Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за УАЗ 469

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Гуми за УАЗ 469

    Колеги, защо спорите като сте на едно и също мнение незнам. То е ясно, че по-ниските гуми намаляват проходимоста. Идеята ми е, че по-широката гума ще държи по добре товара тоест няма да "ляга" толкова, защото какъв е смисъла от високи гуми които след като натоваря стават по-ниски с 3-4см..А й се надявам, че с по-ниските гуми мощноста малко ще се подобри понеже съм и с бързите мостове.

    Коментар


    • #47
      От: Гуми за УАЗ 469

      Първоначално публикуван от dt 125 Преглед на мнение
      Колеги, защо спорите като сте на едно и също мнение незнам. То е ясно, че по-ниските гуми намаляват проходимоста. Идеята ми е, че по-широката гума ще държи по добре товара тоест няма да "ляга" толкова, защото какъв е смисъла от високи гуми които след като натоваря стават по-ниски с 3-4см..А й се надявам, че с по-ниските гуми мощноста малко ще се подобри понеже съм и с бързите мостове.
      Ами по принцип правилно разсъждаваш за мощността,но само едно не ми е ясно.На УАЗ-452-/буханка/ му дават 800кг. полезен товар.Ти колко мислиш да му товариш,че береш такава сериозна грижа за гумите?

      Коментар


      • #48
        От: Гуми за УАЗ 469

        Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
        Ами по принцип правилно разсъждаваш за мощността,но само едно не ми е ясно.На УАЗ-452-/буханка/ му дават 800кг. полезен товар.Ти колко мислиш да му товариш,че береш такава сериозна грижа за гумите?
        Незнам колко товар му дават но на Баща ми уаз 452 товари без проблеми 4 м3 дъбови дърва.незнам колко тежат но със сигурност в пъти повече от 800кг.много правилно казва колегата dt125 че високите гуми стават по ниски като е натоварена.

        Коментар


        • #49
          От: Гуми за УАЗ 469

          Първоначално публикуван от ИЦОКОСТАДИНОВ Преглед на мнение
          Незнам колко товар му дават но на Баща ми уаз 452 товари без проблеми 4 м3 дъбови дърва.незнам колко тежат но със сигурност в пъти повече от 800кг.много правилно казва колегата dt125 че високите гуми стават по ниски като е натоварена.
          Колко пъти е товарил по 4-кубика?
          По-какъв път ги кара?
          И остава да кажеш,че няма проблем с ходовата част и шасито!
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • #50
            От: Гуми за УАЗ 469

            4х800кг=3.200кг.Това е в зоната на фантастиката.

            Коментар


            • #51
              От: Гуми за УАЗ 469

              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
              4х800кг=3.200кг.Това е в зоната на фантастиката.
              +1.А пък може и колегата да не прави разлика между УАЗ 452 и ГАЗ-53 или ГАЗ-66.Както и да е.

              Коментар


              • #52
                От: Гуми за УАЗ 469

                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                4х800кг=3.200кг.Това е в зоната на фантастиката.
                Аз съм товарил 4-кубика от фигора във фургон но борови сухи и едвам едвам се движеше а за дъбови... няма шанс... иначе 4-кубика се събират с 300 зора
                Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                Коментар


                • #53
                  От: Гуми за УАЗ 469

                  Предлагам , колегата с дъбовия материал , да пусне снимки или видео с вече натоварения УАЗ-452 за да се разреши спора , може или неможе . Иначе най-хубавите гуми са на служебната кола , защото са без пари.
                  Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                  Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Гуми за УАЗ 469

                    4 кубика сухи си ги свалям редовно от балкана по 10км черен път който не се поддържа,по мои преценки еквивалента на този товар е 2.5кубика сурови. А 4 кубика сурови според мен ще ги кара по асватов път на кратки растояния но си е разсипия.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Гуми за УАЗ 469

                      Много пъти съм товарил моята бордова УАЗка 452 с 3 тона за разтояние 5-6 км. на асвалт. С товар 2 тона си идвах всеки месец от София до Бяла Слатина-150км. в продължение на 2 години.
                      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                      Коментар


                      • #56
                        От: Гуми за УАЗ 469

                        3 тона дърва, бордовата и фургона си ги качват в гората на офф терен и въобще не е фантазия! Факт е, че си е жестоко претоварване, няма две мнения, но е факт че се практикува основно по селата и основно от хора, които не знаят какво означава интернет. Така че тук трудно ще видите снимки за който не е виждал на живо. А и в този момент на хората не им е много до снимки, защото просто ги чака работа, а не удоволствие от хобито например.
                        Това че някой не го е правил, струва му се невъзможно, не може да го повярва или въобще не може да си го представи не означава, че не се случва.
                        Но едва ли е необходимо да се убеждаваме по между си кой колко товари УАЗката си и кой какви виждания има по въпроса.
                        Факт е, че около 2 тона са напълно нормален и постижим товар за УАЗа на всякакъв терен(лек и тежък), без значителен риск за машината.
                        Всеки сам да прецени как и колко ще експлоатира машината си.

                        По въпроса за гумите.
                        Ако машината се кара почти само на асфалт и по много леки черни пътища. Ако често се товари с над 1,5 тона, то най-добрата гума за нея би била някаква хубава, здрава, бусова гума с необходимия брой платове и съвсем стандартна височина. Ширината може малко да се завиши, примерно от 215 на 225 ще е напълно достатъчно. Перфектно си става и 15-ка, но ако мине на 16"(което пък означава по-нисък профил) машината ще е още по-стабилна.
                        Оригиналните гуми за УАЗа и другите от подобен тип, с над 1,5 тона товар започват да люлеят колата на завоите, а също при по рязко кръшкане на волана... това на асфалт.
                        Ефектът е нещо като замятане на задницата и е доста опасно при инцидентна ситуация, ако се наложи да се спре рязко и/или да се избегне препятствие или удар.
                        Затова при асфалтова експлоатация и не тежък офф терен твърдо препоръчвам съвременна, хубава бусова гума.
                        Ако се кара често в гората и на тежък терен, задължително си трябват "кални" гуми с подходящата здравина да издържат на товара.
                        Обикновено в случая Я-192 и Я-409 са най-подходящи. Но това не означава, че няма и други подходящи гуми.

                        П.П. колеги не се хабете да спорите за излишни неща.

                        Поздрави,
                        Последно редактирано от Жоро Донечки; 08-01-11, 11:07.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Гуми за УАЗ 469

                          4 кубика дърва е 4-кубика пространствена дървесина.Има много голяма разлика от 4 кубика плутна9да речем дъски на янове) щото като качих 3куб.на 4м букови дъски,едвам вкарах уазката в двора на всяко тръгване беше на задни гуми.Ако я натовариш в гората с 4куб.дъски да се прибереш здрав е почти невъзможно,а пък и ако има страничен наклон филма ще е пълен.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Гуми за УАЗ 469

                            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                            4 кубика дърва е 4-кубика пространствена дървесина.Има много голяма разлика от 4 кубика плутна9да речем дъски на янове) щото като качих 3куб.на 4м букови дъски,едвам вкарах уазката в двора на всяко тръгване беше на задни гуми.Ако я натовариш в гората с 4куб.дъски да се прибереш здрав е почти невъзможно,а пък и ако има страничен наклон филма ще е пълен.
                            Не е бил проблема в уазката а в начина по който е била натоварена. Просто има някой основни правила за товаране които трябва да се спазват. Но нека не се отклоняваме от темата.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Гуми за УАЗ 469

                              Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
                              3 тона дърва, бордовата и фургона си ги качват в гората на офф терен и въобще не е фантазия! Факт е, че си е жестоко претоварване, няма две мнения, но е факт че се практикува основно по селата и основно от хора, които не знаят какво означава интернет. Така че тук трудно ще видите снимки за който не е виждал на живо. А и в този момент на хората не им е много до снимки, защото просто ги чака работа, а не удоволствие от хобито например.
                              Това че някой не го е правил, струва му се невъзможно, не може да го повярва или въобще не може да си го представи не означава, че не се случва.
                              Но едва ли е необходимо да се убеждаваме по между си кой колко товари УАЗката си и кой какви виждания има по въпроса.
                              Факт е, че около 2 тона са напълно нормален и постижим товар за УАЗа на всякакъв терен(лек и тежък), без значителен риск за машината.
                              Всеки сам да прецени как и колко ще експлоатира машината си.

                              По въпроса за гумите.
                              Ако машината се кара почти само на асфалт и по много леки черни пътища. Ако често се товари с над 1,5 тона, то най-добрата гума за нея би била някаква хубава, здрава, бусова гума с необходимия брой платове и съвсем стандартна височина. Ширината може малко да се завиши, примерно от 215 на 225 ще е напълно достатъчно. Перфектно си става и 15-ка, но ако мине на 16"(което пък означава по-нисък профил) машината ще е още по-стабилна.
                              Оригиналните гуми за УАЗа и другите от подобен тип, с над 1,5 тона товар започват да люлеят колата на завоите, а също при по рязко кръшкане на волана... това на асфалт.
                              Ефектът е нещо като замятане на задницата и е доста опасно при инцидентна ситуация, ако се наложи да се спре рязко и/или да се избегне препятствие или удар.
                              Затова при асфалтова експлоатация и не тежък офф терен твърдо препоръчвам съвременна, хубава бусова гума.
                              Ако се кара често в гората и на тежък терен, задължително си трябват "кални" гуми с подходящата здравина да издържат на товара.
                              Обикновено в случая Я-192 и Я-409 са най-подходящи. Но това не означава, че няма и други подходящи гуми.

                              П.П. колеги не се хабете да спорите за излишни неща.

                              Поздрави,
                              Благодаря ти Жоро за задочната подкрепа.Спора както виждам не беше излишен ,защото предизвика реакцията на доста колеги .Въобще идеята ми беше да не се изказват такива крайни мнения като "не стават " или " не са подходящи". Щом гумата става като размер на джантата и собственика на колата е преценил терена и условията в които ще се ползва значи гумата е подходяща.Освен това исках да попитам нещо колегите , а именно:
                              Защо системно си претоварвате УАЗ-ките ? Не е ли по-добре да използвате товарен камион вместо да го правите? Или и това е свързано с меренето на определени органи от мъжката анатомия !?!?

                              Коментар


                              • #60
                                Не мога да преброя до толкова колега.

                                Благодаря на колегата Жоро. Винаги изчерпателни и обосновани отговори а не празни приказки...като повечето колеги във форума които само си чешат езиците. Наистина някои граждани незнаят за какви неща може да се използва уаза,не само за забавления.

                                Колега прегледаи хубаво каталозите да неби ти да не правиш разлика между уаз и газ. Колко по каталог полезен товар дават на газ 53 и газ 66....дали 3200кг....

                                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                                4х800кг=3.200кг.Това е в зоната на фантастиката.
                                В зоната на здрача мисля е по правилно. Съжалявам че не съм в България да ви пусна малко снимков материал.
                                Въпросната уазка се намира във едно Пазарджишко село. Ако толкова настояват колегите ще ви предоставя няколко телефона за информация. За да бъда по точен въпросната уазка е бордова. Да не объркаме пак в кои каталог да гледаме.
                                Последно редактирано от Жоро Донечки; 17-01-11, 23:02. Причина: сливане

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X