
        92г. е джипа, след като писах отидох навън да огледам за някоя букса не закачена(не че не бях огледал и преди това,но за всеки случай пак)пак нямаше не закачена.Откачих няколко и пак ги закачих и се оправи.

        Все пак кажете от къде взима инфо оборотомера за да знаем и ние(незнаещите).

        Благодаря предварително.
        MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
        (А1+)
        О877ООО98О

        Коментар


        • #19
          От: Оборотомерът спря!

          Дано това да е проблема че и при мен с откачване и закачване на буксата се оправяха нещата за ден два и после пак отказваше оборотомера докато намеря скапаната писта.
          Pajero 2.8 tdi GLS къса база

          Коментар


          • #20
            От: Оборотомерът спря!

            Сигналът се взима от връзката между бобината и транзисторния ключ, жицата е с черно+бяло, минава през някакъв филтър с два извода. Единият е жицата, която казах, а другият е бял проводник, който отива директно в таблото в оборотомера.

            Коментар


            • #21
              От: Оборотомерът спря!

              И на мен на Астрата ми беше спрял,но като сменях маслото,бре гледам някаква жица виси отдолу,занесох я на майстор и той каза че се е била откачила клемата от генератора,зависи дали е електронен!На Opel Astra се взема от генератора,а пък на другия опел(тигра) е с жило,еднакви марки,ама различни начини на свързване!?На самия оборотомер пише ли ти някакво от видa:"electronic,electric..."На Астрата пише "electric min.-1",та мисълта ми е огледай си на оборотомера дали не пише дали е електрически По-лесно ще стане ако е електрически,малко затруднение ще има ако е с жило(ако се е скъсало де)дано съм помогнал
              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

              Коментар


              • #22
                От: Оборотомерът спря!

                Сега и аз да питам. Паджеро 2,8 96г. От време на време (за сега май два пъти ) ми изчезва оборотомера. Като подам повече газ се оправя. Що е туй?
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #23
                  От: Оборотомерът спря!

                  Ако пак ти спре да работи оборотомера без да подаваш газ чукни го по стъклото и ако проработи знам откъде идва проблема.
                  Pajero 2.8 tdi GLS къса база

                  Коментар


                  • #24
                    От: Оборотомерът спря!

                    На моята Тойота LJ 70 , откакто я взех си беше със счупен оборотомер , знам как да го оправя , ама все не намирам време .
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • #25
                      От: Оборотомерът спря!

                      Първоначално публикуван от TLC23 Преглед на мнение
                      На моята Тойота LJ 70 , откакто я взех си беше със счупен оборотомер , знам как да го оправя , ама все не намирам време .
                      Ами сподели де. Не се стискай.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Оборотомерът спря!

                        Да питам и аз. От вчера имам 2,8 и не ми работи оборотомера. От къде взима сигнал, къде да търся евентуални причини, освен самото табло. Годината е '97. С почукване не става...
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #27
                          От: Оборотомерът спря!

                          Проблема решен със смяна на уреда от друго табло, било често срещан проблем. Казаха ми да си пазя донора за средните два уреда, и те били потенциални мъртавци. Ако съм бил полезен на някой...
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #28
                            От: Оборотомерът спря!

                            Здравейте,от отдавна имам проблем с оборотите да на моето Паджеро 2 2,5 ти тръгне ти спре.Превързах кабелите покрай помпата,слагах и друг уред за проба нямаше ефект,но като размърда кабелите на въпросният куплунг към таблото за оборотомера и той тръгне.към самият уред ходят три кабела някой има ли на представа от къде идват за да им пусна направо нови проводници,търсих по схемите но нещо не мога да ги разчета.Благодаря
                            Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
                            0883 39 72 04

                            Коментар


                            • #29
                              От: Оборотомерът спря!

                              Пробвай с контактен спрей, може да се окислила буксата. При мен лятото пак умря оборотомера, дадох го на електрончик за ремонт, и вече нямам ядове.
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар


                              • #30
                                От: Оборотомерът спря!

                                Пробвах със спрей и дори "стегнах" малко самите пиновете на буксите но няма ефект,единствено тръгва като размърдам кабелите
                                Последно редактирано от ichods; 27-12-17, 16:33.
                                Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
                                0883 39 72 04

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X