Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Охлювна ферма

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Охлювна ферма

    Я да обсъдим охлювните ферми. Чувам ,че разни семинари ставали из България,идвали разни доктори и професори италиянци,много пари обещавали,с малко работа. Та някой наясно ли е с тези животинки?Аз знам,че италиянците ги хапват,също и французите,ама защо точно България избраха да правят ферми,ние в България не ги обичаме такива работи с малко работа-много пари

  • #2
    До: Охлювна ферма

    Само мнение...

    Българина все още не се е научил да яде телешко!

    Въпреки, че е в пъти по-добро от свинското...

    Какво остава за щрауси, кенгурута, зайци или охлюви!

    Ако питаш мен, приеми идеята с въодушевление и естественно да се финансира от "идеолога", а от теб - работата...

    Може пък и да става за износ....

    Коментар


    • #3
      До: Охлювна ферма

      Имат си НОК - Национален Охлювен Клъстер, той движи нещата. Не е толкова лесна работа, има нужда и от инвестиции, земя, постройки и т.н. В Гугъл има достатъчно информация за тези ферми.

      Учат българи да отглеждат охлюви по европейски
      Италианци организираха във Велико Търново обучителен семинар за българи, желаещи да развиват бизнес с отглеждане на охлюви. На семинара, организиран от Националния охлювъден клъстер, взеха участие над 50 желаещи да се занимават с бизнеса с черупчестите мекотели.
      Проф. Джовани Авагнина, инспектор от Международния институт по охлювъдство разясни на българите как се отглеждат охлюви за европейските трапези. Той припомни, че до 1990 г България е била един от най-големите износители на охлюви за страните от цяла Европа. След това обаче самите българи са се отказали от този доста печеливш бизнес.Това наложило в Италия да бъдат създадени първите ферми за отглеждане на охлюви. Сега след влизането на страната ни в ЕС обаче желаещите да се занимават с този бизнес вече трябва да спазват приетите европейски норми и изисквания. Най-важното от тях е - охлювите да се отглеждат в специални ферми при съблюдаване на определени санитарни и екологични норми, а не да се събират по полята и горите. Според проф. Авангина от 10 дка ферма с около 20 хил. пълзящи животинки годишно могат да се печелят до 40 хил. евро. За създаването на подобна малка ферма са необходими около 6000 евро. От тях 1000 са за закупуване на репродуктивния материал, а останалите за изграждането на самата ферма - трева, огради, напоителни съоръжения. В Европа изкупните цени на охлювите са около 4,5-5 евро., като се очаква през следващите няколко години те да продължат да се качват. В Европа охлювите се използват не само като деликатес за трапезата, но и като суровина за фармацевтичната и козметичната промишленост. Националният охлювен клъстер в България е създаден, за да обедини всички желаещи да отглеждат охлюви в едно сдружение. В клъстера могат да членуват както физически, така и юридически лица, предприятия, транспортни фирми, общини, областни дирекции, неправителствени организации и др.
      Първата задача на клъстера е да се създадат 150-160 ферми, които ще бъдат пионери в организираното отглеждане на охлюви у нас. Тези ферми ще бъдат създаден основно върху пустеещи земи. Клъстерът ще помага на своите членове като организира семинари и курсове за повишаване на тяхното обучение и квалификация, ще прави проучвания на европейските цени и пазари за възможно най-добрата реализация на произведената продукция . За по-добрата координация и организация новосъздадените ферми ще бъдат обособени в 6 района по географски принцип. В по-далечен план се обмисля и създаването на национална запазена марка, която ще бъде гаранция за качество.

      Иван Първанов
      http://www.forum-bg.net/forum/site/news.php?nid=356

      Коментар


      • #4
        До: Охлювна ферма

        Първоначално публикуван от galinikos Преглед на мнение
        Я да обсъдим охлювните ферми. Чувам ,че разни семинари ставали из България,идвали разни доктори и професори италиянци,много пари обещавали,с малко работа. Та някой наясно ли е с тези животинки?Аз знам,че италиянците ги хапват,също и французите,ама защо точно България избраха да правят ферми,ние в България не ги обичаме такива работи с малко работа-много пари
        И аз ги хапвам.Паниранки. А за ферма за охлюви се иска двор,а аз си имам тераса............

        Коментар


        • #5
          До: Охлювна ферма

          Всеки може да си направи сметка колко би му стъпило да огради 10 декара с ограда, и след това да съгради постройки/ако няма стари/ , след това поливна система и т.н. Или иначе казано тия спрягани 6000 евра не стигат доникъде.

          Коментар


          • #6
            До: Охлювна ферма

            Точно вчера се рових и правих сметки.Не излиза сметката.Този клъстър е просто една фирма,която продава материал за угояване,технология,сметкоплан и изграждането на фермата.Гарантира и изкупуването.До тук добре.
            Само дето добивът изобщо не е този който обещават от клъстъра,което е и причина да не излиза сметката.Прочутите ''старци'' от БАН и те бяха възмутени от сметките.Ето:
            http://financebg.com/index.php?act=news&news_id=11269
            В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

            Коментар


            • #7
              До: Охлювна ферма

              Ей бегайте далече и си стискайте паритеИ нех се занимавайте с щуротии
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • #8
                До: Охлювна ферма

                Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                Ей бегайте далече и си стискайте паритеИ нех се занимавайте с щуротии
                Това е нещо като квитесенция, не само за селския бизнес, а и докато не чуете, че комшията чука пържоли през ден...

                Коментар


                • #9
                  До: Охлювна ферма

                  Четете за охлювъдния клъстър
                  К мирной жизни не пригоден.
                  Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                  ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                  Коментар


                  • #10
                    До: Охлювна ферма

                    Даммм.Абе Старото си е старо.
                    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Охлювна ферма

                      Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
                      Точно вчера се рових и правих сметки.Не излиза сметката.Този клъстър е просто една фирма,която продава материал за угояване,технология,сметкоплан и изграждането на фермата.Гарантира и изкупуването.До тук добре.
                      Само дето добивът изобщо не е този който обещават от клъстъра,което е и причина да не излиза сметката.Прочутите ''старци'' от БАН и те бяха възмутени от сметките.Ето:
                      http://financebg.com/index.php?act=news&news_id=11269
                      Не знам за добива (колко обещават?), но изкупната цена не е тази, посочена в статията за италианския професор. В момента хората се радват от мисълта, че могат да вземат 3,5 евро.

                      Клъстърът гарантират изкупуване, но не е ясно до последно на каква цена.
                      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                      Gabriel Garcia Mаrquez

                      Коментар


                      • #12
                        До: Охлювна ферма

                        Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                        Всеки може да си направи сметка колко би му стъпило да огради 10 декара с ограда, и след това да съгради постройки/ако няма стари/ , след това поливна система и т.н. Или иначе казано тия спрягани 6000 евра не стигат доникъде.
                        Хич тамън не стигат. Те за 2 декара не стигат, камо ли за 10
                        За 2 декара (което е оптимална площ за едно поле с охлюви) според мен инвестицията (при положение, че си имаш земята) е поне 20000 лв. Това покрива и разходите за угояване на охлювите първата година. Но не включва развъждане на малки охлювчета. Това е за по-натам
                        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                        Gabriel Garcia Mаrquez

                        Коментар


                        • #13
                          До: Охлювна ферма

                          Като цяло смятам, че има смисъл от охлювовъдство, но не чрез Охлювения клъстър, а самостоятелно. Преди месец-два се създаде и асоциация на охлювовъдите в България, което повече прилича на нещо (поне на пръв поглед).

                          Охлювения клъстър според мен е кофти история - застанали са на входа и на изхода на цялата схема и разпределят едни неща.
                          На входа ти продават малките охлювчета (нямат обаче собствена люпилня за целта!). При това май ги продават за бая пари.
                          На изхода ти изкупуват продукцията (гарантирано, което е кефа в цялата история) на пазарни цени в момента на продажбата. Пазарни цени би трябвало да рече цени от някоя от големите борси за охлюви, я във Франция, я в Италия. Не знам обаче какъв е механизмът на определянето им... Както и да е, нема лошо в пазарните цени.
                          По средата между входа и изхода клъстерът те консултира. И в това нема лошо. Препоръчва ти откъде да си купиш материалите за изграждане на охлювеното поле. От това, което съм чул, препоръчаните материали са многократно по-скъпи, отколкото се полага.

                          Много се отплеснах да плюя клъстера, още повече при положение, че всичката ми информация е от хора, които са извън клъстера и може да има някакви дрязги, които да са довели до изкривяването на самата информация. Исках само да кажа, че така или иначе не ме кефят много тия от клъстъра.

                          Най-добре е отделно да си създаде човек фермичката. Утре, като съм се наспал вече и съм си събрал мислите, ще се опитам да дам малко по-точна информация (поне доколкото имам, де). А пък в цитираната в горните постове статия (за италианския професор) има толкова щуротии!
                          Освен да ги коментирам и тях утре...
                          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                          Gabriel Garcia Mаrquez

                          Коментар


                          • #14
                            До: Охлювна ферма

                            ами не разбирам от клъстъри за охлюви.ама аз си имам проблем със охлювите открай време.на декар и половина двор ми се е случвало да събирам по една кофа на ден (за да ги изхвърля разбира се,че ни изяждат всичко що е зелено).какви ли не химикали мятах (а пък уж искаме всичко да ни е натурално) и избавление няма.пък си представям ако човек тръгне и да ги отглежда.струва ми се правдоподобно поне откъм добива....
                            висете отпуснато

                            Коментар


                            • #15
                              До: Охлювна ферма

                              Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                              ами не разбирам от клъстъри за охлюви.ама аз си имам проблем със охлювите открай време.на декар и половина двор ми се е случвало да събирам по една кофа на ден (за да ги изхвърля разбира се,че ни изяждат всичко що е зелено).какви ли не химикали мятах (а пък уж искаме всичко да ни е натурално) и избавление няма.пък си представям ако човек тръгне и да ги отглежда.струва ми се правдоподобно поне откъм добива....
                              То когато не ги искаш-развъжда се и няма оттърване. А когато ти трябва да са колкото може повече-почти ги няма. И това не е само за охлювите.

                              Преди половин година и мен ме бяха зпалили за такава ферма, но след като прочетох тук-там реших, че е дърво!
                              И наистина-много пари с малко работа никъде няма по света. А ако има-с това се занимава мафията, не стига до нас-обикновените мераклии за бърза печалба
                              Иначе няма лошо да се пробва, ама не е ясно кой ще понесе загубата от инвестицията при евентуален провал.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X