Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4х4 на Тойота Хайлукс не включва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 4х4 на Тойота Хайлукс не включва

    Тойотата е Hilux surf SSRX 3,0 TD 1994 десен волан. Отказва да вклучи 4х4 и индикацията на таблото не се включва.Как да го оправя?Моля за съвет.

  • #2
    До: 4х4 на Тойота Хайлукс не включва

    Здравейте. При мен се получи същия проблем и се оказа че долу на предния мост където е вакума който включва моста се беше пробило гуменото маркуче от някаква трънка смених го и пак съм тука.И изобщо погледнете вакумите които са за предния мост те са система от маркучи и два клапана закрепени на подкалника при мене в дясно /4р 2,4ТД/ляв волан.Успех!

    Коментар


    • #3
      До: 4х4 на Тойота Хайлукс не включва

      а като включиш малкия лост напред светва ли лампата?

      Коментар


      • #4
        До: 4х4 на Тойота Хайлукс не включва

        ако,като включиш малкия лост напред(L)лампата свети значи проблема е електрически.Махни кората която е върху лостовете и провери до малкия лост има една букса. Виж да не се е разкачила.Ако проблема не е там търси надолу.Виж на раздатката има един ел.двигател който зацепва предния кардан.Провери буксите дали дават хубав контакт.Същото направи и с предния мост от лявата полуоска.На тази Тойота вкючването става електрически.Няма вакуми.

        Коментар


        • #5
          До: 4х4 на Тойота Хайлукс не включва

          Първоначално публикуван от mavrud Преглед на мнение
          Тойотата е Hilux surf SSRX 3,0 TD 1994 десен волан. Отказва да вклучи 4х4 и индикацията на таблото не се включва.Как да го оправя?Моля за съвет.
          На десния подкалник има 2 електромагнитни вентила (син и червен )които получават вакуум и в определен момент го изпращат към лявата предна полуоска.На синия не му идва ток????При различните положения на малкия лост и на бутона на него нищо не се променя.

          Коментар


          • #6
            До: 4х4 на Тойота Хайлукс не включва

            Колега,на моята тойота и бяха разменили маркучите за вакума и от това не включваше. Пробвай да ги размениш.
            0885719173-Красимир

            Коментар


            • #7
              До: 4х4 на Тойота Хайлукс не включва

              Аз това го твърдя от личен опит! Когато беше пробито маркучето не включва и не светва лампата на таблото и когато местиш малкото лостче се чуваше съскане на въздух.Относно че не утива ток на единия вентил си мисля че когато включиш на двойно не се зацепва веднага ами след няколко секунди не знам дали нещо не следи оборотите на моста и раздатката пак казвам поже ида не съм прав.А иначе вакуми всичко е вакуми много маркуч много нещо отдолу под десния калник имам една бутилка /при мене е в дясно/В която влизат два маркуча пак към тая система. Просто провери тия маркучи дали са здрави или запушени.Дано всичко се оправи безболезнено колега.

              Коментар


              • #8
                До: 4х4 на Тойота Хайлукс не включва

                Благодаря на всички взели отношение по моя въпрос :-)
                Всичко е така както казвате, но промяна няма.
                1.На ел. моторчето на раздатката кога му ходи ток?
                2.На синия ел. вентил кога му ходи ток?
                3.На маркучето на капака на предавката на ел. моторчето на раздатката трябва ли да има вакуум?
                Дяволска работа

                Коментар


                • #9
                  До: 4х4 на Тойота Хайлукс не включва

                  Цяла зима работеше и изведнъж отказа да включва 4х4.Дали няма някъде предпазител в тази ел. схема. Всички предпазители които са на десния подкалник на дясната и лява колонка са здрави.

                  0887998884

                  Коментар


                  • #10
                    До: 4х4 на Тойота Хайлукс не включва

                    Здравей,колега.Вчера разгладах моята по подробно.На ел.мотора на раздатката утива ток когато включиш копчето за предно предаване или включиш малкичт лост напред(L4).От това моторче тръгват два тънки мъркуча най-вероятно вакуми.Те отиват на предния мост и зацепват предна лява полуоска.Провери тези маркучи .Пробва ли да включиш в движение.

                    Коментар


                    • #11
                      До: 4х4 на Тойота Хайлукс не включва

                      Вече работи благодарение на благо 4х4.

                      Коментар


                      • #12
                        До: 4х4 на Тойота Хайлукс не включва

                        Оня е луд
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #13
                          До: 4х4 на Тойота Хайлукс не включва

                          Извършихме ремонта по скайпа

                          Коментар


                          • #14
                            От: 4х4 на Тойота Хайлукс не включва

                            Колеги търся междинен диф за такъв дзвер

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X