Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за УАЗ 469

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Гуми за УАЗ 469

    Тъй като нищо не разбрах от поста на колегата да го,попитам не е ли виждал някъде .каталог на Газ-53,щото там пише камион с товароносимост-3.500кг.Уаз-452 е буханка,може и в Пазарджишко да и викат нещо друго,но никой не може да ме убеди че с нея се прекарват по 4куб.-дъбови дърва от гората,освен ако гората не е равна като "западен парк".

    Коментар


    • #62
      От: Гуми за УАЗ 469

      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
      Тъй като нищо не разбрах от поста на колегата да го,попитам не е ли виждал някъде .каталог на Газ-53,щото там пише камион с товароносимост-3.500кг.Уаз-452 е буханка,може и в Пазарджишко да и викат нещо друго,но никой не може да ме убеди че с нея се прекарват по 4куб.-дъбови дърва от гората,освен ако гората не е равна като "западен парк".
      Пак сапочнахме с каталозите.....???????
      Съжалявам че не успях да подредя предния пост, но бях в движение. Опитах да отговоря на няколко колеги едновременно.
      Нека да престанем да пишем глупости по форумите. Навсякаде едни и същи колеги пълнят форумите със спам. Няма да споменавам други форуми положението е едно и също.
      Намерих един стар цитат на колегата Жоро Донечки----


      Пичове, стегнете се малко, щото на голяма анархия го удряте напоследък
      Срамота е. Ако сте деца бъдете по сдържани и премисляйте по няколко пъти преди да пуснете нещо!
      Ако сте големи и ви доставя удоволствие да се лигавите просто не сте намерили мястото където да го правите!
      Последно редактиран от Жоро Донечки ; 20-10-08 в 11:17

      Опитах се да отговоря на колегата WACKY #9 и на колегата dt 125,
      на които в поста беше поддчетрано КОЛЕГИТЕ СЪС ОПИТ, а не на колегите със многото свободно време, на които не им остава нищо друго освен да четат каталози без да са влизали в гората...
      Съжалявам че се включих в темата.
      Не исках да обидя никого.
      Затова предпочитам да се въздържам от коментари.

      Поздрави за колегата Донечки.

      Коментар


      • #63
        От: Гуми за УАЗ 469

        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
        Тъй като нищо не разбрах от поста на колегата да го,попитам не е ли виждал някъде .каталог на Газ-53,щото там пише камион с товароносимост-3.500кг.Уаз-452 е буханка,може и в Пазарджишко да и викат нещо друго,но никой не може да ме убеди че с нея се прекарват по 4куб.-дъбови дърва от гората,освен ако гората не е равна като "западен парк".
        разгледаи си постовете тук...
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=81506&page=4

        Не ми се занимава вече да търся други такива конентари из форума.
        Иначе колегата никой не може да го убеди в много неща.
        Още един път, нека оставим настрани книгите и каталозите. За мен винаги на първо място е било да науча нещо, от някой препатил, и след това бих потърсил техническа информация.
        Иначе темата беше за гумите, дали наистина лягат с 3-4 сантиметра като е натоварена.

        модератор: Моля, използвайте главни букви и препинателни знаци. Без тях, постът Ви е неразбираем.

        Коментар


        • #64
          От: Гуми за УАЗ 469

          тук изредихте почти всички известни и неизвестни марки и модели гуми
          само не разбрах какво не им харесвате на уазкивите гуми (мече стъпка) евтини са ,добре се държат и са точния размер

          Коментар


          • #65
            От: Гуми за УАЗ 469

            Първоначално публикуван от jameson Преглед на мнение
            тук изредихте почти всички известни и неизвестни марки и модели гуми
            само не разбрах какво не им харесвате на уазкивите гуми (мече стъпка) евтини са ,добре се държат и са точния размер
            А бе колега ... Какви са тези "уазкиви " гуми "мече стъпка " че не съм ги чувал нещо?

            Коментар


            • #66
              От: Гуми за УАЗ 469

              Първоначално публикуван от Juraia Преглед на мнение
              А бе колега ... Какви са тези "уазкиви " гуми "мече стъпка " че не съм ги чувал нещо?
              Говори се за Я-192

              Коментар


              • #67
                От: Гуми за УАЗ 469

                Тези така наречени "мече сръпка" те са хубави гуми но не са ли много тежки?
                [SIZE=5][FONT=Comic Sans MS] UAZ 469 for off-road[/FONT][/SIZE]

                Коментар


                • #68
                  От: Гуми за УАЗ 469

                  Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                  Говори се за Я-192
                  Е какво им е "мечото"?!?

                  Коментар


                  • #69
                    От: Гуми за УАЗ 469

                    Така са ги нарекли! На джугана кое му е джуганското,на буханката също? Колега гледам си от тия хора дето четат доста книгите за уаз-а и някои ако избяга от параметрите доста му правиш забележки? За какво си дошъл тука да коригираш на всеки мненията ли или да почерпиш информация. Ник го каза и в друга тема.
                    Луд умора нема,само се поти!!!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Гуми за УАЗ 469

                      Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                      Така са ги нарекли! На джугана кое му е джуганското,на буханката също? Колега гледам си от тия хора дето четат доста книгите за уаз-а и някои ако избяга от параметрите доста му правиш забележки? За какво си дошъл тука да коригираш на всеки мненията ли или да почерпиш информация. Ник го каза и в друга тема.
                      Колега , ако ги нямаше книгите все още щяхме да връзваме с тел доста неща ! Държа да отбележа че не съм правил забележка на никой,просто казвам какво съм прочел.Всеки в крайна сметка решава сам за себе дали ще послуша съвета от колегите или ще постъпи както сам той реши , все пак колата а и главата която евентуално ще счупи си е негова !
                      А относно джуганизацията ,това са пълни глупости. Нещата трябва да се наричат с истинските им имена все пак имате претенции за техници и механици , не мисля че може да се има много доверие в знанията и умениата на хора които немогат да напишат правилно думата "радиатор" - обикновено я пишат "радятор" или пък "варянт" вместо "вариант", но пак подчертавам ,това не е забележка! Сайта е затова всеки да даде и вземе от него това ,което смята че му е нужно !

                      Коментар


                      • #71
                        От: Гуми за УАЗ 469

                        Първоначално публикуван от Juraia Преглед на мнение
                        умениата на хора
                        Колега ти от кои си? Много е неумесно даправиш на някого забележки за правописа и да ги праиш ти

                        А думите като джуган,буханка,меча стъпка са си названия за дадено нещо придобити с времето и наложили се заради едно или друго нещо. Щом за теб са глупости проблема си е твой.Ти си винаги прав. Незнам защо и задаваш въпроси. Колко хора си счупиха пръстите да ти дават съвети. Хора работили,карали и напатили се с марката в продължение на години и ти като прочетеш ръководството почваш да им опонираш.

                        Книгите са хубаво нещо,но понякога нещата и да искаш не може да станат по тях
                        Луд умора нема,само се поти!!!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Гуми за УАЗ 469

                          Ето още един модел гуми като за УАЗ-ка,но агресивното каране може да причини някоя щета по трансмисията!Още не съм карал с тех,но тези дни ще ги кача на Текезесето,размера е 235/85/16 ,ама идват по-височки от Каимана в същия размер.Като тегло очаквах да са по-тежки,но се оказа,че тежат точно 22кг.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0287.JPG
Прегледи:2
Размер:199.8 КБ
ID:5249831

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0286.JPG
Прегледи:1
Размер:182.1 КБ
ID:5249832
                          ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Гуми за УАЗ 469

                            Зари чакаме отзиви
                            Каймана този размер с джанта от 69 правени от две -една широка около 6.5-7j с вътрешна тежи 43кг. С това трябва да литне

                            От извесно съм с 9-ки
                            Не съм ги мерил с джанта колко кила ще ударат, но тия гуми не са за всеки и всеки джип.





                            Последствията 2часа след като ги сложихме и бтр-ската касета сигурно е помогнала





                            и тази е тръгнала да се осуква в шлиците ама не се вижда


                            Иначе нямат място за сравняване с други гуми този размер по проходимост според мен.
                            Последно редактирано от Nik; 02-02-11, 20:44. Причина: снимките...
                            Случайни хора УАЗ не карат

                            Коментар


                            • #74
                              От: Гуми за УАЗ 469

                              Като проходимост тракторката няма равна. И тя има недостатъци,но енезаменинам. Бутонките не са лоши но отстъпват на тракторите особено на уаз-а щотот няма обороти да ги развърти.

                              Ники моите железа още държат,но последния път си карах доста спокоино без излишен тормоз. И дори не тормоз а просто без излишно блъскане на съединителя.

                              Иначе нама как една гума колкото е по голяма да не тежи. Моите са 34 килограма и за сравнение с един И рок като на Йори мисля,че дори бяха по леки 1-2 кила. Ники има същите и май неговите бяха някъде около моите дори и по тежки не помня точно.

                              Всеки казва много са тежки едикои си гуми. Кое е нормално като тегло за даден размер и найстина ли усещате 1-2 кила ралика като се движите?
                              Луд умора нема,само се поти!!!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Гуми за УАЗ 469

                                С тракторки съм карал и ми е интересно да изпробвам тези,а въпроса с чистенето си мисля,че ще се самоочистват понеже бутоните са много нарядко.Ще ги пробвам и ще пиша.На срещата в Зверино Жоро Василев беше с тези 9-ки тракторки и джипа му не успяваше да ги самоочисти на калното предизвикателство,но ни превъзхождаше като проходимост, спор няма!
                                Цецо,а ти карал ли си с бутонки и ако да,да споделиш как се държат?

                                На това клипче се вижда ГАЗката на Жоро и въпросните 9-ки как се замазаха.
                                Последно редактирано от Светозар Стеев; 02-02-11, 21:20.
                                ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X