Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идеи за транформация от ресор на пружина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Идеи за транформация от ресор на пружина

    Тази тема знам че става банална но съм решил да пробвам да направя вранглера на пружини поради факта че возията на ресора еее ужасна,заслужава ли си да пробвам,някои правил ли го е??
    Д-р Марин–Dentist
    Wrangler:4.0L :))

  • #2
    До: Идеи за транформация от ресор на пружина

    Според мен ефекта ще е нищожен. Само ще осакатиш колата и ще потрошиш камара пари. Иначе не е невъзможно.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      До: Идеи за транформация от ресор на пружина

      Някакви китове няма ли?
      Другия вариант някой да го проектира, изработи и монтира.
      Близнаците примерно.

      Коментар


      • #4
        До: Идеи за транформация от ресор на пружина

        Хората са го измислили. Но kuzdov е прав за камарата пари ...
        Прикачени файлове
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          До: Идеи за транформация от ресор на пружина

          Тоя ресьорния Вранглер да не е с панхард, че нещо не ги виждам?

          Коментар


          • #6
            До: Идеи за транформация от ресор на пружина

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Тоя ресьорния Вранглер да не е с панхард ...
            Има си
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: Идеи за транформация от ресор на пружина

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Хората са го измислили. Но kuzdov е прав за камарата пари ...
              да това ми допада вместо да мисля това и онова ето има си кит,Чавдаре колко излиза този кит?
              Д-р Марин–Dentist
              Wrangler:4.0L :))

              Коментар


              • #8
                До: Идеи за транформация от ресор на пружина

                Първоначално публикуван от zaggi Преглед на мнение
                да това ми допада вместо да мисля това и онова ето има си кит,Чавдаре колко излиза този кит?
                Цена по каталог 2,405 евро. Горе-долу, колкото е цената на един YJ в мобиле-то ...

                П.П. По американски сайтове съм виждал и по-ниски цени, от порядъка на $1700, но това е цена там.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  До: Идеи за транформация от ресор на пружина

                  Май само аз съм извратен и предпочитам рресорното окачване .
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Идеи за транформация от ресор на пружина

                    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                    Май само аз съм извратен и предпочитам рресорното окачване .
                    Намери ли кит, пружините да се сменят с ресьори.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Идеи за транформация от ресор на пружина

                      Не бре, купих си ресорна отново.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Идеи за транформация от ресор на пружина

                        ами както съм се почнал ще видим до каде ще стигна ако сложа про комп,2,5 дали ще вози маааалко по меко от сегашното нормално окачване........ ЧАВДАРЕ?
                        Д-р Марин–Dentist
                        Wrangler:4.0L :))

                        Коментар


                        • #13
                          До: Идеи за транформация от ресор на пружина

                          С 2.5' незнам, но с 4' возията, а и поведението стават съвсем други...
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Идеи за транформация от ресор на пружина

                            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                            Май само аз съм извратен и предпочитам рресорното окачване .
                            ) не съм съвсем съгласен с теб
                            понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                            ********************************
                            JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                            Honda Shadow VLX 600 - 1999
                            FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                            0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                            Влади

                            Коментар


                            • #15
                              До: Идеи за транформация от ресор на пружина

                              Понеже съм далеч от компетентността нужда за да смятам окачване ще предложа само идея:

                              Ако се изфабрикуват носачи единят, от който да се монтира на оригиналният shackle в комплект с пружини с минимална компресирана дължина (тези раздутите в средата - не знам как точно се наричат) би трябвало да стане... поне пружинно. Пример:



                              Да обаче ресора освен че работи нагоре-надолу работи и на осукване, когато например се проверяват ходовете на окачването и ако това се случи в една такава система носачите ще са под напрежение да се осучат по дължината си. Сега ако има кой да ги сметне сигурно може да се избере правилният матерял за да това сучене да е точно определено и да работи като Sway bar, но понеже аз не мога да смятам толкова идеята която ми мина през главата е това:




                              Където: 1-мост, 2-каре (от някоя по-сериозна машина), 3 и 4-носачи...

                              Всичко чудесно но стигам до извода, че моста няма да е воден много добре от такава схема и има шанс да се рабива карето доста сериозно.. та стигнах до това като окончателна идея:


                              Където: 1-мост, 2-носач откъм средният диференциял, 3 носач от далечната страна и 4-сферична втулка от полимер (избор на матеряли бол), която е фиксирана (с 2-те шайби) за моста и лагерува с носача по предварително подготвената повърхност на носача. Колкото и да го мислех да не е инвазивно и да се използва готовата конструкция пак ще се наложи на моста да се пробият дупки за шайбите, защото сферичната втулка не бива да се движи все пак наляво-надясно. Шайбите от своя страна трябва да имат канали за да позволят някакво натройване за да се регулира моста все пак. Самият носач ще трябва да има отвор/разрез някъде за да има възможност да се нанесе сферичната втулка, а тя от своя страна трябва да е разделена на 2 половини, за да може да обхване моста...

                              Е до тук ми стигна идеята. Аз го мисля, от гледна точка на заден мост защото при мен само отзад са ресори, но все пак е интересна тема а за готовите комплекти... смятам, че ако нещо може да се направи някъде за много пари нищо не пречи да се направи и тук ако не за по-малко поне за също толкова, но ще сме стимулирали икономиката
                              Една мравка може да носи 10 пъти теглото си.
                              Един велосипед също.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X