Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с автоматична скоростна кутия на Гранд Чероки CRD 2.7 d

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с автоматична скоростна кутия на Гранд Чероки CRD 2.7 d

    здравейте някои мойе ли да ми помогне имам проблем с автоматичната скоростна кутия проблемът идва винаги когато запалвам колата никога когато е в движение и така прблемът е следният :
    запалвам двигателя и ми светва Malfunction Indicator след това не иска да префклучи на 2-ра дига оборотите ако я настъпя 6те ги дигне до краи карам я така около 2-3 мин и след това се оправя започва да префклучва и лампата изгася ако не се оправи сирам исгасям двигателя и след това като запаля се оправя .
    Ако някой може да ми каже нещо ще му бъда много благодарен

  • #2
    До: Проблем с автоматична скоростна кутия на Гранд Чероки CRD 2.7 d

    Проверете ел част. И не само покрай кутията, навсякъде. Включително за лоши маси, патинирани контакти на куплунзи и прочие. Като и състояние на аккомулатора.
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с автоматична скоростна кутия на Гранд Чероки CRD 2.7 d

      Първоначално публикуван от kendala Преглед на мнение
      здравейте някои мойе ли да ми помогне имам проблем с автоматичната скоростна кутия проблемът идва винаги когато запалвам колата никога когато е в движение и така прблемът е следният :
      запалвам двигателя и ми светва Malfunction Indicator след това не иска да префклучи на 2-ра дига оборотите ако я настъпя 6те ги дигне до краи карам я така около 2-3 мин и след това се оправя започва да префклучва и лампата изгася ако не се оправи сирам исгасям двигателя и след това като запаля се оправя .
      Ако някой може да ми каже нещо ще му бъда много благодарен
      Колега,

      имах същите симптоми и го реших със смяна на акумулатора ми. Явно беше по-слаб вече 5 години служба. Виж тази тема: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=83704
      www.drivingoffence.co.nz

      Коментар


      • #4
        мерси много никога нямаше да мо доиде на ума че може да е от акомулатора тази седмица ще взема един и ще пробвам ако стане ще черпя

        маслото и филтарът на скоростната кутия ги смених източех старото което не беше много някаде около 3.5 л а по принцип четох че това което мога да источа е около 5 литра така че долях 5 литра мопар маи беше ATF+4 но проблемът си стои така че ще смена и акомулатора и ще вида какво ще стане

        има и друго искам да отбележа само че на на таблото кадето показва акомулатора стрелката е на половината и жинаги си е била там това не значе ли че акомолатора си е нарет .
        балагодаря предварително
        Последно редактирано от CarTest™; 28-02-10, 13:43.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с автоматична скоростна кутия на Гранд Чероки CRD 2.7 d

          Първоначално публикуван от kendala Преглед на мнение

          маслото и филтарът на скоростната кутия ги смених източех старото което не беше много някаде около 3.5 л а по принцип четох че това което мога да источа е около 5 литра така че долях 5 литра мопар маи беше ATF+4 но проблемът си стои така че ще смена и акомулатора и ще вида какво ще стане

          Грешка. Маслото при смяна не се долива "на око". Проверява се нивото, по начина който описан в мануала, и се слага точно толкова, колкото е необходимо. Повече масло, както и по-малко, убиват кутията еднаково успешно....

          Всеки сервиз който продава аккумулатори, извършва и проверка на старите....
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с автоматична скоростна кутия на Гранд Чероки CRD 2.7 d

            Първоначално публикуван от kendala Преглед на мнение

            маслото и филтарът на скоростната кутия ги смених източех старото което не беше много някаде около 3.5 л а по принцип четох че това което мога да источа е около 5 литра така че долях 5 литра мопар маи беше ATF+4 но проблемът си стои така че ще смена и акомулатора и ще вида какво ще стане
            Това не е правилното масло.В темата която ти е посочил PHOENICIAN ,колегата BENZBOOSS,доста се потруди да отрие правилното масло за наще кутий,а то е Shell 3403 M-115,прочети я добре.
            JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с автоматична скоростна кутия на Гранд Чероки CRD 2.7 d

              Маслото се мери от дьното на кутията,една цигарена кутия ширина на щеката която я нямаш.Разлика от минимум до максимум в нивото е около половин литьр.
              Кутията ако има щампа или занитена планка и баркод си е Мерцедес на 100% и е препорьчително да се кара с последните масла одобрени за тая кутия.Ак0 е след 2004 и имаш само баркод на нея / от страната на пасажера до тьрси /може да я караш с Мопар.
              Прави се и диагностика за да не се гадае много,диагностиката ще ти каже какво и е точно,че аз се сещам за поне 5 далаверки които могат да предизвикат проблема ти
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с автоматична скоростна кутия на Гранд Чероки CRD 2.7 d

                Първоначално публикуван от Калин Преглед на мнение
                Това не е правилното масло.В темата която ти е посочил PHOENICIAN ,колегата BENZBOOSS,доста се потруди да отрие правилното масло за наще кутий,а то е Shell 3403 M-115,прочети я добре.
                То си го пише в книжката, тук във форума има качена една и е дадено Шел Масло за вашата кутия ...
                Грандоман WJ 3.1 QD

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с автоматична скоростна кутия на Гранд Чероки CRD 2.7 d

                  Масло за пьрвоначално вграждане,после го заменят сьс следващите модификации.

                  Един линк за тия дето разбират Шбавски,има и снимки малко на вашите модели.

                  http://www.automatikoelwechselsystem..._320_Pixel.pdf
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с автоматична скоростна кутия на Гранд Чероки CRD 2.7 d

                    А дали не е препълнена кутията и затова да прави така.Как така източи 3.5 литра а сипа 5 .Мери ли нивото след това...???
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                    0877стоидевет215–Радослав

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с автоматична скоростна кутия на Гранд Чероки CRD 2.7 d

                      Смукни му половин литьр с една спринцовка и пак виж дали го прави това.Ако пак го прави му смукни още половинка и ще спре.Или направо си премери маслото в скоростите както ти казват колегите щото ако ти покажа каква салата става вьтре като зацепи тва дет не трябва и ще ти се изправи косата.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с автоматична скоростна кутия на Гранд Чероки CRD 2.7 d

                        ... колега какво става с "черпнята" сподели поне какво стана след смяна на акумулатора и как се реши проблема в крайна сметка , че и мене ме изненада днес този проблем
                        Безгрижен , галантен и делови -Grand Cherokee 2,7crd / L.R. Discovery Td5

                        Коментар


                        • #13
                          От: До: Проблем с автоматична скоростна кутия на Гранд Чероки CRD 2.7 d

                          ... ,че темата от "проблем в скоростната кутия " мина към смяна на масло
                          Безгрижен , галантен и делови -Grand Cherokee 2,7crd / L.R. Discovery Td5

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X