Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нафта в антифриза на Isuzu Trooper 3.0 D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нафта в антифриза на Isuzu Trooper 3.0 D

    Здравейте колеги, имам Isuzu Trooper 3.0 D с проблем в запалването, който го разреших благодарение форума. Та въпроса ми е, един мой колега има същия джип със същия двигател, но с друг проблем.Та въпроса ми е, ако може и на него да му помогнем ще съм ви много благодарен. Проблема му се изразява в това , че му вкарва нафта в антифриза.Срещал ли го е някой този проблем и знае ли някой разрешение на проблема?
    Последно редактирано от dosseto; 25-02-10, 21:56.
    Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
    Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

  • #2
    До: Нафта в антифриза на Isuzu Trooper 3.0 D

    Има вероятност да е спукана главата...

    Коментар


    • #3
      До: Нафта в антифриза на Isuzu Trooper 3.0 D

      Първоначално публикуван от vesy Преглед на мнение
      Има вероятност да е спукана главата...
      Интересно,ех как не го познавам този мотор,там има ли допирни точки на нафтата и на антифриза.И ако тя ходи в антифриза"малко не съм сигурен",то скоро и обратното ще стане.Няма ли някоя по-близка снимка на двигателния отсек.
      JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

      Коментар


      • #4
        До: Нафта в антифриза на Isuzu Trooper 3.0 D

        Ние имаме един такъв разглобен в гаража, ако искаш ела да го видиш това животно Нафтата е с по-високо налягане (към 80 атмосфери) и няма как антифриза да отиде в нея. А и по принцип няма допирна точко между двете, освен ако например главата не е спукана...

        Коментар


        • #5
          До: Нафта в антифриза на Isuzu Trooper 3.0 D

          А подгрев на горивото няма ли?
          Гори ама въри к'о мързи ви да наливате ли?

          Коментар


          • #6
            До: Нафта в антифриза на Isuzu Trooper 3.0 D

            И да има, би трябвало да е електрически. Аз си мисля, че това дето ходи в антифриза не е нафта, ами масло....
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              До: Нафта в антифриза на Isuzu Trooper 3.0 D

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              И да има, би трябвало да е електрически. Аз си мисля, че това дето ходи в антифриза не е нафта, ами масло....
              Абе и аз така мисля,но чак да не се различи нафта от масло
              JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

              Коментар


              • #8
                До: Нафта в антифриза на Isuzu Trooper 3.0 D

                Може да е нафта, при тоя джип всичко може ....някъде тук из темите и друг беше писал за подобен проблем...но не мога да я намеря сега и не знам какво се оказа и дали разрешиха проблема.

                Коментар


                • #9
                  До: Нафта в антифриза на Isuzu Trooper 3.0 D

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  И да има, би трябвало да е електрически. Аз си мисля, че това дето ходи в антифриза не е нафта, ами масло....
                  Абе чиста нафта си е,ако е малсо то казанчето ще стане цялото в масло.
                  Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
                  Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

                  Коментар


                  • #10
                    До: Нафта в антифриза на Isuzu Trooper 3.0 D

                    И какво стана? Разбрахте ли от къде е проблема, някакви предположения...други освен моето

                    Коментар


                    • #11
                      До: Нафта в антифриза на Isuzu Trooper 3.0 D

                      Първоначално публикуван от dosseto Преглед на мнение
                      Абе чиста нафта си е,ако е малсо то казанчето ще стане цялото в масло.
                      А,сега цялото в нафта ли е?От скоро ли го има джипа?Да не би някой преди това да е промивал водната система от мазнотий,и сега да има остатачна нафта.Нямам логично обяснение,дори и част от главата да я няма,пак е невъзможно нафтата да ходи в антифриза.Или тоя двигател не е на принципа на Rudolf Diesel.
                      JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                      Коментар


                      • #12
                        До: Нафта в антифриза на Isuzu Trooper 3.0 D

                        Какъвто и да е, все ще е правен по земна технология, не е докаран от Марс ... Най-лесното е да се проследи горивната система дали въобще има допирна точка с охладителната.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          До: Нафта в антифриза на Isuzu Trooper 3.0 D

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          Какъвто и да е, все ще е правен по земна технология, не е докаран от Марс ... Най-лесното е да се проследи горивната система дали въобще има допирна точка с охладителната.
                          Май има някакъв жмел тук,та ако има този проблем,то човека който може да реши това судоко е Лозан.
                          Дано да я види темата.
                          JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                          Коментар


                          • #14
                            До: Нафта в антифриза на Isuzu Trooper 3.0 D

                            Горивният канал е в цилиндровата глава..горивото постъпва в инжектора през отвор в цилиндричната втулка,в която е поместен всъщност инжекторът.Горивното пространство е изолирано от 2 о-пръстена,които мизерстват понякога...а дюзата(втулката,по-точно) се охлажда от антифриза и тогава...Тези втулки са били подменяни кампанийно някога-има много теми по въпроса.Тук една:
                            http://www.itocuk.co.uk/forums/viewt...be2409718e91a3

                            "I spoke to IM today and they told me that they only support UK Troopers, was worth a try anyway.
                            I made a tool today and extracted all 4 sleeves, but as I did all four cylinders filled with coolant. I hope this is not due to damage, I assume that the coolant runs between the 'O' rings on the outer of the sleeve. If anyone cane confirm this I would appreciate it. "

                            Отговор:
                            they are cooled by the coolant so no damage there and cranking the engine would be the only way to get rid of it so no damage there either, just remember to line up the holes in the sleeves with the holes in the head and use an old sleeve to knock them in again with a light spray of wd40 on the seals to prevent them from rolling over.
                            В съседните теми има и подробен файл.
                            И т.н.Разбира се,вероятност главата да е пробила(прегряване,корозия) си остава.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Нафта в антифриза на Isuzu Trooper 3.0 D

                              [QUOTE=Torque;1064836]Горивният канал е в цилиндровата глава..горивото постъпва в инжектора през отвор в цилиндричната втулка,в която е поместен всъщност инжекторът.Горивното пространство е изолирано от 2 о-пръстена,които мизерстват понякога...а дюзата(втулката,по-точно) се охлажда от антифриза и тогава...Тези втулки са били подменяни кампанийно някога-има много теми по въпроса.





                              Да най вероятно е от там,колега имаще такъв проблем и се оказа от там
                              Последно редактирано от isuzo; 01-03-10, 07:23.
                              МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X