Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за УАЗ 469

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Гуми за УАЗ 469

    Колега, ако трябва да обясня ще ми отнеме часове да пиша. А дори темата е за друго.

    Потърси отделни теми в подфорум УАЗ - писано е страшно много по този въпрос.

    Успех!

    Коментар


    • #17
      От: Гуми за УАЗ 469

      Скоро срещнах една уазка колегата хубави гуми беше избрал
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SP_A4069.jpg
Прегледи:1
Размер:83.5 КБ
ID:5234504Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SP_A4068.jpg
Прегледи:1
Размер:62.6 КБ
ID:5234505
      HONDA AFRICA TWIN XRV 750 RD 04

      Коментар


      • #18
        От: Гуми за УАЗ 469

        Трудно ще ги приспособи ,но ако все пак стане ше се изка и сила из под капака...
        [I]Радослав Димчовски[/I]

        Коментар


        • #19
          От: Гуми за УАЗ 469

          Може да си прави нещо подобно http://www.youtube.com/watch?v=XCZkW...eature=related

          Коментар


          • #20
            От: Гуми за УАЗ 469

            Здравейте.
            И аз да попитам, стават ли(на ширина) гуми 225/75/15 на оригинални уазови джанти 15".

            Коментар


            • #21
              От: Гуми за УАЗ 469

              Първоначално публикуван от dt 125 Преглед на мнение
              Здравейте.
              И аз да попитам, стават ли(на ширина) гуми 225/75/15 на оригинални уазови джанти 15".
              Сигурно стават,ама специално за УАЗ са крайно неподходящи като размер.Просто са малки в диаметър и постоянно ще "ореш" с дифовете из коловозите-/лично мнение/.

              Коментар


              • #22
                От: Гуми за УАЗ 469

                Колега с колко см. са по ниски от стандартните уазови гуми.

                Коментар


                • #23
                  От: Гуми за УАЗ 469

                  Първоначално публикуван от dt 125 Преглед на мнение
                  Колега с колко см. са по ниски от стандартните уазови гуми.
                  С около 6см.,т.е. ще намалиш клиренса с цели 3см.Повярвай ми,това за в гората е много.Аз лично на УАЗ гума по-малка от 31" не бих сложил.Да не говорим,че може и по-големи да се поставят с леки доработки.Разбираш ли-няма никакъв смисъл на кола,която заводски излиза с гуми почти 31" да и поставиш такъв "смешен" размер гуми.Дифовете ти с тях ще са на около 20см. от земята,а това е доста малко-/ще и намалиш проходимостта значително/.
                  Последно редактирано от Янко Желязков; 02-01-11, 23:16.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Гуми за УАЗ 469

                    Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                    С около 6см.,т.е. ще намалиш клиренса с цели 3см.Повярвай ми,това за в гората е много.Аз лично на УАЗ гума по-малка от 31" не бих сложил.Да не говорим,че може и по-големи да се поставят с леки доработки.Разбираш ли-няма никакъв смисъл на кола,която заводски излиза с гуми почти 31" да и поставиш такъв "смешен" размер гуми.Дифовете ти с тях ще са на около 20см. от земята,а това е доста малко-/ще и намалиш проходимостта значително/.
                    Колега той заводския клиренс на УАЗ-за е 220мм едва ли ще е толкова фатално да се намали с 20мм! Освен това не бива да се забравя какво говорят цифрите на гумите! Оригиналните гуми 215.90.15 реално са с много малко по-големи в диаметър от 225/75/15 тъй като цифрата 75 е процент от широчината на гумата а тя в случая е по-голяма от 215 . Не съм ги мерил , но елементарната математика доказва това !

                    Коментар


                    • #25
                      От: Гуми за УАЗ 469

                      Колеги искам да сложа малко по широки гуми, защото става въпрос за УАЗ-ка(фургон) която се товари яко и ми се струва, че по широката гума ще носи по добре товара и няма да "ляга" толкова.Какво е вашето мнение?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Гуми за УАЗ 469

                        Слагай Я-192 и товари УАЗката колкото искаш. Моята я товарех с 3 тона.
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • #27
                          От: Гуми за УАЗ 469

                          Първоначално публикуван от dt 125 Преглед на мнение
                          Колеги искам да сложа малко по широки гуми, защото става въпрос за УАЗ-ка(фургон) която се товари яко и ми се струва, че по широката гума ще носи по добре товара и няма да "ляга" толкова.Какво е вашето мнение?
                          Нека изчакаме най-добре колегите УАЗ-каджий да кажат.Аааа,той Драго вече е писал.Щом той ти казва,слагай смело препоръчания от него модел.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Гуми за УАЗ 469

                            Първоначално публикуван от Juraia Преглед на мнение
                            Колега той заводския клиренс на УАЗ-за е 220мм едва ли ще е толкова фатално да се намали с 20мм! Освен това не бива да се забравя какво говорят цифрите на гумите! Оригиналните гуми 215.90.15 реално са с много малко по-големи в диаметър от 225/75/15 тъй като цифрата 75 е процент от широчината на гумата а тя в случая е по-голяма от 215 . Не съм ги мерил , но елементарната математика доказва това !
                            Не е много малка разликата-225/75/15 са само 72см.,а стандартните УАЗ-ови гуми Я-245 215/90/15 са поне 76см.Да не говорим за Я-192,защото те са още по-високи-/мисля към 78-79см/.Така,че както писах и по-горе размерът 225/75/15 не е подходящ за УАЗ.Просто му се намаля излишно клиренса.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Гуми за УАЗ 469

                              Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                              Слагай Я-192 и товари УАЗката колкото искаш. Моята я товарех с 3 тона.
                              Не държали добре на страничен наклон.Вярно ли е?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Гуми за УАЗ 469

                                Първоначално публикуван от dt 125 Преглед на мнение
                                Не държали добре на страничен наклон.Вярно ли е?
                                И аз съм го чувал, но за сметка на това орат здраво из баирите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X