Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новият руски изтребител от пето поколение!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Новият руски изтребител от пето поколение!

    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
    Не само я има, а на Раптора е копирана от Су...

    По много съобръжения...

    Противоракетната отбрана е едно от тях.. Ако има време има възможност за такава траектория, която ракетата не може да направи... Примерно "кобрата на Пугачев"..

    Ще проследи самолета - друг път...

    Не се знае, дали няма да ги погне от близък бой някоя шашма с топлинно насочване..

    Това са чисто любителски версии в сферата на въобръжението! Да не го хване някой насериозно...
    Не съм сигурен, дали си на ясно колко натоварване (G) може да понесе конструкцията на кой да е самолет, и колко може да понесе конструкцията на една ракета въздух-въздух..?!!! За пилота в самолета пък, въобще да не говорим..!!! Не ми се навлиза в динамични характеристики, но така наречените противозенитни маневри са само за филмите (като Топ Гън)...!!! Когато на пулта на самолета светне алармата, че е прихванат (от ракета), пилота снижава рязко височината на полета, пускайки примамки (топлинни, радарни и т.н.)! Ако алармата продължи да свири (ако самолета все още не е ударен), пилота се хваща здраво за една ръчка между краката и я дърпа (катапултира), като в 99,9% от случаите никога не лети повече (катапултирането само по себе си, уврежда гръбнака и други органи и летеца губи така наречената физическа летателна годност), тоест все едно е свален и убит! Това дето си го гледал по филмите, примерно самолета влиза в свредел и ракетата му минава под крилото или каквото и да е от този род го забрави! Бойните глави на ракетите си имат и безконтактни взриватели (още от втората световна война) и ако ракетата дори и леко пропусне целта (1-3 м.), следва взрив, който превръща самолета в сито...!!! Съвременния въздушен бой отдавна приключва с прихващането на самолета, защото в този случай по него се изтрелва повече от една ракета (много по-евтини са), като всяка е с различен тип насочване...!!! Случи ли се това - GAME OVER!!!

    Коментар


    • #17
      До: Новият руски изтребител от пето поколение!

      Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
      ...пилота се хваща здраво за една ръчка между краката и я дърпа (катапултира), като в 99,9% от случаите никога не лети повече (катапултирането само по себе си, уврежда гръбнака и други органи и летеца губи така наречената физическа летателна годност), тоест все едно е свален и убит! ...
      Това наистина ли ?
      Я някой с повече опит в тази насока да сподели, ако може.
      .

      Коментар


      • #18
        До: Новият руски изтребител от пето поколение!

        Първоначално публикуван от darkrose Преглед на мнение
        Това наистина ли ?
        Я някой с повече опит в тази насока да сподели, ако може.
        Глупости! Наистина се случват увреждания, но процента загубили летателна годност далеч не е тоя. Баща ми имаше колеги с катапултирания, и си летяха и след тях.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          До: Новият руски изтребител от пето поколение!

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Глупости! Наистина се случват увреждания, но процента загубили летателна годност далеч не е тоя. Баща ми имаше колеги с катапултирания, и си летяха и след тях.
          Не съм специалист, ама при над 2000 - 2500км/ч. доста ще е зле, докато се отвори парашута.

          Коментар


          • #20
            До: Новият руски изтребител от пето поколение!

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Глупости! Наистина се случват увреждания, но процента загубили летателна годност далеч не е тоя. Баща ми имаше колеги с катапултирания, и си летяха и след тях.
            С цялото ми уважение към баща ти, но на каква машина е летял..?!! Миг 17..?!! Не ми се спори! Един Прост факт! Курсантите в Долна Митрополия по образователен план имат 2 парашутни скока (един нормален и един с приводняване) и няколко симулирани катапултирания! А познайте защо, не се набляга на тази част от подготовката (същото като командата "Атом от дясно" и лафа с белия чаршаф)...?!! Едно е да скочиш в движение от каруца, друго е от спортен автомобил! Съвременния въздушен бой (Dog faith) обикновенно се води със скорост над МАX 1. За справка стратосверния прехващач МИГ 25 лети със скорост 2.5 MAX на почти 30 км. височина...!!! Още нещо! Съвременното щурмово бомбомятане и обстрел се извършва на височини под 1000 м. (от по-големи височини е неефективно)! Та дайте да не си говорим за катапултиране! Само като го чуят летците и им призлява...

            Добавям и няколко интересни и образователни линка за тези които искат наистина да научат нещо, а не само да разтягат локуми:
            http://www.airgroup2000.com/forum/vi...c.php?p=961913
            http://www.pan.bg/view_article-31-59...i-chast-1.html - Поклон пред паметта им...
            http://pan.bg/view_article-8-922-Uch...shni-celi.html
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 14-05-10, 11:39.

            Коментар


            • #21
              До: Новият руски изтребител от пето поколение!

              Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
              С цялото ми уважение към баща ти, но на каква машина е летял..?!! Миг 17..?!! Не ми се спори! Един Прост факт! Курсантите в Долна Митрополия по образователен план имат 2 парашутни скока (един нормален и един с приводняване) и няколко симулирани катапултирания! А познайте защо, не се набляга на тази част от подготовката (същото като командата "Атом от дясно" и лафа с белия чаршаф)...?!! Едно е да скочиш в движение от каруца, друго е от спортен автомобил! Съвременния въздушен бой (Dog faith) обикновенно се води със скорост над МАX 1. За справка стратосверния прехващач МИГ 25 лети със скорост 2.5 MAX на почти 30 км. височина...!!! Още нещо! Съвременното щурмово бомбомятане и обстрел се извършва на височини под 1000 м. (от по-големи височини е неефективно)! Та дайте да не си говорим за катапултиране! Само като го чуят летците и им призлява...
              Ама естествено че им призлява. И естествено че не може да се катапултира при всякакви условия. То си е рискова процедура, правеща се когато няма какво друго. Но да говориш че от всички успешно катапултирали (разбирай, оживяли), само един на 1000 остава годен за летене след това е несериозно. Пък и "годността" доста често, освен здравословен е и психологически проблем. Там работят корави хора, но машините често не прощават и най-малката грешка, дори да си здрав като бик. И гинат доволно добре и в мирно време, а какво остава като се стигне до кютек.

              За другото - МиГ17 и малко МиГ21. А физиката и тогава, и сега си е една и съща.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                До: Новият руски изтребител от пето поколение!

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Ама естествено че им призлява. И естествено че не може да се катапултира при всякакви условия. То си е рискова процедура, правеща се когато няма какво друго. Но да говориш че от всички успешно катапултирали (разбирай, оживяли), само един на 1000 остава годен за летене след това е несериозно. Пък и "годността" доста често, освен здравословен е и психологически проблем. Там работят корави хора, но машините често не прощават и най-малката грешка, дори да си здрав като бик. И гинат доволно добре и в мирно време, а какво остава като се стигне до кютек.

                За другото - МиГ17 и малко МиГ21. А физиката и тогава, и сега си е една и съща.
                В предния си пост добавих някои интересни матеряли. Виждам, че си запален и знаеш доста неща, но вземи и ги прочети! Тук говорим за катапутиране по време на боен полет - в условията на водене на бой, а не за катапултиране в следствие на пилотска грешка (понякога е по-зле), или повреда! Сам го каза - скоростите, стреса, претоварванията и т.н. нямат нищо общо с "разходката над полосата", която съставлява 70 процента и нагоре от летателните часове на съвременните летци... Включих се в темата с една единствена цел! Да не се спори за глупости и научна фантастика... Дано съм помогнал съфорумците да добият ясна представа какво коментират! Поздрави

                Коментар


                • #23
                  До: Новият руски изтребител от пето поколение!

                  Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
                  С цялото ми уважение към баща ти, но на каква машина е летял..?!!

                  ...
                  Добавям и няколко интересни и образователни линка за тези които искат наистина да научат нещо, а не само да разтягат локуми:
                  С цялото ми уважение към тебе, но ТИ на какво си летял?

                  А на Интернета това му е едно от недотам добрите неща, че куцо и сакато може да се накълве с малко терминология и започне да говори тежко-тежко като голям авторитет в една или друга област ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Новият руски изтребител от пето поколение!

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    С цялото ми уважение към тебе, но ТИ на какво си летял?

                    А на Интернета това му е едно от недотам добрите неща, че куцо и сакато може да се накълве с малко терминология и започне да говори тежко-тежко като голям авторитет в една или друга област ...
                    Не съм управлявал самолет, но са ме учили да ги свалям няколко години в едно военно училище! Това достатъчно ли е...?!

                    П.П. Със втората част на поста ти съм абсолютно съгласен! В този ред на мисли, с цялото ми уважение към теб - ТИ НА КАКВО СИ ЛЕТЯЛ..?!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Новият руски изтребител от пето поколение!

                      Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
                      В предния си пост добавих някои интересни матеряли. Виждам, че си запален и знаеш доста неща, но вземи и ги прочети! Тук говорим за катапутиране по време на боен полет - в условията на водене на бой, а не за катапултиране в следствие на пилотска грешка (понякога е по-зле), или повреда! Сам го каза - скоростите, стреса, претоварванията и т.н. нямат нищо общо с "разходката над полосата", която съставлява 70 процента и нагоре от летателните часове на съвременните летци... Включих се в темата с една единствена цел! Да не се спори за глупости и научна фантастика... Дано съм помогнал съфорумците да добият ясна представа какво коментират! Поздрави
                      С другото съм съгласен. Само процента не е тоя.

                      Иначе, запален съм, ама си горя вътрешно.

                      Някъде към 1985-1987г. започна с приключването на българската военна авиация. Няколко години по-късно практически такава вече нямаше. Днешното за съжаление е само пародия, по простата причина че не само че ни е гол тумбака, ами и задните части. За сметка на това се краде безразборно.

                      Ама стига, че пак побеснявам....

                      Ще съм благодарен ако някой ден успея да си позволя да мина курс за лек самолет, ако ставам за това, и полетя 20-ина часа. Друго в момента тук няма, нямаше и когато ми беше времето да решавам. А гражданската авиация не е за мен.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Новият руски изтребител от пето поколение!

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        С другото съм съгласен. Само процента не е тоя.

                        Иначе, запален съм, ама си горя вътрешно.

                        Някъде към 1985-1987г. започна с приключването на българската военна авиация. Няколко години по-късно практически такава вече нямаше. Днешното за съжаление е само пародия, по простата причина че не само че ни е гол тумбака, ами и задните части. За сметка на това се краде безразборно.

                        Ама стига, че пак побеснявам....

                        Ще съм благодарен ако някой ден успея да си позволя да мина курс за лек самолет, ако ставам за това, и полетя 20-ина часа. Друго в момента тук няма, нямаше и когато ми беше времето да решавам. А гражданската авиация не е за мен.
                        ОК! Процента не е този! И 70% да е, това променя ли нещата...?!! И за да ти оправя малко настроението, ще ти споделя нещо! Преди двайсетина дни направих опит за риболов на един чудесено зарибен частен водоем до Стамболово! Ходих за първи път там, преди това само бях чувал за това място. Миналата година на кръг от републиканското по спортен риболов са извадили 22 кг шаран от там! Бяха пропуснали да ми кажат само, че на десетина километра от там имало полигон! Цял ден Су-тата от Безмер мятаха бомби и нурсове (беше като на нова година) поединично и по двойки! Такива стрелби не съм виждал дори и докато бях в армията! Така, че момчетата все още са във въздуха и стрелят яко (логично не хванах нищо, явно шараните бяха в бомбоубежищата)! Според мен е по добре да имаме 20 отлични самолета и перфектно обучени момчета за тях, от колкото 200, които стават само за скраб! Няма какво да се лъжем! СССР отдавна не ни е зад гърба и трябва да се простираме според чергата си! Армията и бойната авиация в частност е много скъпо удоволствие!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Новият руски изтребител от пето поколение!

                          Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
                          Не съм управлявал самолет, но са ме учили да ги свалям няколко години в едно военно училище! Това достатъчно ли е...?!

                          П.П. Със втората част на поста ти съм абсолютно съгласен! В този ред на мисли, с цялото ми уважение към теб - ТИ НА КАКВО СИ ЛЕТЯЛ..?!
                          Именно защото не съм летял и само съм надничал няколко пъти в кабината на изтребител, не се и напъвам да раздавам компетентни мнения за неща, които съм гледал отдалеч ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Новият руски изтребител от пето поколение!

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Именно защото не съм летял и само съм надничал няколко пъти в кабината на изтребител, не се и напъвам да раздавам компетентни мнения за неща, които съм гледал отдалеч ...
                            СУПЕР!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Новият руски изтребител от пето поколение!

                              Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
                              Според мен е по добре да имаме 20 отлични самолета и перфектно обучени момчета за тях, от колкото 200, които стават само за скраб! Няма какво да се лъжем! СССР отдавна не ни е зад гърба и трябва да се простираме според чергата си! Армията и бойната авиация в частност е много скъпо удоволствие!
                              За скъпо - скъпо е. Но сме далеч от отличните самолети и още повече от перфектно обучените пилоти за тях. Казвам го, и ме е яд. Зверски ме е яд. За перфектна подготова се иска летене. Много летене. Как ти звучат 4,5, че и 6 зарядки дневно? В моето детство се летеше така. А след прекъсване поради домашен отпуск се работеше за възстановяване на кондиция след това. При прекъсване за 2-3 седмици.

                              Той баща ми това ми е и казвал - вярно че пенсията ми е мизерна, и доста други неща, но съм летял колкото съм си искал и когато съм си искал.

                              А бяха надъхани. Имало е случаи да летят с контузии и прочие, само и само да не излизат от форма. Иначе казано, 100 процентов режим, ако искаш да си нещо. Спокойствие в квартала, в който живеехме, нямаше (военния квартал на Нови Искър). Дори като дойдохме в София ми беше неестествено тихо, та чак странно.

                              Присъствал съм на нощни полети, в контролната кула на Доброславци. Само на едни такива летяха по 20 и повече самолета, и то на рутинните, а те си бяха съвсем редовни.

                              Е, имаше го и другото. Случваха се инциденти. Гинеха хора. Но от това останалите се амбицираха да са по-добри и по-подготвени.

                              Такава беше и атмосферата. Колеги и приятели, правени от едно тесто, събрани на едно място. Това вече го няма, и няма да го има. Не и тук, и не и в обозримо бъдеще.

                              Сега са много, много далеч от това. А всъщност с 20 самолета и 20 пилота за тях все пак ни е във възможностите да поддържаме поне що годе нормален режим на подготовка, ако бяхме народ като хората. За съжаление обаче се налага извода че не сме.

                              Спирам, че още повече ме хваща яд! А ме е яд и че бях едва 7 годишен, когато баща ми се уволни. Ако бях малко по-голям поне щях да видя и осъзная повече неща от това. Сега вече няма шанс дори да се докосна до тях.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Новият руски изтребител от пето поколение!

                                Видях последните публикации из интернета по този въпрос. Руснаците са създали /има още доста работа по него/ една наистина сериозна машина! По ефективност може би превъзхожда или е равен ра Раптора, а като цена е 3-4 пъти по-евтин. Никак не се учудвам от това, защото през целият период на студената война, руснаците съумяваха винаги да създават достойни съперници и във въздуха и на земята, та и под водата, на западните образци въоръжение. Няма място за предубеждения, това са фактите. Все пак едва ли някога ще се стигне до реален сблъсък между Раптори и руския Т50. По полоточески икономочески и прочее причини... Страшно за Щатите /пък и за руснаците/ ще стане,когато китайците завършат своите разработки за нов стелтс самолет 5-то поколение. Такива работи, при това много усилено водяд от много години. Кате се има впредвид, с какви темпове си модернизират и въоръжават армията, те ще са главният противник на САЩ през следващите десетилетия. И даже само да успеят да създадат такъв самолет с 80% ефективност спрямо Раптора, те могат да го произведат в огромни количества и на невъобразимо ниска цена. А /в което никак не се съмнявам/ те може би ще успеят и да създадат машина с равностойни и качества спрямо американските или руските машини. Тогава става сложна работата... Да вземем да учим китайски лиии...?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X