Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да повдигна най-евтино Лада Самара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да повдигна най-евтино Лада Самара

    Колеги скоро вземам книжката и смятам да и се насладя по черните пътища.Но понеже баща ми не иска да си купувам още Джип и аз смятам да модифицирам леко лада самара.Под модификации значи нови гуми като и повдигане на колата с 4-5 см.Въпроса ми е как да я повдигна(материали за това) и ще ми върши ли работа за разходки из гората?
    Последно редактирано от Ясен; 04-03-10, 22:46. Причина: кресливо заглавие
    По малко, ама с хляб!

  • #2
    До: ВЪПРОС!!! КАК ДА ПОВДИГНА НАЙ-ЕВТИНО ЛАДА САМАРА???

    Значи Самара отпред е стандартно със 160мм. клиренс-това за лек автомобил е доста добре.За повдигане-да може,но 5см. са много и незнам дали няма да имаш проблем с наклона на колелата и каретата.Затова по-добре първо си сложи по-високи гуми и пробвай.Аз преди на Жигулито карах с едни руски модел Я-515А 165-80,бяха наистина по-високи от други гуми със същия размер и на кал просто полудяваха.Задължително мисли за защита на ск.кутия и картера.Иначе Самарата я имам за проходим автомобил-само гледай да не е натоварена отзад с хора и тежки багажи когато ходиш по сложни терени,защото предницата и олеква много и предните гуми лесно губят сцепление.Най-добре автомобилът върви с 1 или 2-ма човека отпред.Това се отнася за всички автомобили с предно задвижване и все още на доста хора не им е ясно.
    Последно редактирано от Янко Желязков; 04-03-10, 22:53.

    Коментар


    • #3
      До: Как да повдигна най-евтино Лада Самара

      Благодаря колега! А може ли да ми пообясниш за варианта с втулки? И също гуми регенерати стават ли за офф роад?
      По малко, ама с хляб!

      Коментар


      • #4
        До: Как да повдигна най-евтино Лада Самара

        Що се отнася за гуми регенерат за оф-роуд-ДА стават.Те между другото в това са най-добри.Но за асфалта са кофти-тежат,шумят,вдигат разхода.За повдигането отпред-нямам опит с Макферсона на Самара и не мога да дам съвет.Доколкото знам тук от Форума Ясен кара Самара и евентуално той би могъл да ти даде конкретна идея за повдигане.Аз съм се занимавал най-вече със задноприводни ВАЗ-ове.

        Коментар


        • #5
          До: Как да повдигна най-евтино Лада Самара

          Аа, аз моята Самара я карам по шосетата. Освен на събора на форума това лято, когато се класирах предпоследен в състезанието по мерене на ходове. Няма да казвам коя жипка беше по-зле от Самара... Иначе:

          Пътен просвет Самарата има в излишък. Ако се поставят по-високи гуми, просветът съвсем престава да е ограничаващ фактор в проходимостта. Подложките в пружините могат да я повдигнат на цената на ограничаване на ходовете на окачването, което ще помогне в коловози, но ще влоши ситуацията в дупките. Нещо не ми идват други идеи за повдигане на окачване от този вид (предното). Задното - нищо не пречи да се сложат по-дълги пружини и амортисьори и ще потръгнат нещата.

          И колкото и да я коландри човек, Нива няма да стане. Даже и Тарзан няма да стане, освен в заводските условия.

          Коментар


          • #6
            До: Как да повдигна най-евтино Лада Самара

            Да Нива нема да стане ама за тая цел ще я ползвам За гумите разбрах.А тая идея с втулките как изглежда? И ако ще слагам пружини и нови амортисиори колко ще ми струва?
            По малко, ама с хляб!

            Коментар


            • #7
              До: Как да повдигна най-евтино Лада Самара

              Самара повдигана със втулки не съм виждал-незнам и дали е възможно.Кой ти даде тази идея?С по-дълги пружини ДА-но от какво нямам идея.Друг вариант е с качествени гумени подложки над или под пружината.Аз отзад съм по този начин и до ден днешен си стоят непокътнати.Но ако попаднеш на някакви ментета и една седмица няма да издържат-разпарят се.

              Коментар


              • #8
                До: Как да повдигна най-евтино Лада Самара

                Идеята я видях в накакав форум..не се сещам кой.А тези гумени тампони с колко повдигат колата? Стават ли и отпред? и Цена ако може горе долу.
                По малко, ама с хляб!

                Коментар


                • #9
                  До: Как да повдигна най-евтино Лада Самара

                  Както писах,ако са качествени стават и за отпред-в зависимост от дебелината вдигат от около 2 до 5см.Важно е да паснат точно по диаметъра на пружината.Цените са ниски-от 5 до 10лв. за бройка,но и качеството е променливо-Това е и причината повечето хора да ги избягват,като средство за повдигане.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как да повдигна най-евтино Лада Самара

                    Хайде и аз да помогна : http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=65345 колегата е от форума. Може да му пуснеш едно лично или да му се обадиш. Успех

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как да повдигна най-евтино Лада Самара

                      Първоначално публикуван от IcOMencheV Преглед на мнение
                      Колеги скоро вземам книжката и смятам да и се насладя по черните пътища.Но понеже баща ми не иска да си купувам още Джип и аз смятам да модифицирам леко лада самара.Под модификации значи нови гуми като и повдигане на колата с 4-5 см.Въпроса ми е как да я повдигна(материали за това) и ще ми върши ли работа за разходки из гората?
                      Колега имам фиат панда,повдигнах я отпред като подложих тампон в ботуша на макверсона,става добре ,но не съм сигурен как беше самарата отпред ако е макверсон пиши и ще ти обясня по-подробно,че ако не е
                      само си пиша глупости,успех
                      няма начин да няма начин
                      http://album.bg/offroad_
                      0878 613 163

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как да повдигна най-евтино Лада Самара

                        Макферсон е Самарата отпред и изобщо казано, малко се отличава от Панда.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как да повдигна най-евтино Лада Самара

                          Значи ще стане,ами лесно е -откачваш макварсона от ботуша,обикновенно са хванати с две гайки 10мм. за две шпилки които излизат от макверсона.Правиш си на струг два прехода(втулка със шиика от едната страна вътрешна резба от другата външна)със дължина колкото искаш да повдигнеш,но не прекалявай ,че ще ти стане къс носача.
                          Навиваш преходите на макверсона и от гума си правиш тампони с дебелината на преходите,ако не намериш толкова дебела гума може от транспортна лента няколко пласта слагаш и стягаш.
                          След като повдигнеш гумите ти ще стоят като на Татра долу събрани
                          трябва да разпилиш горните отвори на болтовете който държат главината за макверсона за да регулираш вертикала на гумите-те това е
                          Бързо и качествено
                          Ако се залакомиш за височина като мен трябва да удължаваш носача и става сложно....айде действай...
                          няма начин да няма начин
                          http://album.bg/offroad_
                          0878 613 163

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как да повдигна най-евтино Лада Самара

                            ЕЕЕ мн благодаря колеги,малко не сам на ти с механиката ама се мъча и напредвам! Но се двуомя дали да не сложа по големи пружини с амортесиори или по др начин с разглобяването на макферсона?Кои е по удачен?
                            По малко, ама с хляб!

                            Коментар


                            • #15
                              От: До: Как да повдигна най-евтино Лада Самара

                              Здравейте! Самарата спокойно се повдига с 50 до 70 см без смяна на амортисьори, пружини и без подложки,които налагат корекции в развала на гумите. Правят се едни дистанционни планки с по 3 отвора,според растоянията на отворите в ботуша на макферсона.Тези планки стават ключовия свързващ елемент, благодарение на който и се осигурява желаното повдигане,но стига да е в рамките най-много на 70 до 80 мм. Отзад не съм сигурен как са захванати на Самарата осите на колелата към моста,но точно с начина на тяхното захващане се осигурява повдигането на автомобила. Този начин на преработка позволява увеличаване на клиренса без да се пипат елементите на окачването.
                              диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X