Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Искам да си имам отделна карта на SD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Искам да си имам отделна карта на SD

    Здравейте. Аз отскоро имам Garmin 255W. Купил съм го легално и имам качена на него БГ карта и европейската пълна версия на вътрешната памет. Искам да мога да си качвам на SD памет подробни карти на страните където ходя и не разбирам как става това.
    Дърпам файла за турция примерно (gmapsupp.img) и го качвам на SD после слагам SD в гармина и го пускам но не излиза като карта. Спирам другите две в паметта му и също не излиза . Къде греша има ли някакво правило за качване на тези файлове на SD или по начина който го правя не ги познава гармина. А може би трябва на SD да се добавят и други файлове за да може за да може файла с картата да е познаваем ? Предварително благодаря за помоща . . .

  • #2
    До: Искам да си имам отделна карта на SD help

    Трябва да е в директория (папка) "Garmin", и да е отключен, или ако е заключен, в същата директория трябва да имаш и файл с ключа, но не помня как се казваше (мисля че "gmapsupp.unl", но не съм съвсем сигурен), в който се съдържат ключовете за отключване на конкретните карти (по един ключ за всяка) към конкретния SD носител.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Искам да си имам отделна карта на SD help

      Тука http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=53123 погледна ли?

      Коментар


      • #4
        До: Искам да си имам отделна карта на SD help

        Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
        Ами защо нямам достъп до тази страница

        Коментар


        • #5
          До: Искам да си имам отделна карта на SD help

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Трябва да е в директория (папка) "Garmin", и да е отключен, или ако е заключен, в същата директория трябва да имаш и файл с ключа, но не помня как се казваше (мисля че "gmapsupp.unl", но не съм съвсем сигурен), в който се съдържат ключовете за отключване на конкретните карти (по един ключ за всяка) към конкретния SD носител.
          Благодаря колега справих се благодарение на твоя съвет. Това с папката не го знаех.

          Коментар


          • #6
            До: Искам да си имам отделна карта на SD help

            Първоначално публикуван от krascho1 Преглед на мнение
            Ами защо нямам достъп до тази страница
            https://forum.offroad-bulgaria.com/s...ad.php?t=87566
            LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

            Коментар


            • #7
              До: Искам да си имам отделна карта на SD

              Е то е ясно че съм нов и ще се блъскам сам ами поне ми кажете от къде да си дръпна mapsouce програмката не обновяванията че където и да опитам все обновявания качвам а те не вървят без основната програма. До колкото разбрах е трябвало да я имам на диск в комплекта с Гармина но уви няма я. Някъде из форума попаднах на един линк от руски сайт но има троянски коне и аваста ме спира. И как да разбера ID номера на SD картата ? Благодаря предварително !

              Коментар


              • #8
                До: Искам да си имам отделна карта на SD

                Първоначално публикуван от krascho1 Преглед на мнение
                Е то е ясно че съм нов и ще се блъскам сам ами поне ми кажете от къде да си дръпна mapsouce програмката не обновяванията че където и да опитам все обновявания качвам а те не вървят без основната програма. До колкото разбрах е трябвало да я имам на диск в комплекта с Гармина но уви няма я. Някъде из форума попаднах на един линк от руски сайт но има троянски коне и аваста ме спира. И как да разбера ID номера на SD картата ? Благодаря предварително !
                сваляш тази версия на мапсорс( http://corsar.avtostop.ru/gps/soft/m...ource_lite.zip) . после можеш да ъпгрейднеш до последната налична , но по-добре до 15.7, че 15.11 е по-опърничава.
                ID на SD карта се разбира като я провериш в нуви или на телефон с инсталиран garmin mobile xt. има писано доста по форума
                последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                Коментар


                • #9
                  До: Искам да си имам отделна карта на SD

                  Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                  сваляш тази версия на мапсорс( http://corsar.avtostop.ru/gps/soft/m...ource_lite.zip) . после можеш да ъпгрейднеш до последната налична , но по-добре до 15.7, че 15.11 е по-опърничава.
                  ID на SD карта се разбира като я провериш в нуви или на телефон с инсталиран garmin mobile xt. има писано доста по форума
                  Благодаря за линка само ако можеш да ми уточниш къде точно да видя ID на картата на нуви че не мога да го открия - през компа в някой файл ли или в менюто на апарата ?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Искам да си имам отделна карта на SD

                    Присъединявам се към питането за ID на външна карта. На Нуви-то вграденото ID го намерих в един XML от системните му файлове. Mисля, че го дава и нейде из менютата. За ID на външна карта и в сервизните менюта рових и пак не намерих. С колегите се пулихме през card reader да го четем - засега без резултат. AIDA - има един такъв софт за диагностика - 1000 неща казва, ама баш това - не! Да инсталирам Garmin mobile XT на смартфона само заради това - дано има и по-лесен вариант.
                    Последно редактирано от Rabin; 27-02-10, 12:06.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Искам да си имам отделна карта на SD

                      Здравейте, да не отварям нова тема..

                      Имам като колегата nuvi 255w. Взех си го с вградени карта на Европа и България и в резултат имам около 40 мб свободни на вътрешната памет.

                      РЕгистрирах си го и имам възможност да сваля новата актуализация за европейската карта, но имам дилема дали ще ми стигнат мизерните мегабайтчета.. Най вероятно не?


                      Взех си и SD 2gb и въпросът ми е как да процедирам. Да сваля ли директно ъпдейта с надеждата, че устройството ще си го запамети на външната памет и ще си припознае файла от вътрешната?

                      Или направо да изтрия европейската карта от вътрешната памет, но това няма ли да ми направи ъпдейта неизползваем? И въобще как мога да прехвърля картите от вътрешната на външната памет.

                      Ще ви бъда изключително благодарен за помощта

                      Коментар


                      • #12
                        До: Искам да си имам отделна карта на SD

                        Не, че не е писано и преди :
                        Намиране на ID на SD-карта (проверено и работи на Nuvi 200, 250 (W)) -
                        влиза се в сервизно меню със задържане на пръст върху знака за батерия на екрана (около 10 сек. са необходими). Като "светне" сервизното меню, се натиска два пъти "След" (долу вдясно). Заглавието на менюто е "Data Card Test Page"; на първият ред е размерът на картата (Size), на вторият е търсеният номер (Serial). От сервизното меню се излиза чрез превъртане на "След" или "Пред", до появата на бутон "Exit".

                        Коментар


                        • #13
                          До: Искам да си имам отделна карта на SD

                          Намерих го, дава no card, пък иначе си я разпознава. Май ми е бъгната системата.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Искам да си имам отделна карта на SD

                            Първоначално публикуван от gr_kanev Преглед на мнение
                            Не, че не е писано и преди :
                            Намиране на ID на SD-карта (проверено и работи на Nuvi 200, 250 (W)) -
                            влиза се в сервизно меню със задържане на пръст върху знака за батерия на екрана (около 10 сек. са необходими). Като "светне" сервизното меню, се натиска два пъти "След" (долу вдясно). Заглавието на менюто е "Data Card Test Page"; на първият ред е размерът на картата (Size), на вторият е търсеният номер (Serial). От сервизното меню се излиза чрез превъртане на "След" или "Пред", до появата на бутон "Exit".
                            Благодаря много колега ! Аз това меню не го знаех че съществува. Много полезен съвет за който отново благодаря !

                            Коментар


                            • #15
                              До: Искам да си имам отделна карта на SD

                              Зачисти навигацията от грешки, после махни и пак постави самата SD карта и пак пробвай да влезнеш и да и видиш ID-то

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X